Steeds meer bekend over verdachte New Orleans
NEW ORLEANS (ANP) - In de Verenigde Staten komt steeds meer informatie naar buiten over de doodgeschoten verdachte van de aanslag in New Orleans, de 42-jarige Amerikaan Shamsud-Din Jabbar. CNN bericht dat hij volgens rechtbankdocumenten in 2015 schuld bekende aan rijden onder invloed in de staat North Carolina. Hij kreeg toen een boete en een rijverbod.
Jabbar werkte volgens Amerikaanse media sinds 2021 bij financiële dienstverlener Deloitte, dat geschokt heeft gereageerd op berichten dat hij een aanslag zou hebben gepleegd. De man zou woensdag in de stad in Louisiana met een auto zijn ingereden op voetgangers en daarna het vuur hebben geopend. Er vielen vijftien doden en tientallen mensen raakten gewond. In het voertuig bevond zich volgens de FBI een vlag van terreurorganisatie IS.
Tussen 2007 en 2015 zat Jabbar in het leger, bericht The New York Times. Hij zou onder meer zijn uitgezonden naar Afghanistan. NBC News bericht op basis van anonieme bronnen dat onderzoekers kijken of er militaire banden zijn tussen Jabbar en de eveneens overleden bestuurder van een Tesla Cybertruck die ontplofte buiten een hotel in Las Vegas. De identiteit van die persoon is niet bekendgemaakt, maar het zou volgens NBC gaan om iemand met militaire ervaring.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Arbeid Lori Chavez-DeRemer treedt af. Het Witte Huis heeft dat maandag bekendgemaakt. Aan haar vertrek gingen weken van speculatie over haar positie vooraf, nadat beschuldigingen over haar gedrag waren opgedoken.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran weigert te onderhandelen met de Verenigde Staten zolang Washington dreigingen uit. Dat zegt de Iraanse hoofdonderhandelaar en parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf in een bericht op X.
2 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije gaat de vuurwapenwetgeving aanscherpen na de schietpartijen op twee scholen in het land. Het gaat volgens president Recep Tayyip Erdogan onder meer om het beperken van vuurwapenbezit en hogere straffen voor mensen die hun wapens niet goed opbergen.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft ontkend dat hij het parlement heeft misleid over de aanstelling van de omstreden Peter Mandelson. Eerder zei zijn woordvoerder dat de premier het Lagerhuis "per ongeluk" had misleid, omdat hij zelf ook niet alle informatie tot zijn beschikking had.
6 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar zegt dat zijn land alle arrestatiebevelen van het Internationaal Strafhof (ICC) zal uitvoeren en dat dus ook de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zou worden aangehouden als hij Hongarije betreedt. Dat is opmerkelijk, omdat Magyar net Netanyahu heeft uitgenodigd om later dit jaar in Boedapest op bezoek te komen.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft het parlement "per ongeluk" misleid rond de aanstelling van Peter Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten, zegt Downing Street tegen Britse media. Starmer zei eerder tegen het Lagerhuis dat de normale procedure was gevolgd rond die benoeming, maar de premier zou toen zelf niet op de hoogte zijn geweest dat dat niet waar was.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en Iran houden woensdag een tweede onderhandelingsronde in Pakistan, meldt CNN. De Amerikaanse nieuwszender baseert zich op ingewijden, die benadrukken dat de situatie nog kan wijzigen.
8 uur geleden