Steeds meer Britten kunnen hun rekeningen weer betalen
LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Steeds meer mensen in het Verenigd Koninkrijk zijn hun staat hun rekeningen te betalen, constateert de Britse financiële toezichthouder FCA. Volgens de waakhond ligt het aantal Britten dat nog wel problemen ervaart op ruim 7 miljoen, maar dat is flink lager dan de bijna 11 miljoen in 2023. Ook geven meer mensen aan zich financieel goed te kunnen redden in vergelijking met een jaar eerder.
De FCA nam een enquête af onder 3450 Britse volwassenen in december en januari. Van hen gaf 72 procent aan redelijk tot zeer goed om te gaan met hun financiële situatie. In januari was dat aandeel nog 64 procent. "Uit ons onderzoek blijkt dat veel mensen nog steeds worstelen met hun rekeningen, hoewel het bemoedigend is om te zien dat sommigen profiteren van de hulp die beschikbaar is", stelt de FCA. Volgens de meest recente cijfers van het Britse nationale statistiekbureau ONS wonen er in het Verenigd Koninkrijk ruim 67 miljoen mensen.
Ondanks dat het aantal Britten met financiële problemen afneemt, ligt het aantal nog altijd flink hoger dan de 5,8 miljoen die de FCA rapporteerde in 2020. Dat is het laatste jaar voordat de inflatie een vlucht nam. Met name huurders, alleenstaanden met kinderen en werklozen hadden relatief veel moeite met het nakomen van financiële verplichtingen. Volgens de toezichthouder trekt dit probleem een zware wissel op de geestelijke gezondheid van mensen.
Meer uit Financieel
HAMBURG (ANP/RTR) - Ondanks dat de Straat van Hormuz zaterdag kort na heropening al weer sloot, is het meerdere cruiseschepen toch gelukt uit de Perzische Golf te varen. TUI Cruises heeft zondag bekendgemaakt dat haar schepen Mein Schiff 4 en Mein Schiff 5 door de zeestraat zijn gevaren. MSC Cruises kwam met een verklaring dat de MSC Euribia Dubai had verlaten en nu op weg is naar Europa.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) kan beter nog even wachten voordat ze de rente verhoogt, in plaats van te snel te handelen, gezien de nog altijd grote onzekerheid over de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft het Maltese centralebankhoofd Alexander Demarco, tevens een van de beleidsbepalers bij de ECB, gezegd bij de voorjaarsvergadering van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) in Washington.
3 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Een nieuwe oliepijpleiding die de Iraakse olievelden bij Basra verbindt met de Turkse Middellandse Zeekust zou kunnen helpen om de wereld minder afhankelijk te maken van olieleveringen via de Straat van Hormuz. Dat heeft topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA) gezegd in de Turkse krant Hürriyet.
4 uur geledenWENEN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Ook in Tsjechië en Slowakije zijn met rattengif gemanipuleerde potjes babyvoeding van fabrikant HiPP aangetroffen. In die landen zijn alle HiPP-potjes door distributeurs uit voorzorg ook uit de verkoop gehaald, terwijl de politie zoekt naar een mogelijke afperser die de babyvoeding heeft vergiftigd.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - BOVAG-voorzitter Christianne van der Wal vindt het verstandig dat het kabinet maandag met maatregelen komt om de pijn van de prijsstijgingen aan de pomp voor burgers en bedrijven te verzachten. De belangenbehartiger van de autobranche in Nederland snapt wel dat het kabinet niet kiest voor een generieke accijnskorting, zei ze zondag in televisieprogramma WNL Op Zondag.
6 uur geledenGENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.
10 uur geleden