Steeds meer Oekraïense vluchtelingen vinden werk in Nederland
AMSTERDAM (ANP) - Het aantal Oekraïense vluchtelingen dat werk vindt in Nederland loopt de laatste tijd flink op. Inmiddels zijn er ruim 13.200 Oekraïners aan de slag, voornamelijk in de horeca en via uitzendbureaus. Sinds begin mei zijn er 8900 nieuwe meldingen binnengekomen bij uitkeringsinstantie UWV.
Bijna de helft van het totaal vond via een uitzendbureau werk. Ze zijn nu bijvoorbeeld productiemedewerker, schoonmaker of magazijnmedewerker. Meer dan een tiende is daarnaast aan de slag in de horeca. Verder hebben bedrijven in de land- en tuinbouw en zakelijke dienstverlening relatief veel Oekraïners in dienst genomen, al gaat het daar wel om iets kleinere aantallen.
De sterke toename betekent niet dat de meeste vluchtelingen uit het oorlogsgebied nu een baan hebben. Volgens de laatste overheidscijfers van begin deze maand waren er wel 62.260 Oekraïense vluchtelingen geregistreerd in Nederland. Maar het is niet duidelijk hoeveel Oekraïners hier zijn zonder zich te hebben geregistreerd, en hoeveel Oekraïners zijn teruggekeerd zonder zich uit te schrijven, dus er zit onzekerheid in dat aantal. Bij de vluchtelingen zitten ook veel kinderen.
Uit de cijfers van het UWV komt naar voren dat vluchtelingen vooral in de Randstad werk hebben gevonden, en dan met name in de regio's rond Amsterdam en Den Haag. Werkgevers hoeven geen tewerkstellingsvergunning voor Oekraïense vluchtelingen aan te vragen. Wel moeten zij sinds april bij het UWV melden als ze een vluchteling in dienst nemen. Zo hoopt het UWV risico's op misstanden te signaleren en te verkleinen. Als een werkgever geen melding maakt van het in dienst nemen van een Oekraïense vluchteling, kan een boete volgen.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Demonstraties en acties aan het spoor in de Rotterdamse haven veroorzaken reputatieschade voor Nederland als "betrouwbare logistieke toegangspoort van Europa". Dat laat spoorbeheerder ProRail maandag weten, een dag na opnieuw acties aan het spoor.
54 minuten geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk wil zijn ruimtevaartbedrijf SpaceX "binnenkort" naar de beurs brengen. Dat zei de rijkste man ter wereld en topman van Tesla maandag. Eerder werd door Amerikaanse persbureaus al gemeld dat SpaceX waarschijnlijk deze week een aanvraag voor een beursgang in New York zou kunnen indienen.
59 minuten geledenDELFT (ANP/RTR) - IKEA schrapt wereldwijd 850 banen om kosten te besparen en de organisatie te vereenvoudigen. De reorganisatie moet eind van het kalenderjaar klaar zijn. Of er ook banen in Nederland op het spel staan, is nog niet bekend. IKEA Nederland heeft nog niet gereageerd op vragen van het ANP.
1 uur geledenBEMMEL (ANP) - Bouwbedrijf Heijmans werkt samen met Joosten Groep en Rijkswaterstaat aan een nieuw systeem dat vervuiling van grondwater langs de weg tegen moet gaan. Van maandag tot en met woensdag wordt het systeem getest langs de A58 tussen Eindhoven en Tilburg.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Energieleverancier Eneco wil dat de overheid voldoende ruimte laat voor de rol van bedrijven in de energietransitie. Aanleiding voor de oproep van het energiebedrijf is de steeds grotere rol van de overheid in de productie van energie, zoals kernenergie en warmtenetten, waardoor de marktwerking onder druk komt te staan.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere websites voor schoonmaakhulp hebben de informatie op hun sites aangepast nadat de Autoriteit Consument & Markt (ACM) ze hierop had aangesproken. Het was volgens de waakhond eerder niet duidelijk voor consumenten dat ze een abonnement afsloten voor de dienst, omdat ze niet goed werden geïnformeerd.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging maandag verder omlaag na de verliesbeurt op vrijdag. De olieprijzen liepen verder op door de aanhoudende spanningen in het Midden-Oosten na een nieuwe waarschuwing van de Amerikaanse president Donald Trump aan Iran. In een bericht op Truth Social schreef Trump zondag dat "de klok tikt" en dat er "niets meer over zal zijn" van Iran als het land niet snel in actie komt.
4 uur geleden