Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Steeds meer Oekraïense vluchtelingen vinden werk in Nederland

Steeds meer Oekraïense vluchtelingen vinden werk in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal Oekraïense vluchtelingen dat werk vindt in Nederland loopt de laatste tijd flink op. Inmiddels zijn er ruim 13.200 Oekraïners aan de slag, voornamelijk in de horeca en via uitzendbureaus. Sinds begin mei zijn er 8900 nieuwe meldingen binnengekomen bij uitkeringsinstantie UWV.

Bijna de helft van het totaal vond via een uitzendbureau werk. Ze zijn nu bijvoorbeeld productiemedewerker, schoonmaker of magazijnmedewerker. Meer dan een tiende is daarnaast aan de slag in de horeca. Verder hebben bedrijven in de land- en tuinbouw en zakelijke dienstverlening relatief veel Oekraïners in dienst genomen, al gaat het daar wel om iets kleinere aantallen.

De sterke toename betekent niet dat de meeste vluchtelingen uit het oorlogsgebied nu een baan hebben. Volgens de laatste overheidscijfers van begin deze maand waren er wel 62.260 Oekraïense vluchtelingen geregistreerd in Nederland. Maar het is niet duidelijk hoeveel Oekraïners hier zijn zonder zich te hebben geregistreerd, en hoeveel Oekraïners zijn teruggekeerd zonder zich uit te schrijven, dus er zit onzekerheid in dat aantal. Bij de vluchtelingen zitten ook veel kinderen.

Uit de cijfers van het UWV komt naar voren dat vluchtelingen vooral in de Randstad werk hebben gevonden, en dan met name in de regio's rond Amsterdam en Den Haag. Werkgevers hoeven geen tewerkstellingsvergunning voor Oekraïense vluchtelingen aan te vragen. Wel moeten zij sinds april bij het UWV melden als ze een vluchteling in dienst nemen. Zo hoopt het UWV risico's op misstanden te signaleren en te verkleinen. Als een werkgever geen melding maakt van het in dienst nemen van een Oekraïense vluchteling, kan een boete volgen.

Meer uit Financieel

OPEC verlaagt verwachting wereldwijde olievraag door hoge prijzen

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC heeft de verwachting voor de groei van de wereldwijde vraag naar olie voor dit jaar verlaagd. Dat heeft te maken met de forse prijsstijgingen van ruwe olie door de oorlog in het Midden-Oosten. OPEC verwacht echter dat de vraag volgend jaar sterker zal herstellen dan eerder werd voorzien.

6 minuten geleden
CO2-heffing industrie levert voor het eerst geld op

DEN HAAG (ANP) - Voor het eerst sinds de CO2-heffing voor de industrie bestaat, heeft de overheid er in 2025 geld aan overgehouden. Volgens de Nederlandse Emissieautoriteit (NEa) moeten bedrijven samen tussen de 37 en 97 miljoen euro betalen aan CO2-heffing.

1 uur geleden
Beleggers in New York schrikken van stijging producentenprijzen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag overwegend met verliezen aan de handelsdag begonnen. Beleggers schrokken van de sterk gestegen producentenprijzen, die aangeven welke afzetprijzen fabrikanten voor hun producten vragen. Door de oorlog in het Midden-Oosten zijn de energieprijzen hard gestegen en producenten rekenen dit door in hun verkoopprijzen. Dat kan de inflatie aanwakkeren, wat doorgaans slecht valt bij beleggers.

2 uur geleden
Massale overstap naar vaste energiecontracten direct na oorlog

DEN HAAG (ANP) - Direct na het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten eind februari, stapten opvallend veel mensen over naar een vast energiecontract, stelt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) vast. Door de stijgende energieprijzen gingen veel consumenten direct kritischer kijken naar hun energiecontract, vooral degenen met een variabel contract.

3 uur geleden
Turkije en Armenië hervatten handelsbetrekkingen na 33 jaar

ANKARA (ANP/AFP) - Turkije en Armenië gaan na 33 jaar hun handelsbetrekkingen formeel hervatten. Dat heeft een woordvoerder van het Turkse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag gezegd.

3 uur geleden
Brussel wil één ticket voor treinreizen in EU met overstap

BRUSSEL (ANP) - Treinreizigers moeten één ticket kunnen boeken voor een reis met verschillende EU-spoorwegmaatschappijen. Dat staat in een voorstel dat de Europese Commissie woensdag heeft gepresenteerd.

4 uur geleden
Zweden en Polen grijpen opnieuw in met lagere brandstofbelasting

STOCKHOLM (ANP/AFP) - De Zweedse regering gaat opnieuw de belasting op autobrandstof verlagen om de stijgende prijzen door de oorlog in het Midden-Oosten tegen te gaan, werd woensdag bekend. Tegelijkertijd maakte Polen bekend dat een belastingverlaging op benzine en diesel opnieuw wordt verlengd, om consumenten en bedrijven te ondersteunen.

4 uur geleden