Steeds meer bekend over verdachte New Orleans
NEW ORLEANS (ANP) - In de Verenigde Staten komt steeds meer informatie naar buiten over de doodgeschoten verdachte van de aanslag in New Orleans, de 42-jarige Amerikaan Shamsud-Din Jabbar. CNN bericht dat hij volgens rechtbankdocumenten in 2015 schuld bekende aan rijden onder invloed in de staat North Carolina. Hij kreeg toen een boete en een rijverbod.
Jabbar werkte volgens Amerikaanse media sinds 2021 bij financiële dienstverlener Deloitte, dat geschokt heeft gereageerd op berichten dat hij een aanslag zou hebben gepleegd. De man zou woensdag in de stad in Louisiana met een auto zijn ingereden op voetgangers en daarna het vuur hebben geopend. Er vielen vijftien doden en tientallen mensen raakten gewond. In het voertuig bevond zich volgens de FBI een vlag van terreurorganisatie IS.
Tussen 2007 en 2015 zat Jabbar in het leger, bericht The New York Times. Hij zou onder meer zijn uitgezonden naar Afghanistan. NBC News bericht op basis van anonieme bronnen dat onderzoekers kijken of er militaire banden zijn tussen Jabbar en de eveneens overleden bestuurder van een Tesla Cybertruck die ontplofte buiten een hotel in Las Vegas. De identiteit van die persoon is niet bekendgemaakt, maar het zou volgens NBC gaan om iemand met militaire ervaring.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/DPA) - Iran heeft zaterdagochtend raketten afgevuurd op Israël, zo meldde het Israëlische leger. Eerder in de nacht waren er ook al herhaaldelijk meldingen van Iraanse raketaanvallen.
19 minuten geledenCAÏRO (ANP/AFP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de Arabische Liga houden zondag spoedoverleg over de luchtaanvallen op lidstaten aan de Perzische Golf. Hossam Zaki van de liga zei dat de spoedbijeenkomst een videoconferentie is en werd aangevraagd door Egypte, Jordanië, Koeweit, Oman en Qatar.
39 minuten geledenDOHA (ANP/AFP) - De Qatarese luchtvaartautoriteit meldt dat de Golfstaat het luchtruim gedeeltelijk gaat heropenen voor beperkt luchtverkeer. Qatar sloot het luchtruim nadat Iran was begonnen met vergeldingsaanvallen na Amerikaans-Israëlische aanvallen vorige week.
1 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Journalisten van het Franse persbureau AFP melden dat er explosies te horen zijn in Dubai en in de hoofdstad van Bahrein, Manama.
1 uur geledenCHARKIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft zaterdagochtend vroeg een landelijk luchtalarm afgekondigd, nadat bij Russische aanvallen zeker drie doden vielen in de regio Charkiv.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zijn ambtgenoot in Teheran, Masoud Pezeshkian, tijdens een telefoongesprek verzekerd van de solidariteit van Rusland.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, heeft tijdens een interview met de Amerikaanse zender Fox Business gezegd dat vannacht "de grootste bombardementscampagne" zal plaatsvinden.
4 uur geleden