Steeds vaker meer dan 1 miljoen betaald voor een huis
DEN HAAG (ANP) - Een steeds groter deel van de huizen gaat weg voor meer dan een miljoen euro. Volgens makelaarsvereniging NVM komt dat niet alleen door de harde stijging van de huizenprijzen in het algemeen. Ook hebben Nederlanders door de coronacrisis meer geld op de bank en zijn zij de laatste tijd steeds vaker bereid dit uit te geven aan comfortabel wonen. Vooral in de grote steden en de rijkere delen van Noord-Holland zoals het Gooi kostten veel huizen meer dan een miljoen, aldus NVM.
Jarenlang lag het percentage huizen waar dit bedrag voor werd betaald zo ongeveer op 1 tot 1,5 procent van alle verkopen. Dat is sinds de start van de coronacrisis snel opgelopen tot bijna 5 procent tijdens het afgelopen kwartaal. De huizenprijzen in deze categorie stijgen wel minder hard dan het algemene gemiddelde van zo’n 20 procent van de laatste tijd, zegt een woordvoerder van NVM. De markt voor deze vaak wat grotere woningen is minder krap, omdat ook de vraag minder is.
Maar sinds corona blijken wel meer mensen bereid meer dan een miljoen te betalen voor een huis. "We zien dat wooncomfort steeds belangrijker wordt. Bijvoorbeeld het hebben van een extra kamer." Dat kan volgens de zegsman te maken hebben met het thuiswerken.
Omgeving belangrijk
Gelet op de locaties waar deze bedragen worden betaald, blijkt ook de omgeving belangrijk. "Prettig wonen, in het groen, met voorzieningen dichtbij", zegt hij. In Blaricum, Bloemendaal en Wassenaar ging een bovengemiddeld groot deel van de woningen voor meer dan een miljoen van de hand.
Vaak bleken deze woningen relatief oud, vaak van voor de oorlog. Ook zijn ze vaak vrijstaand, behalve in Amsterdam. Daar zijn zeven van de tien verkochte woningen van boven een miljoen appartementen.
De prijs per vierkante meter was voor woningen van meer dan een miljoen 6500 euro, tegenover 3900 euro voor woningen onder dat bedrag.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met een kleine min het weekend ingegaan. Beleggers op het Damrak deden het even rustig aan na een drukke week met veel kwartaalcijfers van grote bedrijven. De aandacht ging nu onder meer uit naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport dat beter uitviel dan verwacht. De chipfondsen ASML, Besi en ASMI stonden wel bij de stijgers in de AEX.
6 minuten geledenANN ARBOR (ANP) - Het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten is naar een nieuw dieptepunt gezakt door toenemende zorgen over een hoge inflatie door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van voorlopige cijfers voor de meimaand. Amerikaanse huishoudens zijn bezorgd dat de hoge inflatie de koopkracht en eigen financiële situatie schaadt.
44 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag omhoog ondanks de hernieuwde spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Naast de ontwikkelingen in het Midden-Oosten verwerkten beleggers het banenrapport van de Amerikaanse overheid. Volgens dat rapport zijn er in de grootste economie ter wereld in april 115.000 banen bijgekomen. Dat was meer dan verwacht. De werkloosheid bleef onveranderd op 4,3 procent.
2 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - Kunstmestproducent Yara heeft last van een protestactie van Extinction Rebellion bij zijn locatie in Vlaardingen. Demonstranten hebben daar de toegangsweg naar de fabriekspoort geblokkeerd. Hierdoor wordt de aan- en afvoer gehinderd, laat het bedrijf weten.
3 uur geledenBUNNIK (ANP) - De caravan is in Nederland aan een comeback bezig, stellen brancheorganisaties BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI) na nieuwe cijfers over de verkopen. In maart en april werden bijna een vijfde meer caravans geregistreerd dan in dezelfde maanden vorig jaar. Met name bij jonge gezinnen is de caravan in trek, stelt de branche.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft een autoriteit opgericht om tol te innen bij schepen die door de Straat van Hormuz willen varen. Dat meldt het scheepvaartvakblad Lloyd's List. Het plan van Teheran voor een tolheffing kon eerder op veel kritiek rekenen, omdat het in strijd is met internationaal recht, waarin een vrije doorvaart is afgesproken.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Deelstep- en fietsaanbieder Lime gaat naar de beurs. Het ook in Nederland actieve bedrijf heeft hier al langer plannen voor, maar wil nu daadwerkelijk de stap zetten. Het door Uber gesteunde Lime heeft zich ingeschreven voor een notering aan techbeurs Nasdaq in New York.
4 uur geleden