Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Steeds meer donorkinderen willen weten wie hun ouders zijn

Steeds meer donorkinderen willen weten wie hun ouders zijn

DEN HAAG (ANP) - Steeds meer mensen willen weten dankzij welke spermadonor ze geboren zijn of dankzij wie ze zwanger werden. Vorig jaar kwamen er 1415 verzoeken om informatie binnen bij de organisatie die erover gaat, de Stichting donorgegevens kunstmatige bevruchting (Sdkb). Dat is het hoogste aantal in de afgelopen tien jaar. Vergeleken met 2020 steeg het aantal aanvragen met 30 procent.

De stichting kreeg vorig jaar 343 verzoeken om "persoonsidentificerende donorgegevens" van behandelingen van voor 1 juni 2004. Dat is bijna evenveel als in 2019 en 2020 bij elkaar. Donorkinderen vroegen 61 keer om "fysieke en sociale gegevens" over de donor, en ook dat is vrijwel evenveel als de twee voorgaande jaren bij elkaar opgeteld.

Wettelijke ouders vroegen 457 keer om informatie over de spermadonor die hun kinderwens heeft vervuld. Dat is het hoogste aantal ooit.

Het aantal verzoeken om informatie stijgt al ongeveer tien jaar, zegt de stichting, "maar de groei is dit jaar groter dan voorheen". In maart en december kwamen er opvallend veel aanvragen. Dat zou te maken kunnen hebben met media-aandacht, bijvoorbeeld een documentaireserie over dokter Jan Karbaat, die tientallen vrouwen zwanger maakte met behulp van zijn eigen sperma.

Meer uit Binnenland

Vier aanhoudingen bij extreemrechts protest Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - De politie heeft bij een kleine extreemrechtse demonstratie in Apeldoorn vier betogers aangehouden. Drie van hen hadden fakkels afgestoken en een droeg gezichtsbedekking, laat een woordvoerder weten. Dat was in strijd met de voorwaarden voor het protest.

1 uur geleden
Zon komt weer naar ons toe, dagen worden langer

DEN HAAG (ANP) - De kortste dag van het jaar is geweest. Vanaf nu worden de dagen langer en de nachten korter. Het wordt 's ochtends steeds iets vroeger licht en het wordt 's avonds steeds iets later donker.

1 uur geleden
Camiel Jansen benoemd tot nieuwe Componist der Nederlanden

UTRECHT (ANP) - Camiel Jansen is de nieuwe Componist der Nederlanden. Dat is zondag bekendgemaakt in TivoliVredenburg Utrecht tijdens de viering van het 10-jarig bestaan van de titel. De 34-jarige Jansen is de zesde Componist der Nederlanden en volgt Anne-Maartje Lemereis op, die de afgelopen twee jaar ambassadeur was van het Nederlandse muziekleven.

1 uur geleden
Generaal speelt liefdeskoerier voor uitgezonden militairen

ZUIDOOST-POLEN (ANP) - Nederlands hoogste militair heeft vier dagen voor kerst opgetreden als 'postillon d'amour' voor twee uitgezonden militairen. Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim bezorgde hoogstpersoonlijk een romantische boodschap voor een luitenant die helpt het Poolse luchtruim te verdedigen. Eichelsheim kreeg het kaartje mee van diens vriendin, die in Bosniƫ dient.

3 uur geleden
Verdachte steekpartij Amsterdam is 29-jarige Amsterdammer

AMSTERDAM (ANP) - De verdachte die zaterdag is opgepakt na een steekincident in Amsterdam is een 29-jarige Amsterdammer, meldt de politie zondag. In een appartementencomplex aan de Menadostraat (wijk Zeeburg) zijn zaterdagmiddag drie mensen neergestoken. Ze zijn naar het ziekenhuis gebracht en verkeren niet in levensgevaar.

3 uur geleden
Vogelgriep in Ysselsteyn, ook gevolgen voor veel andere bedrijven

YSSELSTEYN (ANP) - Op een kalkoenenbedrijf in het Limburgse Ysselsteyn is vogelgriep vastgesteld. Alle circa 23.000 kalkoenen worden gedood om verdere verspreiding van het besmettelijke virus te voorkomen.

8 uur geleden
ProRail: vandalisme op stations kost miljoenen

UTRECHT (ANP) - Jaarlijks kost het ruim 3 miljoen euro om bekladdingen en vernielingen op Nederlandse stations te herstellen. Dat becijfert spoorbeheerder ProRail. Er komen per jaar gemiddeld 4300 meldingen van vandalisme binnen. Het gaat dan om kapotte liften, ingegooide ruiten, bekladde muren, gesloopte wachtruimtes, kapotte prullenbakken en vernielde fietsenstallingen.

8 uur geleden