Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Steeds minder actieve coronagevallen in Italië

Steeds minder actieve coronagevallen in Italië

ROME (ANP/RTR) - In Italië blijft het aantal mensen dalen dat volgens officiële cijfers nog is besmet met het coronavirus. Het aantal actieve coronagevallen nam voor de vierde dag op rij af: van 107.699 op woensdag naar 106.848. Dat lijkt erop te wijzen dat de epidemie langzaam iets minder hevig wordt.

Ondanks die positieve trend steeg het dodental harder dan een dag eerder. Er overleden in een etmaal 464 patiënten met het virus, tegenover 437 op woensdag. In totaal zijn in het land al 25.549 patiënten gestorven. Italië heeft daarmee wereldwijd het hoogste officiële dodental na de VS.

Het aantal patiënten dat weer is genezen van het virus, ligt echter veel hoger. Het gaat om 57.576 mensen, zeggen de autoriteiten. Die maakten donderdag voor het eerst bekend hoeveel personen in totaal zijn getest op een coronabesmetting. Het gaat om ruim een miljoen mensen op een bevolking van ongeveer 60 miljoen.

Sinds het begin van de uitbraak hebben bijna 190.000 mensen in Italië positief getest. Er komen dagelijks nog steeds duizenden nieuwe besmettingen bij. De autoriteiten stelden donderdag dat de laatste 24 uur bij 2646 mensen is vastgesteld dat ze het virus hebben. Dat waren er woensdag nog 3370.

Meer uit Buitenland

EU-buitenlandministers roepen Israël op Palestijnen te beschermen

BERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Buitenlandministers van Frankrijk, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk hebben Israël opgeroepen Palestijnen te beschermen in de bezette gebieden. Dat is volgens hen onderdeel van internationale wetgeving.

41 minuten geleden
Poetin verdedigt Amerikaanse gezant Witkoff

BISJKEK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin heeft het opgenomen voor de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff. Poetin noemde de Amerikaan intelligent en beleefd en sprak tegen dat hij pro-Russisch zou zijn.

53 minuten geleden
Verdachte schietpartij Washington reed door hele VS

WASHINGTON (ANP) - De Afghaanse verdachte van het neerschieten van twee gardisten in hoofdstad Washington reed voorafgaand aan de schietpartij door het hele land naar de hoofdstad. Hij kwam volgens de autoriteiten uit de staat Washington, aan de westkust.

1 uur geleden
Man opgepakt in verband met aanslag op synagoge in Manchester

MANCHESTER (ANP) - De politie in Manchester meldt dat een 31-jarige man is gearresteerd in verband met de aanslag op een synagoge in die stad op 2 oktober. De man werd aangehouden op de luchthaven van Manchester na aankomst met het vliegtuig.

1 uur geleden
Italië levert Nord Stream-verdachte over aan Duitsland

ROME (ANP/AFP) - Italië heeft een verdachte van de aanslag op de Nord Stream-pijpleidingen overgeleverd aan Duitsland. De Oekraïense man wordt gezien als een sleutelfiguur bij het opblazen van de onderzeese pijpleidingen in 2022.

3 uur geleden
EU-parlement wil meer betrokkenheid nationale parlementen bij EU

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement wil dat nationale parlementen meer betrokken worden bij de besluitvorming van de EU. 337 Europarlementariërs stemden voor een rapport dat daar aanbevelingen voor doet, 245 stemden tegen.

4 uur geleden
Europarlement wil hardere acties EU tegen oorlog in Soedan

STRAATSBURG (ANP) - De EU en de EU-lidstaten moeten meer en hardere acties ondernemen tegen de oorlog en de humanitaire crisis in Soedan, vindt het Europees Parlement. De EU moet onder andere sancties opleggen aan belangrijke commandanten van de Soedanese paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) en het Soedanese leger (SAF).

4 uur geleden