Steeds meer bloemen op plek van aanslag op De Vries
AMSTERDAM (ANP) - Er liggen steeds meer bloemen in de Lange Leidsedwarsstraat in Amsterdam op de plek waar misdaadverslaggever en mediapersoonlijkheid Peter R. de Vries dinsdagavond werd neergeschoten. Tientallen mensen, jong of oud, man of vrouw, zijn aangedaan door het nieuws, zo zeggen ze. Ook zanger Douwe Bob brengt een bosje bloemen langs op de plek.
Om de zoveel minuten wandelt een man, vrouw, jongen of meisje langs met een bos bloemen of een ander gebaar aan De Vries. Bijna tien meter van de straat is met deze steunbetuigingen bedekt. Sommige buurtbewoners hangen uit het raam om het tafereel te bekijken, talloze journalisten bevragen mensen die een bos bloemen komen leggen of op andere wijze blijk geven van hun steun aan De Vries. Ook worden er kaarsen aangestoken, soms prevelt een man een gebed.
"Ik vind het verschrikkelijk", zegt een man die een bloem komt neerleggen. Hij zag het nieuws langskomen op televisie, vertelt hij. Een vrouw komt langs en druppelt als een soort ritueel water over de bloemen. En een paar mensen leggen briefjes neer met teksten als 'Vecht, Peter, Vecht' en 'Fight Peter'. Ook wordt er een voetbalshirt van Ajax neergelegd. De Vries staat bekend als een groot fan van de voetbalclub. "Het is een lieve en aardige man, waarom hij?" zegt de man. "En waarom in Amsterdam? Wij zijn ook gewoon maar burgers. Laat de burgers hier met rust."
Onopgeloste zaken
Ook een moeder en dochter komen samen een bosje bloemen neerleggen. "Ik vind het echt heel erg wat er is gebeurd", zegt het meisje. "Hij heeft zich zo hard ingezet voor zoveel zaken die onoplosbaar leken. Dat dit dan gebeurt en een man niet zijn werk kan doen, is echt heel erg."
De Vries staat erom bekend zich voor talrijke zaken in te zetten die niet werden opgelost, de cold cases. Vorige maand zette hij nog een actie op om 1 miljoen euro op te halen voor de gouden tip die tot antwoorden leidt in de Tanja Groen-zaak. De 18-jarige studente verdween in 1993, maar zoekacties hebben tot dusver niets opgeleverd. Ook zette hij zich in onder meer in voor de zaak van de 11-jarige Nicky Verstappen, die in 1998 dood werd gevonden. De Vries stond de familie bij, ook tijdens het grootschalige DNA-verwantschapsonderzoek in 2017 en de rechtszaak die daar later op volgde tegen Jos B. Die werd vorig jaar veroordeeld tot 12,5 jaar cel. De zaak loopt nog in hoger beroep.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - De code rood die in de nacht van dinsdag op woensdag is afgegeven voor de noordelijke provincies, geldt nu tot 12.00 uur. Eerder was de eindtijd 10.00 uur. Er is verraderlijke gladheid door ijzel, legt het KNMI uit, waardoor er grote kans is op ongelukken. "Ga niet de weg op."
29 minuten geledenASSEN (ANP) - De Wegenwacht van de ANWB kan woensdagochtend niet rijden in het noorden van Nederland, meldt een woordvoerder. Door de spekgladde wegen in Drenthe, Friesland en Groningen kunnen medewerkers van de dienst de weg niet op. Dat is zo voor het gebied ten noorden van Assen.
32 minuten geledenASSEN (ANP) - Ambulances in Drenthe en een deel van Friesland rijden woensdagochtend, zegt een woordvoerster van UMCG Ambulancezorg. In de noordelijke provincies geldt code rood vanwege gladheid.
48 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het treinverkeer rond Schiphol ligt woensdagochtend stil nadat in een schakelkast van een perron op het treinstation van de luchthaven kortsluiting was ontstaan. Aanvankelijk leek het erop dat nog wel een aantal treinen konden rijden, maar ProRail en NS lieten rond 07.15 uur weten dat uit veiligheidsoverwegingen het volledige treinverkeer rond de luchthaven is stilgelegd.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Enkele ziekenhuizen in het noorden van het land hebben vanwege de gladheid alle afspraken tot woensdag 12.00 uur afgezegd. Het gaat onder meer om Nij Smellinghe in Drachten (Friesland) en het Martini Ziekenhuis in Groningen. Afspraken en operaties gaan niet door. Ook het Frisius MC in Friesland heeft alle operaties en afspraken tot het middaguur geannuleerd, op alle locaties.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat ziet "extreem veel ongelukken" op wegen in het noorden van het land, meldt een woordvoerster. In Friesland, Groningen en Drenthe geldt code rood vanwege verraderlijke gladheid door ijzel. "Het regent ongelukken", voegt een ANWB-woordvoerster daaraan toe.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten zijn overwegend positief over het splitsen van woningen. Toch verlenen ze daar jaarlijks naar schatting hooguit enkele duizenden vergunningen voor. Dat blijkt uit antwoorden op vragen van het ANP die bijna driehonderd gemeenten hebben gegeven.
2 uur geleden