Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Steeds meer nepagenten: dit jaar 167 arrestaties en 700 aangiftes

Steeds meer nepagenten: dit jaar 167 arrestaties en 700 aangiftes

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft dit jaar tot nu toe 167 mensen aangehouden die ervan worden verdacht anderen te hebben opgelicht door zich voor te doen als agent. Dat zijn er nu al meer dan in heel vorig jaar, toen in totaal 132 mensen voor dit type misdrijf werden aangehouden, laat een woordvoerster van de politie weten. Ze verwacht dat de komende periode nog meer arrestaties zullen worden verricht, omdat veel onderzoeken nog lopen.

Vooral de laatste drie maanden is het aantal incidenten met nepagenten sterk toegenomen. Er zijn dit jaar al zevenhonderd aangiftes binnengekomen over dit soort zaken. Vooral de eenheden Den Haag, Oost-Brabant en Oost-Nederland kregen ermee te maken. Alleen bij de eenheid Amsterdam is het aantal meldingen niet gestegen, meldt de politie donderdag.

De politie vraagt al langer aandacht voor de toename van het aantal oplichtingsincidenten met nepagenten. Waar er vorig jaar zo'n vierhonderd incidenten waren, zijn dit jaar al 3400 gevallen bekend. Vorige maand sprak de politie in Opsporing Verzocht nog van 2400 meldingen. Een woordvoerster van de politie licht toe dat het verschil te maken heeft met "na-ijleffecten en registratie-effecten". Soms melden mensen een incident bijvoorbeeld pas veel later dan het is gebeurd.

Babbeltrucs

Mensen die zich eraan schuldig maken, doen zich in babbeltrucs voor als bijvoorbeeld wijkagent. Ze bellen vaak oudere mensen op om te vertellen dat er in hun buurt een inbraak is geweest en dat ze vrezen voor nieuwe inbraken. De nepagent biedt het slachtoffer vervolgens aan om eventuele kostbaarheden veilig te bewaren. Als het slachtoffer dat aanbod accepteert, komt de nepagent aan de deur, soms in kleding die lijkt op een politie-uniform en met een nagemaakte politiepas.

"Slachtoffers hebben vaak snel door dat er iets niet klopt", zegt Sybren van der Velden Walda, landelijk projectleider Senioren en Veiligheid van de politie. "Maar de criminelen zetten mensen onder druk om snel te handelen. Vaak hebben ze persoonlijke informatie over mensen zoals namen en rekeningnummers van hun kinderen. Dat wekt vertrouwen. Deze criminelen zetten slachtoffers heel gewiekst onder druk."

Soms schamen slachtoffers zich dat ze in de val van nepagenten zijn getrapt, aldus Van der Velden Walda. Hij benadrukt dat het altijd goed is om aangifte te doen van wat hij een "laffe oplichtingspraktijk" noemt, ook als er niets is buitgemaakt.

Meer uit Binnenland

Prinses Amalia bevorderd tot korporaal

DEN HAAG (ANP) - Prinses Amalia heeft donderdag de Algemene Militaire Opleiding (AMO) afgerond. Zij is nu bevorderd tot korporaal, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst vrijdag. Daarom draagt zij in de toekomst een militair uniform wanneer ze aan het werk is voor Defensie.

54 minuten geleden
Utrechtse driehoek: geweld tegen uitsupporters KRC Genk was nodig

UTRECHT (ANP) - ME'ers kregen donderdagavond te maken met fors geweld van KRC Genk-supporters voorafgaand aan de voetbalwedstrijd tegen FC Utrecht. Dit is te lezen in een reactie van de Utrechtse driehoek (politie, justitie en burgemeester). KRC Genk sprak vrijdagochtend in een verklaring van buitensporig politioneel geweld. De driehoek stelt dat geweld nodig was om het forse geweld van de uitsupporters te beteugelen.

2 uur geleden
Oud-medewerker OM vervolgd voor kinderporno en drugs

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt een oud-medewerker voor het bezit van kinderporno en harddrugs. Bij de 51-jarige man uit Doetinchem zijn 46.000 afbeeldingen en 450 video's met kinderporno aangetroffen. Ook had de man 150 milliliter GHB in bezit.

2 uur geleden
Jongen van 16 gedood in Den Hoorn, 18-jarige opgepakt

DEN HOORN (ANP) - Een 16-jarige jongen uit Delft is donderdagavond om het leven gebracht in het nabijgelegen Den Hoorn. In de nacht van donderdag op vrijdag werd een 18-jarige man uit het Zuid-Hollandse Rijswijk aangehouden.

2 uur geleden
Prins Bernhard en prinses Annette scheiden na 25 jaar huwelijk

DEN HAAG (ANP) - Prins Bernhard en prinses Annette gaan scheiden na 25 jaar huwelijk. Dat doen ze "in goed overleg en met wederzijds respect", meldt het paar via de Rijksvoorlichtingsdienst. "We blijven samen de zorg dragen voor onze drie kinderen. Desondanks blijft het een moeilijke stap. We doen daarom een beroep op ieders begrip en respect voor onze privacy." Ze ondertekenen met Bernhard van Oranje en Annette Sekrève.

3 uur geleden
Delfland is wachten zat en gaat schadelijke rivierkreeften vangen

DEN HAAG (ANP) - Na een paar proeven gaat het Hoogheemraadschap van Delfland nu op grote schaal Amerikaanse rivierkreeften in het water vangen. Op 170 locaties, verspreid over het werkgebied van Delfland in de provincie Zuid-Holland, wil het waterschap de explosief gegroeide populatie rivierkreeften fors terugdringen. Het wegvangen van de diertjes in 59 kilometer aan water kost zeker 20 miljoen euro.

4 uur geleden
Weeronline: ijzel houdt in noorden mogelijk tot middag aan

HOUTEN (ANP) - In het noorden van het land houdt de ijzel mogelijk tot de middag aan, meldt Weeronline. Ook daarna kan het lokaal nog steeds glad zijn, omdat het kwik rond het vriespunt blijft. Voor de Waddeneilanden en Friesland geldt nog tot 09.00 uur code oranje om verraderlijke gladheid. In Groningen en Drenthe is de weerwaarschuwing inmiddels overgegaan naar code geel.

7 uur geleden