'Steeds meer drukte in winkelstraat, maar minder dan voor crisis'
DEN HAAG (ANP) - De drukte in de winkelstraat neemt almaar toe, zeker nu de overheid vrijwel alle coronamaatregelen heeft geschrapt. Marktonderzoeker RMC, dat de drukte in winkelgebieden bijhoudt, zag de stroom van winkelend publiek vorige week bijna een kwart hoger uitkomen dan in dezelfde week een jaar eerder. In vergelijking met voor de crisis is er wel nog altijd veel minder winkelend publiek.
Met name op zondag was het in de stadscentra aanzienlijk drukker. Sinds zaterdag zijn vrijwel alle coronamaatregelen van tafel, behalve de maatregel om 1,5 meter afstand te houden. Verder geldt voor winkels nog wel een maximum aan het aantal klanten, al is die regel voor de meeste ondernemers werkbaar, zo werd eerder bekend.
Sinds de vorige versoepeling in april, toen er geen afspraak meer nodig was om te winkelen, merkt RMC een duidelijke toename van de drukte. Wat de onderzoekers opvalt is dat het winkelend publiek veel effectiever shopt in vergelijking met voor corona, toen een dagje 'stadten' veel meer een uitje was. Het aantal shoppers nu ligt nog 40 procent onder het niveau van voor de crisis.
De marktonderzoeker merkt op dat de vergelijking met een jaar eerder voor een groot deel opgaat vanwege de beperkte coronamaatregelen die toen ook golden. Wel is er nu veel meer bekend over het virus en loopt ondertussen ook het vaccinatieprogramma, wat mensen mogelijk aanmoedigt weer naar de stad te gaan.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De helft van de ondernemers in Nederland die met het buitenland handelen, heeft last van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Ondernemers ervaren zijn handelsbeleid als hun grootste geopolitieke uitdaging. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in zijn jaarlijkse onderzoek over internationale handel.
1 uur geledenCINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven dat hij olie wil vrijgeven uit de strategische reserve die de Verenigde Staten aanhouden. Hij zei te verwachten dat dit de brandstofprijzen omlaag brengt.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen gesloten. De Iran-oorlog en de gevolgen voor de wereldwijde energiemarkten maakten beleggers nerveus. Het Internationaal Energieagentschap kondigde een vrijgave van een recordhoeveelheid aan olie uit noodreserves aan om de prijzen te drukken, maar dat leidde nog niet tot lagere prijzen voor de grondstof.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De overlast door een staking op Brussels Airport is donderdag groter dan voorspeld. Vorige week werd bekend dat alle vertrekkende passagiersvluchten worden geschrapt. Daar komt meer dan de helft van alle aankomende vluchten bovenop, laat de luchthaven weten aan persbureau Belga.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zegt donderdag en vrijdag meer dan de helft van alle geplande vluchten door te laten gaan, ondanks de tweedaagse staking van piloten. Andere maatschappijen van het moederbedrijf van Lufthansa en partnermaatschappijen nemen een deel van de vluchten op zich.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geëvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.
7 uur geleden