Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Steeds meer bekend over hoe kabinet-Schoof eruit gaat zien

Steeds meer bekend over hoe kabinet-Schoof eruit gaat zien

DEN HAAG (ANP) - Van steeds meer bewindslieden wordt nu duidelijk dat zij zitting nemen in het kabinet-Schoof. Woensdag zei Mona Keijzer zelf al woonminister en vicepremier namens de BBB te worden, maar bronnen bevestigen inmiddels ook een aantal andere ministers en staatssecretarissen.

Zo wordt Eppo Bruins minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap namens NSC, bevestigde hij zelf eerder al aan het Nederlands Dagblad. Eerder was Bruins Kamerlid voor de ChristenUnie. Partijleider Mirjam Bikker sprak hierover direct haar teleurstelling uit.

Dirk Beljaarts, afzwaaiend algemeen directeur van koepelorganisatie Koninklijke Horeca Nederland, stapt namens de PVV in het kabinet, bevestigen bronnen na een bericht van De Telegraaf. Beljaarts wordt minister van Economische Zaken. Sophie Hermans (voormalig fractievoorzitter van de VVD) wordt minister van Klimaat en Groene Groei. Zij zou haar eigen ministerie krijgen, hoewel de precieze invulling daarvan nog niet duidelijk is.

Namen bewindspersonen

VVD'er Eelco Heinen wordt zoals verwacht minister van Financiën. Dat departement krijgt twee staatssecretarissen van NSC. Fiscaal econoom en oud-VVD'er Folkert Idsinga wordt verantwoordelijk voor belastingzaken en de fiscus, wie de toeslagenpost gaat bezetten is nog niet duidelijk.

Een andere post die bronnen bevestigen is die van Femke Wiersma als minister van Landbouw. Zij is nu nog namens de BBB gedeputeerde van de provincie Friesland. Jean Rummenie zal haar vergezellen op het landbouwministerie als staatssecretaris.

Justitie

Op het ministerie van Justitie zal David van Weel minister worden. Hij was jarenlang adviseur van premier Mark Rutte en werkte daarna als assistent-secretaris-generaal bij de NAVO. Zijn naam ging dan ook eerder rond als mogelijke minister van Defensie. Maar dat wordt volgens bronnen waarschijnlijk Ruben Brekelmans, nu nog Kamerlid voor de VVD. De afgelopen jaren voerde hij voor zijn partij het woord over Buitenlandse Zaken.

Vooral de bezetting van het ministerie van Binnenlandse zaken blijft nog ongewis.

Meer uit Politiek

FVD'er Van Meijeren noemt vrijspraak 'belangrijke overwinning'

DEN HAAG (ANP) - FVD-Kamerlid Gideon van Meijeren beschouwt het als "een belangrijke overwinning" dat het gerechtshof in Den Haag hem in hoger beroep heeft vrijgesproken van opruiing. "Niet alleen voor mij, maar voor de vrijheid van meningsuiting van ons allemaal", zegt hij in een video op X.

7 minuten geleden
Hermans geeft niet toe aan oppositie over verhoging eigen risico

DEN HAAG (ANP) - Zorgminister Sophie Hermans is nog niet bereid om de verhoging van het eigen risico in de zorg aan te passen. Tijdens het debat over de begroting van haar ministerie wees de VVD-minister "uitgestoken handen" van Tweede Kamerleden af.

45 minuten geleden
Van Weel: Nederland alert op Iraanse cyberaanvallen

BRUSSEL (ANP) - Het kabinet is alert op Iraanse cyberaanvallen, zei minister David van Weel (Justitie, VVD) na afloop van een vergadering met EU-ministers van Justitie. Hij wil niet zeggen of Nederland extra maatregelen neemt voor de fysieke beveiliging van Israëlische en Amerikaanse doelen en joodse instellingen.

1 uur geleden
Kamer ziet niets in JA21-voorstel 'noodvoorraad' Gronings gas

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer ziet niets in het voorstel van JA21 om het gasveld in Groningen te gebruiken als noodvoorraad als de import van gas dreigt te stokken. D66, VVD, CDA en GroenLinks-PvdA willen niet tornen aan eerder gemaakte afspraken om het Groningenveld gesloten te houden.

2 uur geleden
Kamer positief over inzet marinefregat in Middellandse Zee

DEN HAAG (ANP) - Hoewel er nog geen besluit is genomen door het kabinet over een defensieve inzet van een marinefregat in de Middellandse Zee, staat een meerderheid van de Tweede Kamer hier positief tegenover. Frankrijk heeft Nederland gevraagd om Zr. Ms. Evertsen als ondersteuning mee te sturen met het vliegdekschip Charles de Gaulle.

2 uur geleden
Hamer: kabinet moet meer doen tegen geweld tegen vrouwen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet meer inzetten op een cultuurverandering om geweld tegen vrouwen tegen te gaan, stelt Mariëtte Hamer. De Regeringscommissaris seksueel grensoverschrijdend gedrag en seksueel geweld ziet in het coalitieakkoord van D66, VVD en CDA "nog onvoldoende aanknopingspunten". Het gereserveerde bedrag van ongeveer 10 miljoen euro is volgens Hamer niet genoeg.

2 uur geleden
Minister wil herbeoordeling van rapport over moslimjongeren

DEN HAAG (ANP) - Minister Thierry Aartsen (Werk en Participatie) wil een herbeoordeling van een rapport over discriminatie van moslimjongeren dat een aantal weken geleden verscheen. Reden is berichtgeving van Trouw, waaruit blijkt dat er mogelijk sprake was van belangenverstrengeling.

3 uur geleden