Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Steeds meer Britten kunnen hun rekeningen weer betalen

Steeds meer Britten kunnen hun rekeningen weer betalen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Steeds meer mensen in het Verenigd Koninkrijk zijn hun staat hun rekeningen te betalen, constateert de Britse financiële toezichthouder FCA. Volgens de waakhond ligt het aantal Britten dat nog wel problemen ervaart op ruim 7 miljoen, maar dat is flink lager dan de bijna 11 miljoen in 2023. Ook geven meer mensen aan zich financieel goed te kunnen redden in vergelijking met een jaar eerder.

De FCA nam een enquête af onder 3450 Britse volwassenen in december en januari. Van hen gaf 72 procent aan redelijk tot zeer goed om te gaan met hun financiële situatie. In januari was dat aandeel nog 64 procent. "Uit ons onderzoek blijkt dat veel mensen nog steeds worstelen met hun rekeningen, hoewel het bemoedigend is om te zien dat sommigen profiteren van de hulp die beschikbaar is", stelt de FCA. Volgens de meest recente cijfers van het Britse nationale statistiekbureau ONS wonen er in het Verenigd Koninkrijk ruim 67 miljoen mensen.

Ondanks dat het aantal Britten met financiële problemen afneemt, ligt het aantal nog altijd flink hoger dan de 5,8 miljoen die de FCA rapporteerde in 2020. Dat is het laatste jaar voordat de inflatie een vlucht nam. Met name huurders, alleenstaanden met kinderen en werklozen hadden relatief veel moeite met het nakomen van financiële verplichtingen. Volgens de toezichthouder trekt dit probleem een zware wissel op de geestelijke gezondheid van mensen.

Meer uit Financieel

Nederland stapt uit financiering omstreden gasproject Mozambique

DEN HAAG (ANP) - Nederland is niet langer betrokken bij de financiering van een omstreden lng-project in Mozambique. Staatsbedrijf Atradius DSB stond via een zogenoemde exportkredietverzekering deels garant voor een lening die voor dit project was afgesloten, maar projectleider Total heeft laten weten dat dit niet meer nodig is. Dat meldt demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) aan de Tweede Kamer.

3 uur geleden
Europese beurzen sluiten lager na daling bitcoin, AEX wel hoger

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Europa zijn maandag overwegend lager gesloten. De dalende prijs van cryptomunten als de bitcoin en een mogelijke renteverhoging door de Bank of Japan drukten de stemming. De AEX-index eindigde wel met een plus.

3 uur geleden
FNV hekelt langere beslistermijn UWV voor WIA-beoordelingen

DEN HAAG (ANP) - FNV heeft "geen goed woord over" voor het besluit dat het UWV langer mag doen over WIA-beoordelingen. De verwachting is dat de uitvoeringsinstantie hiermee minder boetes hoeft te betalen aan cliënten die te lang op een beoordeling moeten wachten. Volgens de vakbond wordt met dit besluit de rekening van de lange wachttijden neergelegd bij mensen die ziek zijn.

3 uur geleden
WirtschaftsWoche: RTL schrapt 800 tot 1000 banen in Duitsland

LUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - Mediabedrijf RTL heeft plannen om tussen de 800 en 1000 banen te schrappen in Duitsland. Dat meldde het Duitse zakenblad WirtschaftsWoche, zonder bronnen te noemen. De Duitse tak bestaat uit onder meer de zender Vox, het nieuwskanaal n-tv en de streamingdienst RTL+.

4 uur geleden
Wall Street lager in afwachting toespraak Fed-baas Powell

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen maandag omlaag. Beleggers namen geen risico voorafgaand aan een toespraak die de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell later op de dag houdt. De Federal Reserve houdt op 9 en 10 december de laatste rentevergadering van het jaar en beleggers zijn benieuwd of Powell iets gaat zeggen over een eventuele verdere verlaging van de leenkosten in de Verenigde Staten. Verscheidene Fed-bestuurders hebben de afgelopen tijd laten doorschemeren ruimte te zien voor een nieuwe renteverlaging.

5 uur geleden
VK trekt steun aan TotalEnergies in voor lng-project Mozambique

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse overheid heeft haar steun van zo'n 1,2 miljard dollar (ongeveer 1 miljard euro) aan het olie- en gasconcern TotalEnergies voor het omstreden project in Mozambique voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) ingetrokken. Deze zomer zei het bedrijf het werk aan het project te willen hervatten, nadat dat in 2021 werd stilgelegd na een aanval door een aan Islamitische Staat gelieerde groep.

5 uur geleden
Boete van 4 miljoen euro voor gokaanbieder Unibet

DEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) heeft Unibet een boete van 4 miljoen euro opgelegd, omdat de gokaanbieder te weinig deed om gokverslaving tegen te gaan. In alle onderzochte spelersdossiers tussen juli 2022 en 2024 schoot Unibet, onderdeel van Optdeck Service Limited, volgens de toezichthouder tekort.

7 uur geleden