Steeds minder plekken voor Oekraïense vluchtelingen
DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft steeds minder plekken direct beschikbaar voor mensen die uit Oekraïne vluchten. Het aantal vrije bedden is gedaald naar het laagste niveau sinds begin maart. Dat blijkt uit de nieuwste cijfers die de overheid vrijdag heeft vrijgegeven.
In totaal zijn er 90.850 bedden in de opvanglocaties voor Oekraïense vluchtelingen. Daarvan zijn er 90.440 in gebruik. Dat betekent dat er nog 410 bedden over zijn.
Eind juni, iets meer dan een maand geleden, waren er meer dan duizend bedden vrij. Sindsdien is het totale aantal beschikbare bedden gedaald, terwijl het aantal opgevangen Oekraïners toenam.
Gemeenten openen nauwelijks nieuwe opvanglocaties. Gorinchem heeft sinds donderdag 26 extra kamers beschikbaar. Sint-Michielsgestel vangt sinds half juli ongeveer zeventig mensen op in een leegstaand gebouw van een zorginstelling en in het Overijsselse Bergentheim is plek gekomen voor ongeveer honderd Oekraïners op een camperlocatie.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Twee derde van de Nederlanders is voor een landelijk vuurwerkverbod. Dat komt naar voren uit een enquête van Kieskompas en het ANP die meer dan 56.000 Nederlanders hebben ingevuld. Een op de tien Nederlanders heeft geen uitgesproken mening.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een seniorenflat aan het Kramatplantsoen in de Indische Buurt in Amsterdam is in de nacht van zaterdag op zondag ontruimd vanwege brand. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland op X.
10 uur geledenZALTBOMMEL (ANP) - Met een ludieke zwemactie heeft Maarten van der Weijden zaterdag ruim 10.500 euro opgehaald voor onderzoek naar kanker. Mensen konden doneren terwijl de voormalige topzwemmer in het zwembad van Zaltbommel bezig was met een wereldrecordpoging achteruitzwemmen.
12 uur geledenHENGELO (ANP) - In een flatgebouw aan de Nico Werkmanstraat in het Overijsselse Hengelo woedt een zeer grote brand. De flat wordt ontruimd, meldt de veiligheidsregio. Er zijn geen gewonden, aldus een woordvoerder. De brand is vermoedelijk ontstaan in een berging of garagebox.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie is nog op zoek naar de dader of daders die vrijdagavond twee bezoekers van Ahoy met messteken hebben verwond. De slachtoffers zijn een jongen van 15 en een man van 23 jaar oud, aldus een politiewoordvoerder zaterdag.
20 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De boekenwereld heeft een speciale prijs in het leven geroepen om Frits Spits te bedanken voor zijn "uitzonderlijke bijdragen aan de kracht van verhalen en lezen". De 77-jarige radiomaker kreeg de onderscheiding zaterdag na de laatste aflevering van zijn NPO Radio 1-programma De Taalstaat.
20 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Frits Spits heeft zaterdag de laatste uitzending van zijn programma De Taalstaat gepresenteerd. De radiomaker kondigde in september aan na 52 jaar te stoppen met radio. In het nieuwe jaar gaat De Taalstaat verder met schrijver Ronald Giphart als presentator.
20 uur geleden