Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Steeds minder gemeenten heffen hondenbelasting

Steeds minder gemeenten heffen hondenbelasting

DEN HAAG (ANP) - Steeds meer gemeenten stoppen met het heffen van hondenbelasting. In 2020 wordt de belasting nog geïnd in 193 van de 355 gemeenten. In 2010 was er nog een hondenbelasting in 308 van de 431 gemeenten, dat is in 71 procent. Dat percentage is gestaag teruggelopen naar 54 procent. Vorig jaar inden 201 gemeenten de belasting nog.

In 2020 verwachten de gemeenten die de belasting heffen, 51 miljoen euro op te halen, becijferde het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van de gemeentelijke begrotingen. Dat is een miljoen euro minder dan een jaar eerder. In 2015 leverde de hondenbelasting nog 65 miljoen euro op.

Grote gemeenten als Rotterdam en Amsterdam hebben de hondenbelasting afgeschaft in respectievelijk 2018 en 2016. De voornaamste reden voor afschaffing was dat het lastig en duur was om de belasting te innen. Den Haag kent de hondenbelasting nog wel en verwacht in 2020 2 miljoen euro op te halen. Dat is van alle gemeenten het hoogste bedrag. Op Vlieland verwachten ze dit jaar 15.000 euro aan belastingopbrengst.

Meer uit Binnenland

Bussumer opnieuw opgepakt in Hilversumse moordzaak uit 2011

BUSSUM (ANP) - De politie heeft dinsdag een man opgepakt in het onderzoek naar een moord in Hilversum in 2011. Het gaat om een 61-jarige man uit Bussum, die verdacht wordt van betrokkenheid bij de dood van Pablo Hermeler.

28 minuten geleden
Weer schiet politie bij incident met 'onbegrepen gedrag'

HILVERSUM (ANP) - Opnieuw heeft de politie geschoten tijdens een voorval met een persoon met "onbegrepen gedrag". Dit keer ging het om een situatie in Hilversum. De man of vrouw in kwestie moest met een ambulance naar het ziekenhuis.

1 uur geleden
NS waarschuwt voor vieze treinen door Koningsdag

UTRECHT (ANP) - De vele feestvierders die met de trein reisden tijdens Koningsdag hebben weer een boel viezigheid achtergelaten. De NS heeft zeven treinstellen uit de dienstregeling gehaald omdat ze te smerig waren om ingezet te worden. "Reizigers kunnen de komende dagen nog hinder ondervinden", meldt het vervoersbedrijf.

1 uur geleden
In bijna heel Nederland verhoogd risico op natuurbrand

DEN HAAG (ANP) - In bijna heel Nederland geldt een verhoogd risico op natuurbranden, doordat het al een tijdje niet heeft geregend. In zeker 20 van de 25 veiligheidsregio's is fase 2 van kracht, het hoogste waarschuwingsniveau.

2 uur geleden
Koningsdag in grote steden zonder grote incidenten verlopen

DEN HAAG (ANP) - In de grote steden is Koningsdag zonder noemenswaardige incidenten verlopen. Utrecht, Den Haag, Rotterdam en Breda kijken terug op een drukke, maar goed verlopen feestdag. Exacte bezoekersaantallen kunnen de gemeenten niet geven.

3 uur geleden
Offlimits zag vorig jaar 2200 beelden van kindermisbruik door AI

AMSTERDAM (ANP) - Expertisecentrum Offlimits heeft afgelopen jaar bijna 239.000 beelden van seksueel kindermisbruik geanalyseerd. Ruim 2200 van deze beelden waren met kunstmatige intelligentie gemaakt, staat in het jaarverslag van de organisatie.

4 uur geleden
Europarlementariërs CDA, VVD stemmen tegen EU-meerjarenbegroting

STRAATSBURG (ANP) - De Europarlementariërs van VVD en CDA hebben dinsdag tegen het voorstel van het Europees Parlement gestemd over de EU-meerjarenbegroting 2028-2034. D66 heeft voor het voorstel gestemd, dat uitgaat van een budget van 2200 miljard euro; 10 procent meer dan de Europese Commissie voorstelt.

4 uur geleden