Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Steeds meer bloemen op plek van aanslag op De Vries

Steeds meer bloemen op plek van aanslag op De Vries

AMSTERDAM (ANP) - Er liggen steeds meer bloemen in de Lange Leidsedwarsstraat in Amsterdam op de plek waar misdaadverslaggever en mediapersoonlijkheid Peter R. de Vries dinsdagavond werd neergeschoten. Tientallen mensen, jong of oud, man of vrouw, zijn aangedaan door het nieuws, zo zeggen ze. Ook zanger Douwe Bob brengt een bosje bloemen langs op de plek.

Om de zoveel minuten wandelt een man, vrouw, jongen of meisje langs met een bos bloemen of een ander gebaar aan De Vries. Bijna tien meter van de straat is met deze steunbetuigingen bedekt. Sommige buurtbewoners hangen uit het raam om het tafereel te bekijken, talloze journalisten bevragen mensen die een bos bloemen komen leggen of op andere wijze blijk geven van hun steun aan De Vries. Ook worden er kaarsen aangestoken, soms prevelt een man een gebed.

"Ik vind het verschrikkelijk", zegt een man die een bloem komt neerleggen. Hij zag het nieuws langskomen op televisie, vertelt hij. Een vrouw komt langs en druppelt als een soort ritueel water over de bloemen. En een paar mensen leggen briefjes neer met teksten als 'Vecht, Peter, Vecht' en 'Fight Peter'. Ook wordt er een voetbalshirt van Ajax neergelegd. De Vries staat bekend als een groot fan van de voetbalclub. "Het is een lieve en aardige man, waarom hij?" zegt de man. "En waarom in Amsterdam? Wij zijn ook gewoon maar burgers. Laat de burgers hier met rust."

Onopgeloste zaken

Ook een moeder en dochter komen samen een bosje bloemen neerleggen. "Ik vind het echt heel erg wat er is gebeurd", zegt het meisje. "Hij heeft zich zo hard ingezet voor zoveel zaken die onoplosbaar leken. Dat dit dan gebeurt en een man niet zijn werk kan doen, is echt heel erg."

De Vries staat erom bekend zich voor talrijke zaken in te zetten die niet werden opgelost, de cold cases. Vorige maand zette hij nog een actie op om 1 miljoen euro op te halen voor de gouden tip die tot antwoorden leidt in de Tanja Groen-zaak. De 18-jarige studente verdween in 1993, maar zoekacties hebben tot dusver niets opgeleverd. Ook zette hij zich in onder meer in voor de zaak van de 11-jarige Nicky Verstappen, die in 1998 dood werd gevonden. De Vries stond de familie bij, ook tijdens het grootschalige DNA-verwantschapsonderzoek in 2017 en de rechtszaak die daar later op volgde tegen Jos B. Die werd vorig jaar veroordeeld tot 12,5 jaar cel. De zaak loopt nog in hoger beroep.

Meer uit Binnenland

Eerste officiële vorst, temperatuur in De Bilt onder nul

DE BILT (ANP) - De eerste officiële vorst van het najaar is een feit, meldt Weeronline. In De Bilt zakte de temperatuur zaterdagochtend vroeg naar -1,4 graden. Lokaal werd in de nacht van donderdag op vrijdag al de eerste vorst gemeten. Dat gebeurde in het zuiden van het land, op plekken in Brabant, Limburg en delen van Zeeland.

3 uur geleden
A32 open na spoedreparaties, ook inspecties andere aquaducten

GROU (ANP) - De A32 ter hoogte van het Friese Grou is vrijdagavond even voor middernacht in beide richtingen heropend. De weg ging donderdagavond dicht door een gevaarlijke situatie bij het Aquaduct Mid-Fryslân. De glasplaten van de lampen boven het wegdek konden naar beneden vallen. De werkzaamheden zijn sneller dan verwacht afgerond. Eerder vrijdagavond ging de weg in één rijrichting alweer open.

8 uur geleden
Kind van gehuwd stel krijgt niet meer automatisch naam van vader

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat kinderen niet meer automatisch alleen de achternaam van hun vader krijgen, als de ouders het niet eens worden over de naam. Een aangenomen motie van die strekking van PRO en D66 is vertaald in een wetsvoorstel dat in januari in consultatie gaat. Belanghebbenden krijgen dan de gelegenheid hun mening te geven voor het wetsvoorstel wordt ingediend.

11 uur geleden
Politie houdt 150 tot 200 demonstranten aan bij datacentrum

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft vrijdag naar schatting tussen de 150 en 200 demonstranten aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft aan de Plimsollweg in Amsterdam-West. Ze worden verdacht van huisvredebreuk, meldt de politie.

15 uur geleden
NCTV: cyberdreiging neemt snel toe door AI, actie nodig

DEN HAAG (ANP) - Hackers gebruiken AI om hun cyberaanvallen sneller, groter en efficiënter te maken. Daarvoor waarschuwt antiterrorismecoördinator NCTV. Marc Kuipers, hoofd van de organisatie, zegt dat bestuurders snel de bescherming op orde moeten brengen. "Door AI komt cyberdreiging in een stroomversnelling en we moeten nu actie ondernemen."

18 uur geleden
Jetten vindt zijn aanwezigheid bij Rode Lijn-demo 'niet passend'

DEN HAAG (ANP) - Het is volgens premier Rob Jetten "niet passend" als hij bij de Rode Lijn-demonstratie zondag tegen het voortdurende geweld in Gaza aanwezig zou zijn. Dat zei hij vrijdag op zijn wekelijkse persconferentie. Toen hij vorig jaar nog in de oppositie zat, was hij wel bij een Rode Lijn-protest aanwezig.

18 uur geleden
WK-deelname Curaçao zorgde voor 29,5 miljard 'views' op internet

WILLEMSTAD (ANP) - De deelname aan het WK Voetbal 2026 heeft wereldwijd voor een enorme media-aandacht gezorgd voor Curaçao. Dat blijkt uit het 'Blue Wave Impact Report 2026' van toeristenbureau CTB.

18 uur geleden