Steeds vaker meer dan 1 miljoen betaald voor een huis
DEN HAAG (ANP) - Een steeds groter deel van de huizen gaat weg voor meer dan een miljoen euro. Volgens makelaarsvereniging NVM komt dat niet alleen door de harde stijging van de huizenprijzen in het algemeen. Ook hebben Nederlanders door de coronacrisis meer geld op de bank en zijn zij de laatste tijd steeds vaker bereid dit uit te geven aan comfortabel wonen. Vooral in de grote steden en de rijkere delen van Noord-Holland zoals het Gooi kostten veel huizen meer dan een miljoen, aldus NVM.
Jarenlang lag het percentage huizen waar dit bedrag voor werd betaald zo ongeveer op 1 tot 1,5 procent van alle verkopen. Dat is sinds de start van de coronacrisis snel opgelopen tot bijna 5 procent tijdens het afgelopen kwartaal. De huizenprijzen in deze categorie stijgen wel minder hard dan het algemene gemiddelde van zo’n 20 procent van de laatste tijd, zegt een woordvoerder van NVM. De markt voor deze vaak wat grotere woningen is minder krap, omdat ook de vraag minder is.
Maar sinds corona blijken wel meer mensen bereid meer dan een miljoen te betalen voor een huis. "We zien dat wooncomfort steeds belangrijker wordt. Bijvoorbeeld het hebben van een extra kamer." Dat kan volgens de zegsman te maken hebben met het thuiswerken.
Omgeving belangrijk
Gelet op de locaties waar deze bedragen worden betaald, blijkt ook de omgeving belangrijk. "Prettig wonen, in het groen, met voorzieningen dichtbij", zegt hij. In Blaricum, Bloemendaal en Wassenaar ging een bovengemiddeld groot deel van de woningen voor meer dan een miljoen van de hand.
Vaak bleken deze woningen relatief oud, vaak van voor de oorlog. Ook zijn ze vaak vrijstaand, behalve in Amsterdam. Daar zijn zeven van de tien verkochte woningen van boven een miljoen appartementen.
De prijs per vierkante meter was voor woningen van meer dan een miljoen 6500 euro, tegenover 3900 euro voor woningen onder dat bedrag.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is akkoord gegaan met een grote zuivelsamensmelting waarbij ook het Nederlandse DOC Kaas is betrokken. De Zweeds-Deense zuivelcoöperatie Arla Foods mag van Brussel het Duitse DMK en het uit 1895 stammende DOC Kaas inlijven. De commissie ziet geen reden om voorwaarden te stellen omdat er geen gevaren zijn voor de concurrentie.
57 minuten geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Sportwagenfabrikant Ferrari was donderdag een stevige winnaar op de beurs in Milaan na geruststellende woorden van topman Benedetto Vigna. Hij verklaarde dat er al bestellingen binnen zijn voor het eerste volledig elektrische model van het Italiaanse bedrijf. Eerder deze week kreeg de beurskoers nog een knauw na een golf aan kritiek op de gepresenteerde Ferrari Luce die 550.000 euro kost.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft ervoor gezorgd dat het aantal vliegtuigpassagiers wereldwijd vorige maand is gedaald. Volgens de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA vlogen mensen in april 3,4 procent minder dan in dezelfde maand in 2025.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Warenhuisketen de Bijenkorf heeft veel last van zuinige consumenten. De klantbestedingen zijn afgelopen jaar op vergelijkbare basis met meer dan 8 procent gedaald. De Bijenkorf merkte ook dat zijn webshop minder bezoekers kreeg dan een jaar eerder.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Snowflake ging donderdag hard omhoog op de beurzen in New York. De clouddienstverlener en softwareontwikkelaar verhoogde de omzetverwachting voor het hele jaar na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Ook tekende het bedrijf een meerjarige overeenkomst van 6 miljard dollar met Amazon voor het gebruik van de clouddiensten en chips van Amazon Web Services, de clouddivisie van het tech- en webwinkelconcern. Het aandeel Snowflake werd bijna 34 procent meer waard.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond is kritisch op prijsverhogingen die telecomaanbieders KPN en Ziggo hebben aangekondigd. De belangenbehartiger betwijfelt of die rechtmatig zijn en wil beide bedrijven erover spreken.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Grootverbruikers van gas, zoals regionale netbeheerders, elektriciteitscentrales en grote industriële afnemers, betalen volgend jaar iets hogere tarieven voor het landelijke gastransport. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM), die de maximale tarieven van Gasunie Transport Services (GTS) heeft vastgesteld.
6 uur geleden