Steeds meer klassieke auto's in Nederland
MAASTRICHT (ANP) - Klassieke auto's als een Volkswagen uit jaren tachtig, winnen aan populariteit in Nederland. Het aantal oldtimers steeg afgelopen jaar relatief harder dan het totale wagenpark, meldde brancheorganisatie BOVAG voorafgaand aan autobeurs Interclassics.
Begin dit jaar telde Nederland 204.642 personenauto's van minstens dertig jaar oud. Dat is een stijging van 2,3 procent ten opzichte van een jaar eerder en ruim een half procentpunt meer dan de stijging van het totale aantal auto's.
Volgens de BOVAG kiezen steeds meer mensen voor behoud, restauratie of aanschaf van een oldtimer, mede omdat ze dat als een investering zien. De waarde van zo'n auto steeg de afgelopen jaren fors, aldus de organisatie.
Voorkeur
De groei in het aantal klassieke voertuigen was het grootst bij de merken Peugeot en BMW. Ook reden er in 2019 meer klassieke Porsches, Renaults en Chevrolets op de weg dan een jaar daarvoor. Oude Volkswagens en Mercedessen bleven de meest populaire klassiekers.
Friezen, Drenten en Limburgers hebben in het bijzonder voorkeur voor auto's van dertig jaar of ouder, tonen de cijfers.
Meer uit Financieel
HAMBURG (ANP/RTR) - Ondanks dat de Straat van Hormuz zaterdag kort na heropening al weer sloot, is het meerdere cruiseschepen toch gelukt uit de Perzische Golf te varen. TUI Cruises heeft zondag bekendgemaakt dat haar schepen Mein Schiff 4 en Mein Schiff 5 door de zeestraat zijn gevaren. MSC Cruises kwam met een verklaring dat de MSC Euribia Dubai had verlaten en nu op weg is naar Europa.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) kan beter nog even wachten voordat ze de rente verhoogt, in plaats van te snel te handelen, gezien de nog altijd grote onzekerheid over de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft het Maltese centralebankhoofd Alexander Demarco, tevens een van de beleidsbepalers bij de ECB, gezegd bij de voorjaarsvergadering van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) in Washington.
4 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Een nieuwe oliepijpleiding die de Iraakse olievelden bij Basra verbindt met de Turkse Middellandse Zeekust zou kunnen helpen om de wereld minder afhankelijk te maken van olieleveringen via de Straat van Hormuz. Dat heeft topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA) gezegd in de Turkse krant Hürriyet.
5 uur geledenWENEN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Ook in Tsjechië en Slowakije zijn met rattengif gemanipuleerde potjes babyvoeding van fabrikant HiPP aangetroffen. In die landen zijn alle HiPP-potjes door distributeurs uit voorzorg ook uit de verkoop gehaald, terwijl de politie zoekt naar een mogelijke afperser die de babyvoeding heeft vergiftigd.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - BOVAG-voorzitter Christianne van der Wal vindt het verstandig dat het kabinet maandag met maatregelen komt om de pijn van de prijsstijgingen aan de pomp voor burgers en bedrijven te verzachten. De belangenbehartiger van de autobranche in Nederland snapt wel dat het kabinet niet kiest voor een generieke accijnskorting, zei ze zondag in televisieprogramma WNL Op Zondag.
7 uur geledenGENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.
11 uur geleden