Steeds minder plekken voor Oekraïense vluchtelingen
DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft steeds minder plekken direct beschikbaar voor mensen die uit Oekraïne vluchten. Het aantal vrije bedden is gedaald naar het laagste niveau sinds begin maart. Dat blijkt uit de nieuwste cijfers die de overheid vrijdag heeft vrijgegeven.
In totaal zijn er 90.850 bedden in de opvanglocaties voor Oekraïense vluchtelingen. Daarvan zijn er 90.440 in gebruik. Dat betekent dat er nog 410 bedden over zijn.
Eind juni, iets meer dan een maand geleden, waren er meer dan duizend bedden vrij. Sindsdien is het totale aantal beschikbare bedden gedaald, terwijl het aantal opgevangen Oekraïners toenam.
Gemeenten openen nauwelijks nieuwe opvanglocaties. Gorinchem heeft sinds donderdag 26 extra kamers beschikbaar. Sint-Michielsgestel vangt sinds half juli ongeveer zeventig mensen op in een leegstaand gebouw van een zorginstelling en in het Overijsselse Bergentheim is plek gekomen voor ongeveer honderd Oekraïners op een camperlocatie.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - Het treinverkeer rond Den Bosch wordt zaterdagochtend hervat. Eerder was er geen treinverkeer mogelijk tussen Den Bosch en Tilburg en Den Bosch en Boxtel vanwege een spoorverzakking bij Vught.
9 minuten geledenVLISSINGEN (ANP) - In Vlissingen is een politieactie om hulp te bieden bij een persoon met "onbegrepen gedrag" vrijdagavond geëindigd met een aanhouding waarbij een schot is gelost, meldt de politie Zeeland. Tijdens de actie in de Kasteelstraat raakte een diensthond gewond.
3 uur geledenNIJKERK (ANP) - Bij het Israëlcentrum in het Gelderse Nijkerk heeft vrijdagavond laat een explosie plaatsgevonden. Het centrum van de organisatie Christenen voor Israël beschrijft het pand op zijn website als 'een ontmoetingsplek voor christenen met hart voor Israël'.
3 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De twintig actievoerders die zijn opgepakt voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht zijn vrijdag vrijgelaten, maar blijven wel verdachte. Dat laat de politie weten.
9 uur geledenRIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliënt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.
15 uur geledenTER APEL (ANP) - De oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten om snel bij te springen met noodopvang, lijkt zijn vruchten te hebben afgeworpen. De drukte bij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is afgenomen tot onder het maximum van 2000 en de winteropvang in Biddinghuizen komt zoals afgesproken vrijdag leeg, meldt het COA.
15 uur geleden