Steeds meer speedpedelecs op het fietspad
HEERHUGOWAARD (ANP) - De speedpedelecs winnen aan populariteit. Dit jaar zijn er 30,7 procent meer van deze snelle elektrische fietsen verkocht dan vorig jaar, meldt het dienstverlenend bedrijf VWE Automotive.
Speedpedelecs kunnen snelheden tot 45 kilometer per uur bereiken en worden daarom veel gebruikt voor woon-werkverkeer. Ze vallen sinds vorig jaar onder de regels voor bromfietsen, waardoor de verkoop in 2018 juist met 35 procent daalde. Inmiddels is er kennelijk gewenning aan de eisen om een helm te dragen en een zijspiegel te hebben. In de eerste tien maanden van dit jaar werden al meer van de snelle fietsen verkocht dan in heel 2018, meer dan 3600.
Twee derde van de speedpedelecrijders is tussen de 46 en 55 jaar. Bedrijven kochten 13 procent van de fietsen. Dat wordt volgend jaar vermoedelijk meer, omdat er dan een vast percentage bijtelling voor een fiets van de zaak geldt.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het treinverkeer tussen Rotterdam en Delft ligt tot zeker zondagavond 23.00 uur stil. Volgens ProRail duurt het minstens tot die tijd voor de schade is gerepareerd na de brandstichting bij een spoorbrug bij Delfshaven. Mogelijk rijden er zelfs pas maandagochtend weer treinen op dat traject.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Door stroom- en wisselstoringen zijn veel treinen rond Schiphol uitgevallen, waardoor het erg druk is op de luchthaven, meldt een woordvoerder van NS. Treinen richting onder meer Utrecht, Dordrecht en Venlo zijn geannuleerd.
8 uur geledenWEZEP (ANP) - In de Gelderse gemeente Oldebroek is zaterdag bij de Kruiskerk de regenboogvlag gehesen door de dominee. Dat gebeurde in het dorp Wezep, dat onder Oldebroek valt, in het bijzijn van burgemeester Tanja Haseloop-Amsing. "Iedereen is voor mij gelijk en daar wilde ik heel graag op deze manier uiting aan geven", zegt Haseloop-Amsing na afloop.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie hoopt onder meer op basis van camerabeelden meer te weten te komen over de brandstichting bij het spoor in de nacht van vrijdag op zaterdag. Waarom in een technische ruimte bij een spoorbrug brand is gesticht, is nog onduidelijk.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse ambassadeur in Nederland, Joe Popolo, staat achter de nieuwe sancties van de Verenigde Staten tegen het Internationaal Strafhof (ICC), dat in Den Haag is gevestigd. "Ik roep onze nauwste bondgenoten op om gebruik te maken van deze mogelijkheid om de Amerikaanse zorgen weg te nemen", laat Popolo zaterdag weten op X.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer) vindt het "heel kwalijk en zorgwekkend" dat in de nacht van vrijdag op zaterdag brand is gesticht langs het spoor tussen Rotterdam en Delft. "Handen af van het spoor", laat de CDA-bewindsvrouw via een woordvoerder weten. "De politie doet onderzoek."
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Door brandstichting bij een spoorbrug in Delfshaven in Rotterdam rijden er zaterdag geen treinen tussen stations Rotterdam Centraal en Delft Campus. Dat melden spoorbeheerder ProRail en de NS.
17 uur geleden