Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Steeds meer kinderen wonen in samengestelde gezinnen

Steeds meer kinderen wonen in samengestelde gezinnen

DEN HAAG (ANP) - Een groeiende groep kinderen woont samen met broers en zussen met wie ze geen of niet alle biologische ouders delen en/of met stiefouders. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

In 2017 hadden 527.000 kinderen minstens één stiefbroer of -zus, stiefouder of halfbroer of -zus. Dat zijn er bijna 180.000 meer dan twintig jaar eerder. Een op de zes kinderen woont nu in dit soort samengestelde gezinnen.

Een op de drie kinderen in samengestelde gezinnen woont samen met halfbroers of -zussen bij beide biologische ouders. In twee op de drie gevallen zijn hun ouders niet bij elkaar. Die zijn vaak gescheiden. Maar het komt ook voor dat hun ouders nooit hebben samengewoond of dat de moeder of de vader is overleden.

Ga voor een interactieve graphic naar https://t.localfocus.nl/anp/?5fe1ef9. De graphic is opgemaakt in uw huisstijl en in formats voor print en online. De graphic wordt aangeboden aan klanten van de graphicsdienst van het ANP en LocalFocus. Nog geen klant? Neem contact op via [email protected] voor meer informatie.

Meer uit Binnenland

Politie haalt servers van malafide proxydienst offline

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft deze week servers offline gehaald waarop criminelen misbruik konden maken van IP-adressen van burgers en bedrijven, een zogeheten proxydienst. Een speciaal team van de eenheid Noord-Holland deed onderzoek naar een wereldwijd netwerk van bijna 178.000 apparaten die hiervoor zouden worden gebruikt. Honderden daarvan stonden in Nederland.

45 minuten geleden
Opnieuw hakenkruizen aangebracht in Nieuw-Lekkerland

NIEUW-LEKKERLAND (ANP) - In Nieuw-Lekkerland zijn opnieuw op enkele plekken bekladdingen met hakenkruizen gevonden, laat een woordvoerder van de gemeente Molenlanden donderdag weten. Dat was eerder deze week ook al het geval.

1 uur geleden
Geschil over kosten opgelost, Van Gogh Museum kan gaan renoveren

AMSTERDAM (ANP) - Het Van Gogh Museum in Amsterdam en het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OCW) zijn het eens geworden over de financiering van de renovatie van het museumgebouw. Daarmee is de langdurige onzekerheid over de toekomst van het museum weggenomen, meldt het Van Gogh Museum.

1 uur geleden
Nasleep geweld Overasselt kost gemeente 'honderdduizenden' euro's

HEUMEN (ANP) - De geweldsuitbarsting in Overasselt op 1 september heeft de gemeente Heumen sindsdien "honderdduizenden euro's" gekost. Volgens een woordvoerder gaat het over directe kosten verbonden aan het incident, zoals het sluiten van woningen en het instellen van cameratoezicht, en om indirecte kosten. De gemeente is hierover in gesprek met het Rijk. "Het geweldsincident in Overasselt is niet alleen een aangelegenheid van de gemeente Heumen. Het gaat om een landelijk ondermijningsprobleem", aldus de woordvoerder.

2 uur geleden
Bekladdingen Amsterdams stadhuis na pro-Palestijnse demonstratie

AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse stadhuis is in de nacht van woensdag op donderdag beklad na een demonstratie. Dat meldt de gemeente. Hoeveel ramen er zijn beklad, weet een woordvoerder niet. De gemeente doet aangifte.

2 uur geleden
Rapport: nog grote achterstand bij Openbaar Ministerie na hack

DEN HAAG (ANP) - Het gaat nog "ruime tijd" duren voordat het Openbaar Ministerie de systemen helemaal "brandveilig" heeft gemaakt na de hack in 2025. In het eindrapport van de commissie onder leiding van Jaap Smit staat dat er ook nog veel preventief werk moet worden gedaan om "brandveilig" te worden.

3 uur geleden
Weer een persoon overleden met het westnijlvirus

BILTHOVEN (ANP) - In de eerste week van oktober is in Nederland een persoon overleden na besmet te zijn geraakt met het westnijlvirus. Volgens de wekelijkse update van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) zijn er tussen 1 en 7 oktober ook drie nieuwe patiënten met het westnijlvirus gemeld. In totaal is dit jaar bij 59 mensen het westnijlvirus vastgesteld, tien van hen zijn overleden.

3 uur geleden