Steeds meer 65-plussers op de motor
DEN HAAG (ANP) - Steeds meer 65-plussers hebben een motorfiets, heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) becijferd. Inmiddels behoort ruwweg een op de zeven motorbezitters tot die leeftijdsgroep.
Begin dit jaar stonden er in Nederland 108.000 motorfietsen op naam van iemand van 65 jaar of ouder. Daarmee is dit aantal in vijf jaar met ruim de helft gestegen. De toename van ouderen op de motor is ook te merken in het rijbewijsbezit. Het aantal 65-plussers met een motorrijbewijs is in vijf jaar met 28 procent gestegen tot 370.000 mensen.
Het zijn daarbij niet alleen de zestigers die gebruikmaken van zo'n snelle tweewieler. Volgens het CBS hebben vooral 75- tot 85-jarigen steeds vaker een motorfiets op hun naam staan. Met 17.000 waren dit er 80 procent meer dan begin 2019.
Verder valt op dat de oudere motorrijders ook vaker op een oude motorfiets rijden. Ruim een kwart van de motorfietsen van 65-plussers is zelfs veertig jaar of ouder.
Ook in andere leeftijdsgroepen stijgt het motorbezit, ziet het statistiekbureau. In totaal telde Nederland op 1 januari 703.000 motorfietsen. Dat is 9 procent meer dan vijf jaar eerder en bijna 2 procent meer dan begin 2023. Bijna de helft van de motorbezitters is tussen de 45 en 65 jaar oud, weet het CBS ook. En gemiddeld is twee op de tien motorrijbewijshouders een vrouw. Hun aantal is tussen 2019 en 2024 met ruim een tiende gestegen.
Eerder werd al duidelijk dat de verkoop van motorfietsen afgelopen jaar flink is gestegen. Volgens RAI Vereniging en BOVAG was zelfs sprake van het beste verkoopjaar sinds in ieder geval 2010.
"Hoewel motorrijden vaak wordt geassocieerd met plezier en ontspanning, wordt het steeds vaker gezien als een serieus alternatief voor auto's of openbaar vervoer, vooral in woon-werkverkeer", klonk het bij de brancheorganisaties. Ze telden vorig jaar 17.501 nieuwe motorfietsen die op kenteken zijn gezet. Dat is 13 procent meer dan een jaar eerder.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdam Museum heeft een voor het museum iconisch schilderij verworven op de kunstbeurs PAN. Het is Musicerende Amsterdamse Burgerweeshuismeisjes (1889) van Thérèse Schwartze. Het laat een groepje zingende meisjes zien in de rood-zwarte jurken die alle jonge bewoonsters van het weeshuis droegen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kunstbeurs PAN Amsterdam in de RAI heeft afgelopen week 44.000 bezoekers getrokken. Dat zijn er 2000 minder dan de editie van vorig jaar. Toch is directeur Mark Grol tevreden. "We hebben belangrijke verkopen gezien in uiteenlopende segmenten, van oude meesters en moderne kunst tot Aziatische kunst en bijzondere verzamelobjecten."
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft zondag vier mensen aangehouden tijdens de Rode Lijn-demonstratie in Amsterdam. Verder is het protest volgens de politie rustig en beheerst verlopen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De laatste deelnemers aan de Rode Lijn-demonstratie zijn zondag even na 17.15 uur aangekomen op het Museumplein in Amsterdam, zien ANP-verslaggevers. Daarmee is de mars tegen de oorlog in Gaza ten einde gekomen. De demonstranten liepen vanaf het Museumplein een ronde om het Vondelpark en kwamen gedurende de middag in groepen terug op het plein.
4 uur geledenSCHIEDAM (ANP) - De man die zaterdag werd doodgeschoten in Schiedam was 19 jaar oud en woonde in de Zuid-Hollandse plaats. Een tweede persoon werd gewond naar een ziekenhuis gebracht en is inmiddels buiten levensgevaar. Een derde slachtoffer raakte lichtgewond, meldde de politie zondag.
5 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie is niet ingeschakeld om in te grijpen bij de blokkade van de spelersbus van De Graafschap. Een woordvoerder van de eenheid Oost-Nederland laat weten dat er geen ondersteuningsverzoek is gekomen vanuit de voetbalclub uit Doetinchem. Supporters van De Graafschap blokkeerden de spelersbus bij het stadion, om te voorkomen dat de bus naar Arnhem zou vertrekken voor de wedstrijd tegen Vitesse. De wedstrijd in de eerste divisie werd uiteindelijk afgelast.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Aan de vierde Rode Lijn-demonstratie, opnieuw in Amsterdam, doen volgens een voorlopige schatting van de organisatie zeker 200.000 deelnemers mee. Dat meldt mede-initiatiefnemer Amnesty International. Het aantal is gebaseerd op onder andere crowdcontrolprogramma's en camerabeelden van bovenaf, legt een woordvoerder uit.
7 uur geleden