Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Steeds meer bekend over verdachte New Orleans

Steeds meer bekend over verdachte New Orleans

NEW ORLEANS (ANP) - In de Verenigde Staten komt steeds meer informatie naar buiten over de doodgeschoten verdachte van de aanslag in New Orleans, de 42-jarige Amerikaan Shamsud-Din Jabbar. CNN bericht dat hij volgens rechtbankdocumenten in 2015 schuld bekende aan rijden onder invloed in de staat North Carolina. Hij kreeg toen een boete en een rijverbod.

Jabbar werkte volgens Amerikaanse media sinds 2021 bij financiële dienstverlener Deloitte, dat geschokt heeft gereageerd op berichten dat hij een aanslag zou hebben gepleegd. De man zou woensdag in de stad in Louisiana met een auto zijn ingereden op voetgangers en daarna het vuur hebben geopend. Er vielen vijftien doden en tientallen mensen raakten gewond. In het voertuig bevond zich volgens de FBI een vlag van terreurorganisatie IS.

Tussen 2007 en 2015 zat Jabbar in het leger, bericht The New York Times. Hij zou onder meer zijn uitgezonden naar Afghanistan. NBC News bericht op basis van anonieme bronnen dat onderzoekers kijken of er militaire banden zijn tussen Jabbar en de eveneens overleden bestuurder van een Tesla Cybertruck die ontplofte buiten een hotel in Las Vegas. De identiteit van die persoon is niet bekendgemaakt, maar het zou volgens NBC gaan om iemand met militaire ervaring.

Meer uit Buitenland

Netanyahu: Trump ziet mogelijkheden voor deal met Iran

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlogsdoelen in de strijd met Iran ook bereikt kunnen worden via een overeenkomst. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu na overleg met Trump in een videoboodschap.

6 minuten geleden
Een dode bij vliegtuigcrash Colombia, tientallen gewonden

BOGOTÁ (ANP) - Bij de crash van een militair vliegtuig in Colombia is één persoon overleden, maakte president Gustavo Petro bekend op X. In totaal zijn 77 mensen in het ziekenhuis opgenomen.

8 minuten geleden
VK ontbiedt Iraanse ambassadeur om spionage in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - Het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Iraanse ambassadeur ontboden om vermeende spionage in Londen. Het Verenigd Koninkrijk spreekt van "roekeloze en ontwrichtende acties" van het Iraanse regime.

56 minuten geleden
Vicepresident VS belt met Netanyahu over onderhandelingen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft maandag met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gebeld over beoogde onderhandelingen met Iran. Dat zegt een ingewijde tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.

1 uur geleden
Treinstation Brussel-Zuid ontruimd om twee verdachte pakketten

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het treinstation Brussel-Zuid is maandagavond volledig ontruimd, nadat er twee verdachte pakketten zijn aangetroffen. Het treinverkeer ligt volledig stil en ook het metrostation wordt ontruimd. Dat melden spoorbeheerder Infrabel, spoormaatschappij NMBS en de politie.

1 uur geleden
Mogelijk tientallen doden bij crash militair vliegtuig Colombia

BOGOTÁ (ANP/RTR/AFP) - In Colombia is een militair vliegtuig neergestort, kort na het opstijgen. Dat heeft het ministerie van Defensie bekendgemaakt. Een bron bij het leger zegt tegen persbureau AFP dat waarschijnlijk tachtig soldaten zijn omgekomen. Het lokale medium Blu Radio schrijft dat er 110 militairen aan boord waren en er vooralsnog twintig zijn gered.

2 uur geleden
Meloni geeft nederlaag toe bij referendum over rechtssysteem

ROME (ANP/AFP/DPA) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft haar verlies toegegeven bij het referendum over hervormingen van het rechtssysteem. "De Italianen hebben hun keuze gemaakt. En we respecteren deze beslissing", schreef ze online.

2 uur geleden