Steeds minder actieve coronagevallen in Italië
ROME (ANP/RTR) - In Italië blijft het aantal mensen dalen dat volgens officiële cijfers nog is besmet met het coronavirus. Het aantal actieve coronagevallen nam voor de vierde dag op rij af: van 107.699 op woensdag naar 106.848. Dat lijkt erop te wijzen dat de epidemie langzaam iets minder hevig wordt.
Ondanks die positieve trend steeg het dodental harder dan een dag eerder. Er overleden in een etmaal 464 patiënten met het virus, tegenover 437 op woensdag. In totaal zijn in het land al 25.549 patiënten gestorven. Italië heeft daarmee wereldwijd het hoogste officiële dodental na de VS.
Het aantal patiënten dat weer is genezen van het virus, ligt echter veel hoger. Het gaat om 57.576 mensen, zeggen de autoriteiten. Die maakten donderdag voor het eerst bekend hoeveel personen in totaal zijn getest op een coronabesmetting. Het gaat om ruim een miljoen mensen op een bevolking van ongeveer 60 miljoen.
Sinds het begin van de uitbraak hebben bijna 190.000 mensen in Italië positief getest. Er komen dagelijks nog steeds duizenden nieuwe besmettingen bij. De autoriteiten stelden donderdag dat de laatste 24 uur bij 2646 mensen is vastgesteld dat ze het virus hebben. Dat waren er woensdag nog 3370.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - De speciale gezant van de paus, kardinaal Matteo Zuppi, heeft volgens het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken Oekraïense krijgsgevangenen bezocht. Hij heeft volgens Moskou ongehinderd met krijgsgevangenen over hun omstandigheden kunnen spreken.
11 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez constateert naar eigen zeggen een toename van gewelddadigheden en aantallen incidenten bij de landelijke scholierenprotesten. Woensdag zijn er volgens hem zeker 356 instellingen bij betrokken geweest, achttien meer dan dinsdag.
44 minuten geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft woensdagavond de passagiers ontmoet van de flydubai-vlucht waarop woensdag een gevecht uitbrak in de cockpit. De inzittenden van dat toestel werden woensdag rond het avonduur met een andere flydubai-vlucht naar Tel Aviv gevlogen. Het oorspronkelijke toestel was onderweg van Dubai naar diezelfde stad, maar moest vanwege het voorval een noodlanding maken in Saudi-Arabië.
1 uur geledenTIRANA (ANP) - De Europese Commissie presenteert volgende week een herziening van het toetredingsproces voor EU-kandidaatlidstaten die al ver gevorderd zijn. Dat zei de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen op een persconferentie in Albanië, waar ze een tour langs de Westelijke Balkanlanden aftrapt.
2 uur geledenMONTPELLIER (ANP) - In het zuiden van Frankrijk geldt code rood vanwege veel wateroverlast en overstromingen. Volgens Weeronline viel er lokaal meer dan 330 millimeter regen. Het gaat om de departementen Gard en Hérault tussen de Spaanse grens en de rivier de Rhône.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse overheid vermoedt dat Iran een rol speelde bij het incident bij de luchtmachtbasis bij Fairford afgelopen zondag. Dat zegt premier Andy Burnham in een interview met de BBC. "We zullen er te zijner tijd meer over zeggen, maar we kunnen bevestigen dat we vermoeden dat Iran betrokken was", aldus Burnham.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Het toestel van flydubai met daarin de inzittenden van het vliegtuig waarin eerder op de dag een gevecht was uitgebroken in de cockpit, is volgens internationale media geland in Tel Aviv. De vlucht zou zijn geëscorteerd door Israëlische gevechtsvliegtuigen.
2 uur geleden