Steeds meer bekend over verdachte New Orleans
NEW ORLEANS (ANP) - In de Verenigde Staten komt steeds meer informatie naar buiten over de doodgeschoten verdachte van de aanslag in New Orleans, de 42-jarige Amerikaan Shamsud-Din Jabbar. CNN bericht dat hij volgens rechtbankdocumenten in 2015 schuld bekende aan rijden onder invloed in de staat North Carolina. Hij kreeg toen een boete en een rijverbod.
Jabbar werkte volgens Amerikaanse media sinds 2021 bij financiële dienstverlener Deloitte, dat geschokt heeft gereageerd op berichten dat hij een aanslag zou hebben gepleegd. De man zou woensdag in de stad in Louisiana met een auto zijn ingereden op voetgangers en daarna het vuur hebben geopend. Er vielen vijftien doden en tientallen mensen raakten gewond. In het voertuig bevond zich volgens de FBI een vlag van terreurorganisatie IS.
Tussen 2007 en 2015 zat Jabbar in het leger, bericht The New York Times. Hij zou onder meer zijn uitgezonden naar Afghanistan. NBC News bericht op basis van anonieme bronnen dat onderzoekers kijken of er militaire banden zijn tussen Jabbar en de eveneens overleden bestuurder van een Tesla Cybertruck die ontplofte buiten een hotel in Las Vegas. De identiteit van die persoon is niet bekendgemaakt, maar het zou volgens NBC gaan om iemand met militaire ervaring.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland looft 1 miljoen euro uit voor de gouden tip rond de brandstichting die begin januari leidde tot grootschalige en langdurige stroomuitval in Berlijn. Dat meldt minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt. De kabelsabotage werd opgeëist door de linksextremistische Vulkangruppe. Tot nu toe is nog niet vastgesteld wie achter de aanslag zit.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er is sprake van een alarmerende toename van antisemitisme, die gepaard gaat met een sterke stijging van racisme, intolerantie en haat, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Daarom is de Holocaustherdenking dit jaar extra urgent", meldt ze dinsdag in een verklaring.
3 uur geledenTOKYO (ANP/AFP) - Noord-Korea heeft in ieder geval één raket afgevuurd richting Japan. Dat meldt onder meer de Zuid-Koreaanse krijgsmacht, die spreekt van een ongeïdentificeerd projectiel. Dat zou zo'n 350 kilometer hebben gevlogen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE gaat helpen bij de beveiliging van de Winterspelen, meldt de dienst aan persbureau AFP. ICE gaat een beveiligingsdienst van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken ondersteunen, onder Italiaans gezag. De Italiaanse autoriteiten ontkenden aanvankelijk dat de dienst een rol zou spelen, maar zeiden later dat de dienst alleen helpt bij de beveiliging van de Amerikaanse delegatie.
4 uur geledenNEW DELHI (ANP) - De EU en India hebben dinsdag een handtekening gezet onder een zogenoemd veiligheids- en defensiepartnerschap. Daarmee wordt toegezegd dat India en de EU meer zullen gaan samenwerken op het gebied van defensie, maritieme veiligheid, cyberaanvallen en terrorismebestrijding.
4 uur geledenBANDUNG (ANP/RTR) - Bij de recente aardverschuivingen op West-Java zijn 23 militairen om het leven gekomen. De mariniers waren zaterdag bezig met oefeningen toen ze door het weer werden overvallen. Dinsdag is bevestigd dat zij het niet hebben overleefd.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De winterstorm die over de Verenigde Staten trekt, heeft al aan zeker 23 mensen het leven gekost, meldt persbureau AFP op basis van een eigen inventarisatie. De dodelijke slachtoffers vielen door onderkoeling en ongelukken met onder meer sneeuwruimers en sleeën. In New York werden zeker acht mensen dood aangetroffen op straat tijdens het winterse noodweer. Er wordt nog onderzocht of al deze sterfgevallen direct aan de storm kunnen worden toegeschreven.
7 uur geleden