'Steeds meer fraude met cryptomunten'
AMSTERDAM (ANP) - Fraude met cryptomunten komt steeds vaker voor, merkt de Fraudehelpdesk. In de eerste vier maanden van dit jaar is al voor 4 miljoen euro aan beleggingsfraude gemeld, in meer dan de helft van de gevallen was die gerelateerd aan cryptomunten. Dat bevestigt de Fraudehelpdesk na berichtgeving van het nieuwsprogramma EenVandaag.
Beleggingsfraude, waaronder fraude met cryptomunten, gebeurt onder meer met behulp van nepadvertenties. Volgens de Fraudehelpdesk wordt beleggingsfraude steeds gemakkelijker doordat de criminelen gebruik maken van gelikte websites. In heel Europa zijn onlinebedrijfjes actief die zeggen dat ze voor de klant beleggen in cryptovaluta's via hun (nep-)handelsplatform.
Degenen die erin trappen zijn volgens de Fraudehelpdesk geen domme mensen. De organisatie geeft aan dat de oplichters slim zijn en precies weten hoe ze mensen moeten bespelen. Vaak zijn de slachtoffers ouderen, die vaak meer geld achter de hand hebben om te beleggen.
Fraudehelpdesk
De Fraudehelpdesk verwacht dat de totale schade aan beleggingsfraude voor 2021 rond de 17 miljoen euro zal uitkomen, met meer dan 500 gedupeerden. Daarmee zou de schade door beleggingsfraude in een paar jaar tijd bijna zijn verdrievoudigd. In heel 2018 was het schadebedrag zo'n 5,8 miljoen euro, waarbij 168 mensen gedupeerd raakten.
In Turkije vindt momenteel een groot onderzoek plaats naar een mogelijke omvangrijke fraudezaak rond cryptomunten, waarbij tientallen arrestaties zijn gedaan. De oprichter en topman van het cryptohandelsplatform Thodex is onlangs Turkije ontvlucht, met naar verluidt 2 miljard dollar aan bezittingen van beleggers. Er is een internationaal aanhoudingsbevel voor hem.
De Fraudehelpdesk is een door de overheid gefinancierde instantie die helpt te voorkomen dat Nederlanders slachtoffer worden van fraude.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Revolut heeft donderdag ontkend dat iemand rechtstreeks contact heeft gezocht met de onlinebank of eisen heeft gesteld vanwege de phishingaanval die onlangs bekend werd. Meerdere media, waaronder radiozender BNR, schreven woensdag dat de aanvallers eisen dat binnen 24 uur een bedrag van 3 miljoen dollar (zo'n 2,6 miljoen euro) wordt betaald. Anders zouden ze de buitgemaakte data verkopen.
33 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse beveiliger van bouwprojecten en andere infrastructuur BauWatch wordt overgenomen door de internationale investeerders CVC DIF en Carlyle. BauWatch is gevestigd in Apeldoorn en is Europees marktleider bij de beveiliging met mobiele camerabewaking van bouwplaatsen en andere bedrijfsterreinen ter bescherming tegen diefstal en vandalisme.
46 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Enexis mist capaciteit op het net voor ongeveer 86.000 woningen waarvan de bouw de komende drie jaar moet starten. De netbeheerder kreeg aanvragen voor aansluitingen op het net voor de bouw van zo'n 140.000 nieuwbouwwoningen, maar voor het merendeel van deze woningen is er nu geen ruimte op het net.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Meer opties voor Nederlanders om met de trein naar het buitenland te reizen zijn een stap dichterbij gekomen. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) meldt donderdag dat de Nederlandse treinvervoerder GoVolta toegang mag krijgen tot het spoornet voor nieuwe treindiensten naar het buitenland.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De grote Europese bioscoopketen Vue overweegt een beursgang in Londen. Dat heeft topman Tim Richards gezegd tegen zakenkrant Financial Times. Bij die beursgang zou dan een waardering aan Vue van ongeveer 1,5 miljard pond, omgerekend 1,75 miljard euro, gehangen kunnen worden. Vue heeft in Nederland twintig bioscopen met 133 schermen.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft in een rapport vier mogelijke toekomstscenario's voor de luchtvaartmaatschappij onderzocht. De Nederlandse luchtvaartmaatschappij bevindt zich momenteel in moeilijk vaarwater, stelt het rapport. De vier scenario's geven een beeld van hoe KLM er in 2030 uit zou kunnen zien.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De beperkingen van het rijverkeer op een belangrijke brug naar de Rotterdamse haven leveren de transportsector "vele tonnen per dag" aan schade op. Volgens een eerste schatting van Deltalinqs, dat de belangen behartigt van bedrijven in het Rotterdamse havengebied, gaat het om 600.000 euro per dag. "En dat loopt cumulatief heel hard op hoe langer dit duurt."
2 uur geleden