Steekpartij bij synagoge Manchester, verdachte neergeschoten
MANCHESTER (ANP) - Bij een synagoge in Manchester heeft een steekpartij plaatsgevonden, meldt de politie. Een automobilist is eerst ingereden op mensen en heeft daarna nog zeker een persoon gestoken. In totaal zijn er minstens vier gewonden. De politie heeft een verdachte neergeschoten.
Burgemeester Andy Burnham spreekt bij de BBC van een "ernstig incident", maar zegt ook dat het gevaar geweken lijkt. Volgens hem lijkt het erop dat de verdachte is overleden, maar dat is nog niet bevestigd. Het motief is nog niet bekend.
De steekpartij komt op Jom Kipoer, een joodse feestdag. Daarop gaan veel joden traditioneel naar de synagoge. De autoriteiten vragen burgers om het gebied rond de synagoge te mijden.
De Britse premier Keir Starmer zegt geschokt te zijn door het incident en mee te leven met de slachtoffers. "Het feit dat dit plaatsvond op Jom Kipoer, de heiligste dag in de joodse kalender, maakt het des te gruwelijker."
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/AFP) - De aardbevingen in Venezuela hebben zeker 2595 mensen het leven gekost. Dat meldde waarnemend president Delcy Rodríguez in een persconferentie, waarin ze verzekerde dat "niemand in massagraven terecht zal komen".
1 uur geledenDe bruiloft van zangeres Taylor Swift en American football-speler Travis Kelce begint vrijdag om 17.00 uur lokale tijd in New York en duurt tot in de vroege ochtenduren van zaterdag. Dat meldden diverse Amerikaanse media nadat The Associated Press een kopie had bemachtigd van een door de stad afgegeven vergunning.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een man die wordt verdacht van het beschadigen van de Reflecting Pool in Washington is aangeklaagd voor het vernielen van eigendom, maakte openbaar aanklager Jeanine Pirro donderdag bekend. De 67-jarige David Hearn, een voormalig olympisch kanoër, ontkende eerder met opzet iets kapot gemaakt te hebben.
8 uur geledenDARFUR (ANP/AFP) - Een vrachtwagen die werd gebruikt door de Verenigde Naties om hulpgoederen te vervoeren is aangevallen met een drone in Soedan. Daarbij is 50 ton aan hulpgoederen verloren gegaan, meldt de VN.
9 uur geledenSAINTE-MARIE-LA-MER (ANP/AFP) - In het zuiden van Frankrijk zijn bijna 3000 mensen geëvacueerd om natuurbranden. De brandweer probeert met blushelikopters en blusvliegtuigen het vuur bij de plaatsen Sainte-Marie-la-Mer en Canet-en-Roussillon onder controle te krijgen.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Een deelnemer aan de Britse versie van het realityprogramma Married at First Sight is aangehouden op verdenking van verkrachting. Dat heeft de Metropolitan Police bevestigd aan BBC News. De verdachte is inmiddels op borgtocht vrijgelaten in afwachting van verder onderzoek.
11 uur geledenKYIV (ANP) - Bij Russische aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv is een grote hoeveelheid hulpgoederen van het Rode Kruis verloren gegaan. Een van de belangrijkste opslaglocaties met daarin hulpgoederen met een waarde van meer dan 1,5 miljoen euro werd volledig verwoest, aldus het Rode Kruis.
12 uur geleden