
'Steeds meer fraude met cryptomunten'
AMSTERDAM (ANP) - Fraude met cryptomunten komt steeds vaker voor, merkt de Fraudehelpdesk. In de eerste vier maanden van dit jaar is al voor 4 miljoen euro aan beleggingsfraude gemeld, in meer dan de helft van de gevallen was die gerelateerd aan cryptomunten. Dat bevestigt de Fraudehelpdesk na berichtgeving van het nieuwsprogramma EenVandaag.
Beleggingsfraude, waaronder fraude met cryptomunten, gebeurt onder meer met behulp van nepadvertenties. Volgens de Fraudehelpdesk wordt beleggingsfraude steeds gemakkelijker doordat de criminelen gebruik maken van gelikte websites. In heel Europa zijn onlinebedrijfjes actief die zeggen dat ze voor de klant beleggen in cryptovaluta's via hun (nep-)handelsplatform.
Degenen die erin trappen zijn volgens de Fraudehelpdesk geen domme mensen. De organisatie geeft aan dat de oplichters slim zijn en precies weten hoe ze mensen moeten bespelen. Vaak zijn de slachtoffers ouderen, die vaak meer geld achter de hand hebben om te beleggen.
Fraudehelpdesk
De Fraudehelpdesk verwacht dat de totale schade aan beleggingsfraude voor 2021 rond de 17 miljoen euro zal uitkomen, met meer dan 500 gedupeerden. Daarmee zou de schade door beleggingsfraude in een paar jaar tijd bijna zijn verdrievoudigd. In heel 2018 was het schadebedrag zo'n 5,8 miljoen euro, waarbij 168 mensen gedupeerd raakten.
In Turkije vindt momenteel een groot onderzoek plaats naar een mogelijke omvangrijke fraudezaak rond cryptomunten, waarbij tientallen arrestaties zijn gedaan. De oprichter en topman van het cryptohandelsplatform Thodex is onlangs Turkije ontvlucht, met naar verluidt 2 miljard dollar aan bezittingen van beleggers. Er is een internationaal aanhoudingsbevel voor hem.
De Fraudehelpdesk is een door de overheid gefinancierde instantie die helpt te voorkomen dat Nederlanders slachtoffer worden van fraude.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese webshop Temu heeft opnieuw flink minder verkocht in de Verenigde Staten, ondanks de handelsovereenkomst die China en de VS in mei wisten te bereiken. Dat meldt financieel persbureau Bloomberg op basis van een eigen analyse van creditcard- en betaalpasgegevens in de VS.
28 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten mogen niet langer aankopen doen van medische producten uit China van boven de 5 miljoen euro. Dat heeft de Europese Commissie besloten in reactie op de uitsluiting van medische producten uit de EU door China in onder meer Chinese overheidscontracten, laat ze weten in een verklaring.
38 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs ging vrijdag omlaag na het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om een beslissing over een Amerikaanse aanval op Iran twee weken uit te stellen. Op donderdag steeg de olieprijs juist nog flink door zorgen over directe betrokkenheid van de Verenigde Staten bij de aanvallen van Israël op Iraanse nucleaire faciliteiten en verstoringen door het conflict op de wereldwijde oliemarkt.
50 minuten geledenDUBAI (ANP/BLOOMBERG) - Miljardair Pavel Doerov, de oprichter en topman van berichtendienst Telegram, is van plan zijn enorme fortuin na te laten aan de meer dan honderd kinderen die hij heeft verwekt. Dat heeft de zakenman gezegd in een interview met het Franse tijdschrift Le Point.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De investeringen van bedrijven zijn in april afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ondernemingen investeerden 2,3 procent minder in vergelijking met dezelfde maand een jaar eerder. De daling volgt op een stijging van de investeringen van 2,2 procent in maart.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten in Nederland was in juni iets minder negatief dan een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De index voor het vertrouwen kwam deze maand uit op min 36. In mei was dat min 37. Het vertrouwen bleef daarmee hangen rond het laagste niveau in ongeveer anderhalf jaar.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer bedrijven in Nederland nemen extra beveiligingsmaatregelen om hun IT-systemen te beschermen. Tegelijkertijd is het aandeel bedrijven dat slachtoffer is van een cyberaanval door de jaren heen geslonken, maakt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op uit een enquête onder zo'n 50.000 bedrijven.
2 uur geleden