Steeds meer Britten kunnen hun rekeningen weer betalen
LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Steeds meer mensen in het Verenigd Koninkrijk zijn hun staat hun rekeningen te betalen, constateert de Britse financiële toezichthouder FCA. Volgens de waakhond ligt het aantal Britten dat nog wel problemen ervaart op ruim 7 miljoen, maar dat is flink lager dan de bijna 11 miljoen in 2023. Ook geven meer mensen aan zich financieel goed te kunnen redden in vergelijking met een jaar eerder.
De FCA nam een enquête af onder 3450 Britse volwassenen in december en januari. Van hen gaf 72 procent aan redelijk tot zeer goed om te gaan met hun financiële situatie. In januari was dat aandeel nog 64 procent. "Uit ons onderzoek blijkt dat veel mensen nog steeds worstelen met hun rekeningen, hoewel het bemoedigend is om te zien dat sommigen profiteren van de hulp die beschikbaar is", stelt de FCA. Volgens de meest recente cijfers van het Britse nationale statistiekbureau ONS wonen er in het Verenigd Koninkrijk ruim 67 miljoen mensen.
Ondanks dat het aantal Britten met financiële problemen afneemt, ligt het aantal nog altijd flink hoger dan de 5,8 miljoen die de FCA rapporteerde in 2020. Dat is het laatste jaar voordat de inflatie een vlucht nam. Met name huurders, alleenstaanden met kinderen en werklozen hadden relatief veel moeite met het nakomen van financiële verplichtingen. Volgens de toezichthouder trekt dit probleem een zware wissel op de geestelijke gezondheid van mensen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag opnieuw hoger geëindigd. De hoop van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten mogelijk zijn einde nadert, nam toe. De Amerikaanse president Donald Trump zei tegen verslaggevers in het Witte Huis te verwachten binnen twee of drie weken klaar te zijn met de oorlog.
5 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Wereldbank, het Internationaal Energieagentschap (IEA) en het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaan een coördinatiegroep oprichten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De organisaties melden in een gezamenlijke verklaring dat ze daarmee hun reacties op de economische gevolgen van de Iranoorlog zo goed mogelijk op elkaar willen afstemmen.
6 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - Argentinië heeft geplande belastingverhogingen uitgesteld vanwege de flink gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Argentijnse regering stelt hogere belastingen op vloeibare brandstoffen en CO2 met een maand uit tot eind april.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland beschikt over een goede digitale infrastructuur, "maar wat we nu hebben is niet voldoende over vijf jaar". Dat zei voormalig ASML-topman Peter Wennink op een evenement over digitale weerbaarheid. Volgens hem is digitale veiligheid een van de hoekstenen van de samenleving.
7 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa houdt er rekening mee dat er buiten Europa mogelijk een tekort aan vliegtuigbrandstof ontstaat. Het bedrijf ziet nu al in Azië dat kerosine schaars begint te worden door de oorlog met Iran, die de aanvoer verstoort.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is de eerste dag van april met flinke winst gesloten. De wereldwijde beurzen stonden afgelopen maand onder druk door de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen daarvan.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, heeft een aanvraag ingediend voor een beursgang. Dat zeggen bronnen die bekend zijn met de zaak. Daarmee komt het raket-, satelliet- en AI-bedrijf van miljardair Musk dichter bij wat de grootste beursgang ooit zou kunnen worden.
9 uur geleden