Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Steekproef: prijs op supermarktschap klopt vaak niet

Steekproef: prijs op supermarktschap klopt vaak niet

UTRECHT (ANP) - Producten in Nederlandse supermarkten zijn vaak verkeerd geprijsd. Bij een steekproef van de Consumentenbond bleek één op de acht producten bij de kassa een andere prijs te hebben dan op het schap stond vermeld. Bij slechts drie van de 28 supermarkten die de onderzoekers bezochten, klopte de kassabon helemaal met de prijs die in de winkel stond aangegeven.

Albert Heijn en Jumbo maakten de meeste fouten: bij die twee ketens was 22 procent van de artikelen verkeerd geprijsd. Aldi bleek het meest accuraat, met 5 procent foutieve prijzen. Bij Lidl klopte de prijs bij 7 procent van de producten niet, bij Coop 8 procent. Spar volgt met 11 procent en in de bezochte filialen van Plus kwam de prijs aan de kassa bij 15 procent van de spullen niet overeen met die op het schap.

Bij één Jumbo-filiaal was maar liefst 40 procent van het winkelmandje fout geprijsd, aldus de Consumentenbond. Verkeerde prijzen bleken overigen lang niet altijd in het nadeel van de consument. "Bij 51 producten was de prijs aan de kassa lager dan in de winkel stond aangegeven", aldus de bond. Van 36 producten was de kassaprijs juist hoger. Het prijsverschil was gemiddeld wel groter bij die laatste categorie.

Meer uit Financieel

Rechtszaak tegen Apple in VK om apptrackingfunctie

LONDEN (ANP/RTR) - App-ontwikkelaars hebben Apple in Londen voor de rechter gedaagd. De zaak draait om de apptrackingfunctie van het Amerikaanse techbedrijf. Die houdt in dat apps de gebruiker om toestemming moeten vragen voordat ze die gebruiker op websites of in apps van derden kunnen volgen.

1 minuut geleden
Onderzoeksinstituten positiever over Duitse economie dit jaar

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse economische onderzoeksinstituten Ifo en IfW hebben de groeiverwachtingen voor de Duitse economie voor 2026 stevig verhoogd. De verhogingen volgen op een sterker dan verwachte groei van de grootste economie van Europa in het tweede kwartaal.

1 uur geleden
DNB begint met reorganisatie, 290 banen verdwijnen

AMSTERDAM (ANP) - Bij De Nederlandsche Bank (DNB) komen ongeveer 290 voltijdsbanen te vervallen als onderdeel van een vorig jaar aangekondigde reorganisatie. Dat bevestigt een woordvoerder van de centrale bank na berichtgeving van het Financieele Dagblad. De meeste banen zullen verdwijnen door natuurlijk verloop, maar gedwongen ontslagen zijn "onvermijdelijk".

1 uur geleden
CPB: meer CO2 en amper lagere kosten bij soepelere klimaatregels

DEN HAAG (ANP) - Voorgestelde versoepelingen aan het handelssysteem voor uitstootrechten van de Europese Unie zorgen voor veel meer uitstoot. Tegelijkertijd doen ze maar weinig om de energiekosten voor de Europese industrie te verlagen. Dat concludeert het Centraal Planbureau (CPB) in een analyse van de versoepelingen van de klimaatregels die de Europese Commissie in juli voorstelde.

1 uur geleden
AEX-index begint voorzichtig na dalingen olieprijs en marktrentes

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag vrijwel vlak begonnen. Beleggers bleven voorzichtig ondanks de hogere slotstanden op Wall Street. De Amerikaanse beurzen wisten daarmee een verliesreeks van drie dagen te doorbreken. Een daling van de olieprijzen, na drie dagen van stijgingen op rij, zorgde voor enige opluchting. Daarnaast liepen de rentes op de obligatiemarkten weer wat terug, na het bereiken van meerjarige hoogtepunten door zorgen over vooral de torenhoge Amerikaanse staatsschuld.

3 uur geleden
Prijzen aan de pomp lopen verder op, weer nieuw record benzine

EINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn donderdag verder gestegen, volgens cijfers van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers. Benzine bereikte een nieuwe recordadviesprijs van 2,692 euro per liter Euro95. Dat is een stijging van 2,4 cent vergeleken met woensdag.

3 uur geleden
Rabo-economen zien economie vooral door uitgaven overheid groeien

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse economie groeit dit jaar 1,3 procent en volgend jaar 1,1 procent, verwacht Rabobank. Dat komt vooral doordat de overheid en consumenten meer uitgeven, schrijft de bank.

4 uur geleden