Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Steeds minder meldingen van brandschade in woningen

Steeds minder meldingen van brandschade in woningen

DEN HAAG (ANP) - Verzekeraars krijgen steeds minder meldingen van schade door woningbranden. Vorig jaar waren er ruim 56.000 claims, tegen zo'n 60.000 in 2021 en meer dan 67.000 het jaar ervoor. In 2018 ging het zelfs om meer dan 81.000 meldingen. Of de daling van het aantal claims betekent dat er daadwerkelijk minder woningbranden zijn, is volgens het Verbond van Verzekeraars niet bekend.

Van de grotere gemeenten had Enschede naar verhouding de meeste claims. Op elke duizend huishoudens waren daar vorig jaar 9,84 claims van brandschade. Daarna volgen Tilburg, Almere, Zwolle en Breda.

De meeste claims komen binnen rond oud en nieuw. Op vrijwel alle dagen krijgen verzekeraars tussen de honderd en tweehonderd meldingen van schade door brand. Dat aantal is vrij stabiel. Zowel op de eerste als op de laatste dag van 2021 waren er meer dan vijfhonderd schademeldingen, en op de eerste van dag 2022 ruim negenhonderd. Afgelopen oudejaarsdag kregen de verzekeraars meer dan 750 schadeclaims. Hoeveel meldingen er op 1 januari van dit jaar waren, is nog niet bekend.

Menselijk handelen

Bijna de helft van alle branden komt door menselijk handelen. Bij meer dan 10 procent van de branden is een kortsluiting de oorzaak. Werkzaamheden veroorzaken ook ongeveer een op de tien branden.

Het aantal schadeclaims daalt al jaren. In 2020 waren er wel meer woningbranden dan in 2019, tegen de trend in. Dat heeft volgens de verzekeraars te maken met de uitbraak van het coronavirus, waardoor meer mensen vanuit huis werkten.

Schade en preventie

Het Verbond van Verzekeraars wil mensen bewust maken van de gevaren van brand en meer aandacht vragen voor preventie. "Brand brengt veel leed met zich mee en heeft grote impact. Soms zelfs met dodelijke afloop. Ook materiële schade zorgt voor veel ongemak, door beschadigde eigendommen, misgelopen inkomsten en extra gemaakte kosten." De organisatie is blij dat rookmelders tegenwoordig verplicht zijn. Die "dragen zeker bij aan de neergaande trend".

Meer uit Binnenland

Dode door schietpartij in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een persoon is in de nacht van zaterdag op zondag omgekomen door een schietpartij bij het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West, meldt de politie. Veel details zijn nog onbekend.

2 uur geleden
Schademeldingen beving Drenthe opgelopen tot meer dan honderd

GEELBROEK (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbeving bij het Drentse Geelbroek is opgelopen tot 110, meldt de Commissie Mijnbouwschade. De plaats bij het Drentse gasveld Eleveld werd in de nacht van vrijdag op zaterdag getroffen door een beving met een magnitude van 3,0.

2 uur geleden
Maart eindigt ook zacht en april kent 'normaal' lenteweer

DEN HAAG (ANP) - Waar de maand met zacht lenteweer begon, eindigt maart naar verwachting ook met weer dat zachter en droger is dan normaal. Vanaf april keert het 'normale' weer terug, verwacht Weeronline.

6 uur geleden
Israël: gewelddadig antisemitisme in Nederland is onacceptabel

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische president Isaac Herzog noemt het "volstrekt onacceptabel dat de historische Joodse gemeenschap in Nederland, die is verwoest door de Holocaust en vandaag een bloeiend centrum van Joods leven is, nog steeds te maken heeft met gewelddadig antisemitisme".

16 uur geleden
Van Weel: Link aanslagplegers school en synagoge niet uitgesloten

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog te vroeg om uit te sluiten dat er een link is tussen de vier mannen die worden verdacht van een aanslag bij een synagoge in Rotterdam op vrijdag en de mogelijke daders van een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam zaterdag. Dat vertelde de minister van Justitie en Veiligheid, David van Weel (VVD), zaterdag tijdens een persmoment bij de Kralingse Plas in Rotterdam.

21 uur geleden
Voertuigen staande gehouden op A2 bij XR-demonstratie

MAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twee busjes die de snelweg A2 op probeerden te komen, staande gehouden. Daardoor was de A2 tussen Kruisdonk en Maastricht-Airport in de richting van Eindhoven voor een korte tijd gesloten, meldt de politie op X.

23 uur geleden
Landelijk politieteam voor beveiliging Joodse instellingen

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een landelijk team opgezet dat de inzet coördineert als het gaat om de beveiliging van Joodse objecten. Dit team, Nationale Staf Grootschalig Bijzonder Optreden (NSGBO), geeft leiding op strategisch niveau, laat de politie weten. Aanleiding zijn de explosie bij een synagoge in Rotterdam en een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam-Buitenveldert.

23 uur geleden