Steeds minder plekken voor Oekraïense vluchtelingen
DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft steeds minder plekken direct beschikbaar voor mensen die uit Oekraïne vluchten. Het aantal vrije bedden is gedaald naar het laagste niveau sinds begin maart. Dat blijkt uit de nieuwste cijfers die de overheid vrijdag heeft vrijgegeven.
In totaal zijn er 90.850 bedden in de opvanglocaties voor Oekraïense vluchtelingen. Daarvan zijn er 90.440 in gebruik. Dat betekent dat er nog 410 bedden over zijn.
Eind juni, iets meer dan een maand geleden, waren er meer dan duizend bedden vrij. Sindsdien is het totale aantal beschikbare bedden gedaald, terwijl het aantal opgevangen Oekraïners toenam.
Gemeenten openen nauwelijks nieuwe opvanglocaties. Gorinchem heeft sinds donderdag 26 extra kamers beschikbaar. Sint-Michielsgestel vangt sinds half juli ongeveer zeventig mensen op in een leegstaand gebouw van een zorginstelling en in het Overijsselse Bergentheim is plek gekomen voor ongeveer honderd Oekraïners op een camperlocatie.
Meer uit Binnenland
MAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg is niet van plan de start van de Ronde van Spanje in 2029 of 2030 binnen te halen. Het provinciebestuur werd daar begin dit jaar over gepolst door een "externe partij", maar concludeert na onderzoek dat de financiële en organisatorische risico's te groot zijn. Ook zou de Vuelta-start vergeleken met andere wielerevenementen zoals de Amstel Gold Race economisch relatief weinig opleveren voor Limburg.
14 minuten geledenTERNEUZEN (ANP) - Oud-minister Franc Weerwind (D66) wordt tijdelijk burgemeester van Terneuzen. Hij is op het stadhuis in Terneuzen benoemd door commissaris van de Koning Hugo de Jonge. Weerwind volgt Erik van Merrienboer (PvdA) op. Die maakte eind november zijn aftreden bekend, omdat de wethouders op advies van de gemeenteraad geen vergunning willen verstrekken voor de komst van een asielzoekerscentrum.
43 minuten geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg legt Arriva een boete van ruim 760.000 euro op, omdat bussen en treinen van de vervoerder in 2023 te vaak uitvielen of te laat kwamen. Dat was in strijd met de afspraken die de provincie met Arriva maakte over het regionale vervoer in de provincie.
43 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook de strafzaak tegen Raily B., verdacht van het leiden van een groep die een moordaanslag zou hebben voorbereid op Peter R. de Vries, heeft last van de problemen die advocaten hebben met de nieuwe toezichtsregels in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught. De zaak loopt daardoor mogelijk vertraging op.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer wil dat er in 2027 één landelijke doorstroomtoets komt voor basisschoolleerlingen. Dinsdagmiddag werd een motie van D66-Kamerlid Ilana Rooderkerk, die hierom vroeg, aangenomen. Tijdens een debat afgelopen donderdag zei demissionair staatssecretaris van Onderwijs Koen Becking (VVD) nog dat het niet mogelijk is om dit voor het schooljaar 2029-2030 voor elkaar te krijgen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat er een transparantieverplichting komt over het privébezit van het koninklijk huis. De Kamer wil ook dat uitkeringsgerechtigde leden van het koninklijk huis evenveel belasting gaan betalen als alle andere Nederlanders. Daarvoor moet de grondwet worden aangepast.
3 uur geledenLONDEN/DEN HAAG (ANP) - Juist nu de vredesplannen van Oekraïne, zijn Europese bondgenoten en de VS vaart lijken te krijgen, moet Oekraïne meer militaire hulp ontvangen, vindt defensieminister Ruben Brekelmans. Dan staat het sterker in de onderhandelingen met Rusland. Brekelmans deed die oproep tijdens een inzamelingsoverleg van een veertigtal landen dat Oekraïne helpt.
3 uur geleden