Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Steeds minder vrouwen vervallen in armoede na echtscheiding

Steeds minder vrouwen vervallen in armoede na echtscheiding

DEN HAAG (ANP) - Vrouwen zijn de afgelopen jaren economisch zelfstandiger geworden en vervallen daardoor minder vaak in armoede na een echtscheiding. Bij mannen is dit ook te zien, maar minder sterk. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), dat onderzoek heeft gedaan naar de financiële gevolgen van echtscheidingen van 55.000 mensen.

In 2018 zat 17 procent van de vrouwen die een jaar eerder waren gescheiden onder de lage-inkomensgrens. Dat betekent dat ze in hun huishouden minder dan 1060 euro te besteden hadden. Vijf jaar eerder zat 25 procent van de onlangs gescheiden vrouwen onder die grens.

"Dit heeft puur te maken met vrouwenemancipatie", verklaart CBS-socioloog Tanja Traag. Steeds meer vrouwen werken en ze maken ook meer uren. Daardoor zijn ze vaker economisch zelfstandig en lukt het dus beter om na een scheiding rond te komen. Veel vrouwen vervallen ook niet in armoede omdat zij na een echtscheiding aanspraak maken op extra uitkeringen of besluiten meer te gaan werken. Maar dat verklaart niet het verschil met vijf jaar geleden.

Het CBS heeft eventuele partneralimentatie die vrouwen krijgen niet meegenomen in deze analyse. De onderzoekers hadden hier geen gegevens over. Uit eerder onderzoek weet Traag wel dat dit bedrag voor veel pas gescheiden vrouwen niet toereikend is om ze uit de armoede te houden.

Meer uit Binnenland

Gedetineerde PI Heerhugowaard stak bewaarster met bordscherf

HEERHUGOWAARD (ANP) - De gedetineerde die een gevangenisbewaarster zaterdagmiddag in de penitentiaire inrichting in Heerhugowaard stak, verwondde haar met een scherpe scherf van een bord in haar nek en gezicht. Daarna gijzelde hij haar. Nadat de verdachte onder controle was, is de vrouw naar het ziekenhuis gebracht.

15 minuten geleden
Ook zondagochtend extra NOS Journaals over Iran

HILVERSUM (ANP) - Ook zondag zendt de NOS extra journaals uit in verband met de ontwikkelingen in en rondom Iran. In de ochtend is ieder uur een kort NOS Journaal te zien van vijf minuten, laat de omroep weten.

59 minuten geleden
Steekincident en gijzeling in PI Heerhugowaard, gevaar voorbij

HEERHUGOWAARD (ANP) - In de gevangenis in Heerhugowaard is zaterdagmiddag een steekincident en daarna een gijzeling door een gedetineerde geweest. Dat laat de politie weten. Het gevaar is inmiddels voorbij; de gedetineerde is onder controle, aldus de politie.

1 uur geleden
Negatief reisadvies Irak, Israël, Libanon en Palestijnse gebieden

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een negatief reisadvies gegeven voor Irak, Israël, Libanon en de Palestijnse gebieden. In die landen of gebieden geldt nu de kleurcode rood, omdat het er te gevaarlijk is. "Wat uw situatie ook is, reis er niet heen," aldus het ministerie.

1 uur geleden
Bijeenkomst Malieveld wordt feest door mogelijke dood Khamenei

DEN HAAG (ANP) - De demonstratie in Den Haag tegen het Iraanse regime is veranderd in een feest nadat er zaterdagmiddag steeds meer berichten kwamen dat ayatollah Ali Khamenei bij een van de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten is gedood. Dat nieuws verspreidde zich snel op het Malieveld, zag een ANP-verslaggever. De mensen waren uitzinnig van blijdschap en vielen elkaar emotioneel in de armen.

2 uur geleden
Honderden demonstreren tegen Iraans regime met mars om Malieveld

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag zijn een paar honderd mensen naar de demonstratie op het Malieveld gekomen om zich uit te spreken voor het Iraanse volk en tegen het regime. Die actie startte om 14.00 uur en een uur later komen er nog altijd mensen bij, ziet een ANP-verslaggever. Bijna alle aanwezigen dragen een vlag bij zich, veelal een Iraanse.

2 uur geleden
Zelensky praat met Berendsen en Yeşilgöz over luchtafweer

KYIV (ANP) - Tijdens een ontmoeting met president Volodymyr Zelensky zaterdag in Kyiv hebben ministers Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) en Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) gesproken over het versterken van de luchtafweer. Oekraïense steden en de energie-infrastructuur worden dagelijks onder vuur genomen door de Russen met raketten en drones.

3 uur geleden