Steeds meer speedpedelecs op het fietspad
HEERHUGOWAARD (ANP) - De speedpedelecs winnen aan populariteit. Dit jaar zijn er 30,7 procent meer van deze snelle elektrische fietsen verkocht dan vorig jaar, meldt het dienstverlenend bedrijf VWE Automotive.
Speedpedelecs kunnen snelheden tot 45 kilometer per uur bereiken en worden daarom veel gebruikt voor woon-werkverkeer. Ze vallen sinds vorig jaar onder de regels voor bromfietsen, waardoor de verkoop in 2018 juist met 35 procent daalde. Inmiddels is er kennelijk gewenning aan de eisen om een helm te dragen en een zijspiegel te hebben. In de eerste tien maanden van dit jaar werden al meer van de snelle fietsen verkocht dan in heel 2018, meer dan 3600.
Twee derde van de speedpedelecrijders is tussen de 46 en 55 jaar. Bedrijven kochten 13 procent van de fietsen. Dat wordt volgend jaar vermoedelijk meer, omdat er dan een vast percentage bijtelling voor een fiets van de zaak geldt.
Meer uit Binnenland
OLDEBROEK (ANP) - Burgemeester Tanja Haseloop-Amsing van Oldebroek noemt de diefstal van regenboogvlaggen in haar gemeente "afschuwelijk" en "belachelijk". De burgemeester zegt zes à zeven meldingen te hebben ontvangen en roept inwoners op aangifte te doen als ze dat nog niet hebben gedaan. Bij de politie zijn vier meldingen binnengekomen.
2 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie stelt dat twee brandstichtingen tijdens Pride Amsterdam vorig jaar een vooropgezet plan waren, van de 27-jarige verdachte Anes A. Vlak voor de brandstichtingen in een trein en in een tijdelijke kleedkamer in het Centraal Station in Amsterdam zou A. op Instagram verwijzingen naar IS-sites hebben gepost, waarmee hij volgens het OM de IS-ideologie verheerlijkte.
4 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie wil bijna een maand na de spoorsabotage op Prinsjesdag nog altijd niets zeggen over het lopende onderzoek. "Er zijn geen updates te geven, dus ook niet of er aanhoudingen zijn verricht", aldus een woordvoerder. Er werden toen op 35 plekken in het land objecten zoals ijzeren staven op het spoor gelegd. Dat zorgde voor verstoring van treinverkeer in het land.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Wanneer de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) meet of filtersigaretten wel of niet te schadelijk zijn, hoeft het geen gebruik te maken van een strengere meetmethode. Zo oordeelt het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) in een definitief besluit over de jarenlange zaak over zogeheten sjoemelsigaretten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vanaf volgend studiejaar is er plek voor 66 extra geneeskundestudenten. Daarmee draait het kabinet een eerdere verlaging van het aantal opleidingsplekken terug. In totaal is er vanaf 2027 plek voor 3050 studenten, momenteel zijn het er 2984. Het Capaciteitsorgaan adviseerde 3330 plekken.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reizigers in het streekvervoer moeten woensdag rekening houden met vertragingen en uitval van treinen en bussen door de landelijke staking in het streekvervoer. Maar wat de precieze impact van de staking gaat zijn, is op dinsdag nog steeds onduidelijk, stellen vervoerders.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De situatie in het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is "onhoudbaar", schrijft asielminister Bart van den Brink in een brief aan alle gemeenten waarin hij dringend om extra opvangplekken vraagt. Afgelopen week moesten in Ter Apel weer mensen buiten slapen omdat er geen plaats voor hen was.
4 uur geleden