Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Steeds meer Nederlanders regelen overheidszaken online

Steeds meer Nederlanders regelen overheidszaken online

DEN HAAG (ANP) - Mensen die iets willen regelen bij de overheid doen dat steeds vaker online in plaats van aan de balie van bijvoorbeeld de gemeente of de Belastingdienst. Nederlanders weten overheidswebsites vaker te vinden dan inwoners van de meeste andere landen in de Europese Unie. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

Een ruime meerderheid, namelijk 86 procent van de Nederlanders van 16 tot 75 jaar maakte vorig jaar minstens één keer gebruik van een overheidswebsite. Dat is een toename ten opzichte van 2019, toen 81 procent dit nog deed. De webpagina's dienen het vaakst als informatiebron, maar worden ook veel gebruikt om ingevulde documenten te versturen. Mensen gaan bijvoorbeeld op internet om belastingaangifte te doen, een adreswijziging door te geven of een paspoort of rijbewijs aan te vragen.

De statistici noemen de coronapandemie en de daarbij horende maatregelen als mogelijke verklaring dat mensen vorig jaar meer via de computer regelden, maar dit verband valt niet te leggen op basis van deze cijfers.

Het CBS heeft gekeken naar websites van overheidsinstanties als de Belastingdienst en gemeentes, maar ook naar die van publieke instanties als bibliotheken en waterleveranciers. Mensen onder de 55 jaar en hoogopgeleiden weten de websites van zulke organisaties het makkelijkst te vinden. Ouderen van 65 tot 75 jaar en laagopgeleiden maken hier het minst gebruik van. Maar ook van deze mensen heeft ongeveer driekwart afgelopen jaar iets geregeld via een overheidswebsite.

In de Europese Unie worden overheidswebsites alleen in Denemarken en Finland meer gebruikt dan hier. Landen in Zuid- en Oost-Europa regelen overheidszaken het minst via het scherm.

Meer uit Binnenland

Politie vindt bijna 10.000 cobra's in garagebox in Dinteloord

DINTELOORD (ANP) - De politie heeft deze week in het Brabantse dorp Dinteloord bijna 10.000 cobra's, lawinepijlen en zware shells (mortierbommen) gevonden in een garagebox aan de De Vriesstraat. Een 25-jarige man uit Dinteloord is woensdagavond aangehouden en vrijdagavond nog een 42-jarige man uit Steenbergen, meldt de politie zaterdag.

38 minuten geleden
Bontenbal wil niet gokken op meerderheid voor belastingplan

ALMERE (ANP) - CDA-leider Henri Bontenbal noemde het tijdens het CDA-congres weer een gok om het belastingplan zonder meerderheid naar de Eerste Kamer te laten gaan. Hij zei de komende dagen nog zijn best te gaan doen om een meerderheid te krijgen, omdat het anders "onverantwoord" is.

3 uur geleden
Stichting: massadonor Simon tekent contract over spermadonaties

DEN HAAG (ANP) - Massadonor Simon heeft afspraken gemaakt met de Stichting Donorkind over het doneren van zijn sperma. De stichting meldt dat Simon een contract heeft getekend waarin staat dat hij geen zaad meer mag doneren en ook niet aan nieuwe wensouders mag laten weten dat hij dat zou willen. Ook moet de donor het zaad dat nog bij klinieken ligt opgeslagen laten vernietigen.

4 uur geleden
Eerste officiële vorst, temperatuur in De Bilt onder nul

DE BILT (ANP) - De eerste officiële vorst van het najaar is een feit, meldt Weeronline. In De Bilt zakte de temperatuur zaterdagochtend vroeg naar -1,4 graden. Lokaal werd in de nacht van donderdag op vrijdag al de eerste vorst gemeten. Dat gebeurde in het zuiden van het land, op plekken in Brabant, Limburg en delen van Zeeland.

8 uur geleden
A32 open na spoedreparaties, ook inspecties andere aquaducten

GROU (ANP) - De A32 ter hoogte van het Friese Grou is vrijdagavond even voor middernacht in beide richtingen heropend. De weg ging donderdagavond dicht door een gevaarlijke situatie bij het Aquaduct Mid-Fryslân. De glasplaten van de lampen boven het wegdek konden naar beneden vallen. De werkzaamheden zijn sneller dan verwacht afgerond. Eerder vrijdagavond ging de weg in één rijrichting alweer open.

13 uur geleden
Kind van gehuwd stel krijgt niet meer automatisch naam van vader

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat kinderen niet meer automatisch alleen de achternaam van hun vader krijgen, als de ouders het niet eens worden over de naam. Een aangenomen motie van die strekking van PRO en D66 is vertaald in een wetsvoorstel dat in januari in consultatie gaat. Belanghebbenden krijgen dan de gelegenheid hun mening te geven voor het wetsvoorstel wordt ingediend.

16 uur geleden
Politie houdt 150 tot 200 demonstranten aan bij datacentrum

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft vrijdag naar schatting tussen de 150 en 200 demonstranten aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft aan de Plimsollweg in Amsterdam-West. Ze worden verdacht van huisvredebreuk, meldt de politie.

21 uur geleden