Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Steeds meer Britten kunnen hun rekeningen weer betalen

Steeds meer Britten kunnen hun rekeningen weer betalen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Steeds meer mensen in het Verenigd Koninkrijk zijn hun staat hun rekeningen te betalen, constateert de Britse financiële toezichthouder FCA. Volgens de waakhond ligt het aantal Britten dat nog wel problemen ervaart op ruim 7 miljoen, maar dat is flink lager dan de bijna 11 miljoen in 2023. Ook geven meer mensen aan zich financieel goed te kunnen redden in vergelijking met een jaar eerder.

De FCA nam een enquête af onder 3450 Britse volwassenen in december en januari. Van hen gaf 72 procent aan redelijk tot zeer goed om te gaan met hun financiële situatie. In januari was dat aandeel nog 64 procent. "Uit ons onderzoek blijkt dat veel mensen nog steeds worstelen met hun rekeningen, hoewel het bemoedigend is om te zien dat sommigen profiteren van de hulp die beschikbaar is", stelt de FCA. Volgens de meest recente cijfers van het Britse nationale statistiekbureau ONS wonen er in het Verenigd Koninkrijk ruim 67 miljoen mensen.

Ondanks dat het aantal Britten met financiële problemen afneemt, ligt het aantal nog altijd flink hoger dan de 5,8 miljoen die de FCA rapporteerde in 2020. Dat is het laatste jaar voordat de inflatie een vlucht nam. Met name huurders, alleenstaanden met kinderen en werklozen hadden relatief veel moeite met het nakomen van financiële verplichtingen. Volgens de toezichthouder trekt dit probleem een zware wissel op de geestelijke gezondheid van mensen.

Meer uit Financieel

Frankrijk verstrekt kleine bedrijven leningen om brandstofprijzen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.

51 minuten geleden
EU-ministers van Financiën willen winstbelasting energiebedrijven

BERLIJN (ANP) - Vijf Europese ministers van Financiën willen dat de Europese Commissie een belasting op de winsten van energiebedrijven invoert, vanwege de flink gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De ministers van Duitsland, Italië, Spanje, Portugal en Oostenrijk deden deze oproep in een brief aan eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat), die persbureau Reuters heeft ingezien.

2 uur geleden
Dieselprijs aan de pomp stijgt licht na forse toename vrijdag

EINDHOVEN (ANP) - Diesel is zaterdag iets duurder geworden aan de pomp, na de flinke prijsstijging van ruim 10 eurocent op vrijdag. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de landelijke adviesprijs voor een liter diesel nu 2,799 euro bedraagt, tegen 2,793 euro vrijdag.

4 uur geleden
Minder vakanties geboekt sinds Iranoorlog, vooral naar Azië

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders zijn sinds de Iranoorlog voorzichtiger met het boeken van een vakantie. Reisbranchevereniging ANVR meldt dat normaal gesproken 80 procent van de mei- en zomervakanties geboekt is rond deze tijd, maar dat het dit jaar "echt heel anders" verloopt.

5 uur geleden
Italiaanse centrale bank: oorlog raakt groei economie

ROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.

17 uur geleden
Tata Steel legt installatie tijdelijk stil om te hoge uitstoot

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.

19 uur geleden
Beloning KLM-topvrouw stijgt ruim 30 procent in bezuinigingsjaar

AMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.

20 uur geleden