Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Steeds meer bekend over hoe kabinet-Schoof eruit gaat zien

Steeds meer bekend over hoe kabinet-Schoof eruit gaat zien

DEN HAAG (ANP) - Van steeds meer bewindslieden wordt nu duidelijk dat zij zitting nemen in het kabinet-Schoof. Woensdag zei Mona Keijzer zelf al woonminister en vicepremier namens de BBB te worden, maar bronnen bevestigen inmiddels ook een aantal andere ministers en staatssecretarissen.

Zo wordt Eppo Bruins minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap namens NSC, bevestigde hij zelf eerder al aan het Nederlands Dagblad. Eerder was Bruins Kamerlid voor de ChristenUnie. Partijleider Mirjam Bikker sprak hierover direct haar teleurstelling uit.

Dirk Beljaarts, afzwaaiend algemeen directeur van koepelorganisatie Koninklijke Horeca Nederland, stapt namens de PVV in het kabinet, bevestigen bronnen na een bericht van De Telegraaf. Beljaarts wordt minister van Economische Zaken. Sophie Hermans (voormalig fractievoorzitter van de VVD) wordt minister van Klimaat en Groene Groei. Zij zou haar eigen ministerie krijgen, hoewel de precieze invulling daarvan nog niet duidelijk is.

Namen bewindspersonen

VVD'er Eelco Heinen wordt zoals verwacht minister van Financiën. Dat departement krijgt twee staatssecretarissen van NSC. Fiscaal econoom en oud-VVD'er Folkert Idsinga wordt verantwoordelijk voor belastingzaken en de fiscus, wie de toeslagenpost gaat bezetten is nog niet duidelijk.

Een andere post die bronnen bevestigen is die van Femke Wiersma als minister van Landbouw. Zij is nu nog namens de BBB gedeputeerde van de provincie Friesland. Jean Rummenie zal haar vergezellen op het landbouwministerie als staatssecretaris.

Justitie

Op het ministerie van Justitie zal David van Weel minister worden. Hij was jarenlang adviseur van premier Mark Rutte en werkte daarna als assistent-secretaris-generaal bij de NAVO. Zijn naam ging dan ook eerder rond als mogelijke minister van Defensie. Maar dat wordt volgens bronnen waarschijnlijk Ruben Brekelmans, nu nog Kamerlid voor de VVD. De afgelopen jaren voerde hij voor zijn partij het woord over Buitenlandse Zaken.

Vooral de bezetting van het ministerie van Binnenlandse zaken blijft nog ongewis.

Meer uit Politiek

Jetten is blij met akkoord, vrijdag duidelijkheid over financiën

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten is blij met het akkoord dat hij heeft gesloten met Dilan Yeşilgöz (VVD) en Henri Bontenbal (CDA). Kort nadat bekend was geworden dat de drie partijleiders een akkoord hebben bereikt op hoofdlijnen, zei Jetten dat de partijen vrijdag pas bekendmaken wat hun plannen zijn en hoe die worden betaald.

2 uur geleden
D66, VVD en CDA zijn het eens op hoofdlijnen

DEN HAAG (ANP) - De formerende partijen D66, VVD en CDA zijn het op hoofdlijnen eens over hun coalitieakkoord, bevestigen ingewijden na berichtgeving van de NOS en het AD. Partijleiders Rob Jetten (D66), Dilan Yeşilgöz (VVD) en Henri Bontenbal (CDA) hebben daarvoor dagenlang onderhandeld tot in de avond en soms nacht. De Kamerfracties moeten nog instemmen met het akkoord.

2 uur geleden
Kamer wil dat kabinet verbreding A27 bij Amelisweerd schrapt

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat het kabinet het plan voor de verbreding van de A27 bij Amelisweerd intrekt. Een motie van GroenLinks-PvdA met dat verzoek kreeg dinsdag steun van SP, 50PLUS, D66, Volt, Partij voor de Dieren, CDA, ChristenUnie en BBB.

9 uur geleden
De laatste loodjes kosten meer tijd dan gehoopt, zegt Jetten

DEN HAAG (ANP) - Het zijn de laatste loodjes van de onderhandelingen, zei D66-leider Rob Jetten voordat hij dinsdag opnieuw aan tafel ging met CDA en VVD. "En dat kost soms net even iets meer tijd dan je van tevoren had gehoopt." De deadline van komende vrijdag (30 januari) "gaat lukken", verwacht hij nog steeds.

15 uur geleden
Staatssecretaris hoopt op snel besluit over spoor naar Gent

DEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen (Infrastructuur en Waterstaat) hoopt dat dit jaar een startbesluit wordt genomen over het verbeteren van het goederenspoor tussen Gent en Terneuzen. In een overleg in de Tweede Kamer over het Meerjarenprogramma Infrastructuur, Ruimte en Transport (MIRT) zei Aartsen dat hij over dit grensoverschrijdende project intensief contact heeft met zijn Belgische collega's en dat hij verwacht dat de kwestie volgende week in een gezamenlijk overleg aan de orde komt.

1 dag geleden
Makers publieke omroep bieden 'noodpakket' aan in Tweede Kamer

HILVERSUM (ANP) - Medewerkers en makers van de publieke omroep hebben samen met onder meer de vakbonden FNV en de Nederlandse Vereniging van Journalisten een symbolisch noodpakket aangeboden in de Tweede Kamer. Met de actie vragen zij aandacht voor de gevolgen van de aangekondigde bezuinigingen.

1 dag geleden
Formerende partijen willen vier omroephuizen en een taakomroep

DEN HAAG (ANP) - De drie formerende partijen D66, VVD en CDA willen dat er vier nieuwe omroephuizen komen, plus een taakomroep van de NOS en NTR. D66-Kamerlid Ouafa Oualhadj kondigde het plan van de drie partijen aan tijdens een debat over de mediabegroting.

1 dag geleden