Steeds minder meldingen van brandschade in woningen
DEN HAAG (ANP) - Verzekeraars krijgen steeds minder meldingen van schade door woningbranden. Vorig jaar waren er ruim 56.000 claims, tegen zo'n 60.000 in 2021 en meer dan 67.000 het jaar ervoor. In 2018 ging het zelfs om meer dan 81.000 meldingen. Of de daling van het aantal claims betekent dat er daadwerkelijk minder woningbranden zijn, is volgens het Verbond van Verzekeraars niet bekend.
Van de grotere gemeenten had Enschede naar verhouding de meeste claims. Op elke duizend huishoudens waren daar vorig jaar 9,84 claims van brandschade. Daarna volgen Tilburg, Almere, Zwolle en Breda.
De meeste claims komen binnen rond oud en nieuw. Op vrijwel alle dagen krijgen verzekeraars tussen de honderd en tweehonderd meldingen van schade door brand. Dat aantal is vrij stabiel. Zowel op de eerste als op de laatste dag van 2021 waren er meer dan vijfhonderd schademeldingen, en op de eerste van dag 2022 ruim negenhonderd. Afgelopen oudejaarsdag kregen de verzekeraars meer dan 750 schadeclaims. Hoeveel meldingen er op 1 januari van dit jaar waren, is nog niet bekend.
Menselijk handelen
Bijna de helft van alle branden komt door menselijk handelen. Bij meer dan 10 procent van de branden is een kortsluiting de oorzaak. Werkzaamheden veroorzaken ook ongeveer een op de tien branden.
Het aantal schadeclaims daalt al jaren. In 2020 waren er wel meer woningbranden dan in 2019, tegen de trend in. Dat heeft volgens de verzekeraars te maken met de uitbraak van het coronavirus, waardoor meer mensen vanuit huis werkten.
Schade en preventie
Het Verbond van Verzekeraars wil mensen bewust maken van de gevaren van brand en meer aandacht vragen voor preventie. "Brand brengt veel leed met zich mee en heeft grote impact. Soms zelfs met dodelijke afloop. Ook materiële schade zorgt voor veel ongemak, door beschadigde eigendommen, misgelopen inkomsten en extra gemaakte kosten." De organisatie is blij dat rookmelders tegenwoordig verplicht zijn. Die "dragen zeker bij aan de neergaande trend".
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - BNNVARA komt zondag met twee extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend, heeft de omroep laten weten. Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat de televisiepersoonlijkheid op 86-jarige leeftijd is overleden.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Sonja Barend heeft "ontzettend veel" betekend voor het televisie-interview, zegt Nieuwsuur-presentator Marielle Tweebeeke naar aanleiding van het overlijden van de talkshowpresentatrice. Zondag werd bekend dat Barend zaterdag op 86-jarige leeftijd is overleden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Met het overlijden van Sonja Barend is "een Amsterdammer in hart en nieren heengegaan", reageert Femke Halsema. Volgens de Amsterdamse burgemeester kon je Barend in de Amsterdamse binnenstad dikwijls tegenkomen. "Statig, vrolijk, met altijd een scherpe observatie gereed."
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italië en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italië en Griekenland nog tien Nederlanders.
1 dag geleden