Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Steeds meer bootvluchtelingen bereiken Italiaans eiland Lampedusa

Steeds meer bootvluchtelingen bereiken Italiaans eiland Lampedusa

ROME (ANP/DPA/AFP) - De Italiaanse autoriteiten zien steeds meer bootvluchtelingen over de Middellandse Zee komen. Alleen al dit weekeinde bereikten ruim 1400 migranten het Italiaanse eiland Lampedusa, dat tussen Noord-Afrika en Sicilië ligt.

Particuliere reddingswerkers hadden onlangs al gemeld dat opnieuw grote aantallen migranten de gevaarlijke reis naar Europa maken. Dit gebeurt vaak vanuit Libië met volgestouwde rubberboten en schepen. Volgens een telling van het Italiaanse ministerie van Binnenlandse Zaken zijn dit jaar al ruim 10.700 migranten naar Italië gekomen. Vorig jaar, tijdens de eerste coronagolf, was het ruim de helft minder (4100).

Rechtse partijen, waaronder regeringspartij Lega van voormalig minister van Binnenlandse Zaken Salvini, waarschuwen voor duizenden illegale immigranten. Salvini riep op tot crisisberaad met premier Draghi en eiste dringend maatregelen. Zelf moet de ex-minister terechtstaan omdat hij als bewindsman in 2019 weigerde bootvluchtelingen van boord te laten gaan.

Meer uit Buitenland

Rusland bedankt Melania Trump voor hereniging kinderen

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Witte Huis meldt dat Melania Trump er voor de derde keer voor heeft gezorgd dat Oekraïense en Russische kinderen herenigd zijn met hun ouders. De Russische topambtenaar die gaat over kinderrechten, Maria Lvova-Belova, zegt dat het om zes kinderen gaat: vijf Oekraïners en een Russisch kind. Ze dankte de Amerikaanse presidentsvrouw voor de rol die zij daarbij gespeeld zou hebben.

42 minuten geleden
Franse oud-minister Retailleau wil meedingen naar presidentschap

PARIJS (ANP/AFP) - De leider van de Franse republikeinen, Bruno Retailleau, wil meedoen aan de presidentsverkiezingen van 2027. Dat meldt persbureau AFP op basis van een bericht dat de partijleider van Les Républicains aan enkele bondgenoten stuurde. Daarin schrijft Retailleau het besluit "veel tijd te hebben gegeven". "Voor mijn politieke familie is de tijd aangebroken om de Fransen een nieuw pad te laten zien, gericht op orde, voorspoed en Franse trots", aldus Retailleau.

47 minuten geleden
Medewerkers Louvre gearresteerd vanwege ticketfraude

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft twee medewerkers van het Louvre gearresteerd vanwege fraude met tickets. Volgens het wereldberoemde museum was er sprake van een grootschalig netwerk voor kaartjesfraude. Volgens krant Le Parisien zijn in totaal negen mensen gearresteerd, onder wie de twee medewerkers en twee gidsen.

48 minuten geleden
Oekraïense minister: bescherming luchtruim nu topprioriteit

BRUSSEL (ANP) - De bescherming van het luchtruim is topprioriteit voor Oekraïne, zei defensieminister Mychajlo Fedorov donderdag in Brussel. Zijn land heeft daarom dringend behoefte aan raketten voor het Patriot-luchtverdedigingssysteem.

53 minuten geleden
Zaak van Trump tegen de BBC in februari 2027 van start

WASHINGTON (ANP) - De rechtszaak die de Amerikaanse president Donald Trump tegen de BBC heeft aangespannen, gaat in februari 2027 van start. Dat schrijft onder meer de BBC zelf. Trump heeft de Britse omroep aangeklaagd om de wijze waarop een documentaire was gemonteerd.

1 uur geleden
Schepen met Mexicaanse noodhulp aangekomen in Cuba

HAVANA (ANP/AFP/RTR) - Twee schepen met noodhulp zijn vanuit Mexico aangekomen in Cuba. Het Caribische eiland kampt met grote brandstoftekorten, onder meer omdat de VS dreigen iedereen die in olie handelt met Cuba hoge importheffingen op te leggen. Onduidelijk is waar de noodhulp uit bestaat. Volgens persbureau AFP gaat het om zeker 800 ton aan goederen.

1 uur geleden
Trumps 'grenstsaar' kondigt einde aan van ICE-operatie Minnesota

MINNEAPOLIS (ANP/AFP) - De 'grenstsaar' van de Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat de operatie van immigratiedienst ICE in Minnesota snel ten einde komt. Tom Homan heeft voorgesteld de campagne af te ronden en volgens hem heeft Trump daarmee ingestemd.

2 uur geleden