Steeds meer bootvluchtelingen bereiken Italiaans eiland Lampedusa
ROME (ANP/DPA/AFP) - De Italiaanse autoriteiten zien steeds meer bootvluchtelingen over de Middellandse Zee komen. Alleen al dit weekeinde bereikten ruim 1400 migranten het Italiaanse eiland Lampedusa, dat tussen Noord-Afrika en Sicilië ligt.
Particuliere reddingswerkers hadden onlangs al gemeld dat opnieuw grote aantallen migranten de gevaarlijke reis naar Europa maken. Dit gebeurt vaak vanuit Libië met volgestouwde rubberboten en schepen. Volgens een telling van het Italiaanse ministerie van Binnenlandse Zaken zijn dit jaar al ruim 10.700 migranten naar Italië gekomen. Vorig jaar, tijdens de eerste coronagolf, was het ruim de helft minder (4100).
Rechtse partijen, waaronder regeringspartij Lega van voormalig minister van Binnenlandse Zaken Salvini, waarschuwen voor duizenden illegale immigranten. Salvini riep op tot crisisberaad met premier Draghi en eiste dringend maatregelen. Zelf moet de ex-minister terechtstaan omdat hij als bewindsman in 2019 weigerde bootvluchtelingen van boord te laten gaan.
Meer uit Buitenland
NUUK (ANP/AFP) - Militairen die Denemarken naar Groenland had gestuurd, kregen de opdracht mee gevechtsklaar te zijn voor het geval de Verenigde Staten het gebied zouden aanvallen. Dat meldde de Deense publieke omroep DR vrijdag.
5 minuten geledenMADRID (ANP) - Uit de voorlopige onderzoeksresultaten naar de dodelijke treinbotsing bij het Spaanse Adamuz blijkt dat een scheur in het spoor daar al zat voordat het voorval plaatsvond. Dat schrijft het instituut dat het voorval onderzoekt.
9 minuten geledenROME (ANP) - Veel internationale sterren zijn vrijdag in Rome voor de uitvaart van de Italiaanse modeontwerper Valentino Garavani. Onder anderen modejournalist Anna Wintour, actrice Anne Hathaway en modeontwerper en filmregisseur Tom Ford kwamen in de ochtend aan bij de basiliek di Santa Maria degli Angeli e dei Martiri.
37 minuten geledenJAKARTA (ANP/DPA) - Zoekteams hebben het tiende en laatste slachtoffer geborgen van een vliegtuigcrash zaterdag op het Indonesische eiland Sulawesi. Alle inzittenden kwamen bij de crash om het leven.
45 minuten geledenWARSCHAU/BRUSSEL (ANP/RTR) - Polen en de EU sturen bijna duizend aggregaten naar Oekraïne om dat land te helpen de strenge winter door te komen. In Oekraïne is het de afgelopen tijd zeer koud, met uitschieters tot 20 graden onder nul.
46 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De onderhandelingen tussen de VS en Denemarken over het versterken van de veiligheid in de Noordpoolregio kunnen "redelijk snel" beginnen. Dat heeft de Deense minister van Buitenlandse Zaken, Lars Løkke Rasmussen, gezegd tegen de Deense publieke omroep. Rasmussen zei niet publiek te zullen maken wanneer die gesprekken plaatsvinden, omdat dat een "kalm proces" in de weg staat.
2 uur geledenKARACHI (ANP/AFP) - Het dodental door een brand in het grootste winkelcentrum van Pakistan is gestegen naar 67. Donderdag meldden lokale autoriteiten nog een dodental van 55. "Er zijn autopsies uitgevoerd op 67 lichamen", aldus de woordvoerder van de provinciale overheid, die eraan toevoegde dat DNA-onderzoek om de slachtoffers te identificeren nog gaande is.
3 uur geleden