Steeds meer hotels sluiten deuren om coronavirus
AMSTERDAM (ANP) - Steeds meer hotels sluiten tijdelijk de deuren, meldt Koninklijke Horeca Nederland (KHN). Amsterdamse hotels waar gasten doorgaans langer dan een week verblijven, draaien nog enigszins. Terwijl kleinere hotels zich genoodzaakt voelen om te sluiten, blijven de grote ketens in de hoofdstad gedeeltelijk draaien.
"Een hotel kan zelf besluiten dicht te gaan omdat er geen gasten zijn en op deze manier de kosten enigszins te drukken. Ook kan een hotel worden gebruikt als noodhospitaal voor lichte zorg of als tijdelijke huisvesting voor het COA (Centraal Orgaan opvang asielzoekers)", laat een woordvoerster van KHN weten. Een onderscheid tussen kleine hotels en grote hotels en toeristische en zakenhotels tekent zich op landelijke schaal nog niet duidelijk af, zegt zij zonder exacte cijfers te verstrekken. KHN stelt nog geen indicatie te hebben dat de rijksoverheid in de komende dagen alle hotels tijdelijk laat sluiten.
De Amsterdamse tak van de horeca-organisatie heeft het beeld dat er in de hoofdstad nog de nodige toeristen vastzitten. "Ook zijn er nog hotelgasten die hier langere tijd voor hun werk verblijven. Het zijn dan ook vooral de hotels die vaak kamers verhuren voor zeven dagen of langer, de shortstay-hotels, die nog redelijk wat boekingen hebben en open zijn."
Kleinere Amsterdamse hotels gaan volgens KHN sneller dicht vanwege de kosten en het wegblijven van gasten. "Het beeld van ketens is dat zij gedeeltelijk dichtgaan en sommige vestigingen nog wel openhouden. Bij hen wordt er constant geschakeld met de directies. Wij verwachten dat daar zeker na het weekend definitieve keuzes over sluitingen worden gemaakt."
Meer uit Binnenland
DENDERMONDE (ANP/BELGA) - Het Openbaar Ministerie in België heeft dertien jaar celstraf geëist tegen de veroordeelde Nederlandse drugshandelaar 'Bolle' Jos Leijdekkers voor zijn betrokkenheid bij de import van zo'n 11 ton cocaïne via de haven van Antwerpen in oktober 2023. In de rechtbank in Dendermonde stonden dinsdag 22 verdachten terecht.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten heeft de inwoners van Rotterdam beloofd dat ze van de Euromast gaat abseilen als het opkomstpercentage bij de gemeenteraadsverkiezingen woensdag hoger is dan in 2022. Schouten, die naar eigen zeggen last heeft van "enorme hoogtevrees", deed de belofte in een videoboodschap op Instagram.
1 uur geledenROERMOND (ANP) - Het aantal schademeldingen na de dubbele aardbeving in de buurt van Assen afgelopen weekend is opgelopen tot 450. Dat laat een woordvoerder van de Commissie Mijnbouwschade weten. Dat is een verdubbeling ten opzichte van maandag, toen de teller op 226 meldingen stond.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in hoger beroep celstraffen van achttien jaar geëist en tbs met dwangverpleging tegen Peter S. (62) en Nancy D. (57) voor het seksueel misbruik van zeven oppaskinderen in de omgeving van Eindhoven.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zes Nederlandse hulporganisaties gaan meer noodhulp aan Libanon geven. Ze krijgen daarvoor 3 miljoen euro van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Het geld is onder meer bedoeld om de komende maanden eten en schoon drinkwater te kopen. Door Israëlische aanvallen zijn veel Libanezen op de vlucht geslagen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Politieke partijen gebruiken in hun verkiezingsprogramma's voor de gemeenteraadsverkiezingen regelmatig letterlijke teksten van lobbyisten, zonder dit te vermelden, zegt de Open State Foundation. De organisatie onderzocht in samenwerking met NOS Bureau Regio ruim duizend verkiezingsprogramma's en zo'n 2300 lobbydocumenten uit 37 gemeenten via een geautomatiseerde tekstanalyse.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie is op zoek naar twee verdachten na de explosie bij een kantoorpand op de Amsterdamse Zuidas in de nacht van zondag op maandag. Een politiewoordvoerder zei maandagavond in programma Opsporing Verzocht dat de twee op een fatbike bij het Atrium-gebouw aankwamen.
15 uur geleden