Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Steeds meer protestboeren op weg

Steeds meer protestboeren op weg

EINDHOVEN (ANP) - In het hele land voeren boeren en bouwers actie. In Brabant rijden protestboeren een rondje langs industriële bedrijven, zoals de Amercentrale in Geertruidenberg. RTV Noord meldt dat boeren via de A7 naar de Eemshaven gaan, ook een groep Duitse boeren zou zich daarbij hebben aangesloten.

Volgens lokale media willen vanuit Drenthe boeren langzaam over de snelweg rijden naar Den Haag. Protestboeren zijn ook op weg naar Middelburg om daar op de rechtbank een petitie aan te bieden. Volgens Omroep Zeeland willen ze dan door naar het provinciehuis. Omroep Gelderland meldt dat actievoerders op weg zijn naar het provinciehuis in Arnhem.

Vanuit Assen willen boeren en bouwers naar Den Haag. In het Overijsselse Deurningen staan zo'n tweehonderd trekkers, met nog onbekende bestemming. Omroep Gelderland meldt dat de politie tractoren gaat bekeuren die op de snelweg rijden. Er zouden een kleine vijfhonderd trekkers onderweg zijn van Twente naar Hilversum.

In Alkmaar verzamelden actievoerders zich bij het AZ-stadion. In Leeuwarden staan er veel op de Tesselschadestraat. Verkeer komt er moeilijk de stad in en uit. Politie in Brabant en Zeeland is op diverse locaties aanwezig om te zorgen voor de openbare orde en veiligheid.

Meer uit Binnenland

Rekenkamer: 10.000 ernstige misdrijven uit 2024 niet behandeld

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft in 2024 ruim 10.000 aangiften van ernstige misdrijven niet in behandeling genomen. Dat komt neer op een kwart van de aangiften van ernstige misdrijven, meldt de Algemene Rekenkamer op basis van eigen onderzoek.

1 uur geleden
Gijzelnemer café Ede opgenomen in tbs-kliniek voor behandeling

GRONINGEN (ANP) - Corné H. is opgenomen in de Mesdagkliniek in Groningen voor een tbs-behandeling. Dat bevestigt zijn advocaat Jan-Jesse Lieftink aan het ANP na berichtgeving door De Gelderlander. H. was verantwoordelijk voor een urenlange gijzeling in café Petticoat in Ede in maart 2024. Afgelopen december gijzelde hij werknemers van de gevangenis in Vught.

2 uur geleden
Meer sportevenementen afgelast of aangepast vanwege hitte

DEN HAAG (ANP) - Vanwege de hitte zijn meer sportevenementen de komende dagen aangepast of afgelast. Sinds donderdagochtend is in het hele land het Nationaal Hitteplan en daarmee ook code geel van kracht.

4 uur geleden
Recordaantal mensen loopt mee in de Nacht van de Vluchteling

DEN HAAG (ANP) - Een recordaantal van 10.000 mensen loopt komend weekend mee in de Nacht van de Vluchteling, meldt de organisatie. Dat is bijna een kwart meer dan vorig jaar, toen 8100 lopers meededen. In de nacht van zaterdag (Wereldvluchtelingendag) op zondag lopen deelnemers in verschillende plaatsen routes variërend van 10 tot 50 kilometer.

4 uur geleden
Evenementen wijzen bezoekers op voorzorgsmaatregelen tegen hitte

DEN HAAG (ANP) - Wie dit weekend naar een evenement in de buitenlucht gaat, doet er goed aan zich voor te bereiden op de hitte. Organisaties roepen hun bezoekers op voldoende voorzorgsmaatregelen te treffen. Sinds donderdag is het Nationaal Hitteplan actief en geldt code geel voor het hele land, behalve voor de Wadden.

4 uur geleden
Zuid-Holland: geen kerncentrales in Rotterdam zou verstandig zijn

DEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland heeft nog geen formele bevestiging gekregen, maar gaat ervan uit dat de Maasvlakte is afgevallen als potentiële locatie voor twee kerncentrales. Gedeputeerde Arno Bonte (energie, PRO) las donderdag in de Volkskrant dat volgens hoogspanningsbeheerder TenneT de Groningse Eemshaven de enige locatie is waar het technisch en zonder enorme extra kosten mogelijk is om twee kerncentrales te bouwen.

5 uur geleden
Kamer wil rechtstreekse trein tussen Eindhoven en Brussel

DEN HAAG (ANP) - Tussen Eindhoven en Brussel moet een directe trein rijden, vindt de Tweede Kamer. Onder een motie die ChristenUnie-Kamerlid Pieter Grinwis woensdagavond indiende, staan genoeg andere fracties voor een meerderheid. Ze willen dat er daarnaast elk uur een tweede snelle trein tussen Rotterdam en Brussel rijdt.

7 uur geleden