
Steeds maar landen pleiten voor uitstel Olympische Spelen
ZAGREB (ANP/RTR) - De roep om uitstel van de Olympische Spelen wordt steeds luider. De nationale olympische comité's van Servië en Kroatië zeiden zondag ook dat ze het niet juist vinden het evenement komende zomer door te laten gaan.
"Japan heeft veel middelen geïnvesteerd in de Olympische Spelen en natuurlijk zijn zij er heilig van overtuigd dat de Spelen door moeten gaan. Maar dat tart het gezonde verstand. We kunnen daar niet achter blijven staan. Mensenlevens komen op de eerste plaats", zegt Vanja Udovicic, voorzitter van het comité van Servië.
Zlatko Matesa, voorzitter van het Kroatische olympische comité, zegt dat het "onmogelijk" is om de Spelen nu door te laten gaan. "Niemand wil dat de Spelen worden uitgesteld, maar ik denk dat we in de buurt komen van een dergelijk scenario, omdat het de enige optie lijkt te zijn. Sport is in heel Europa gestopt en niemand weet wanneer het zal worden hervat." Matesa pleit voor uitstel van een aantal maanden.
Spanje en Brazilië
Eerder pleitten onder meer de olympische comité's van Spanje en Brazilië voor uitstel, net als de Amerikaanse atletiekbond en de Amerikaanse zwembond.
In Nederland wil wielerbond KNWU dat de Spelen worden verplaatst. NOC*NSF, de Nederlandse sportkoepel, vond het zaterdag nog te vroeg voor een standpunt. Wel vindt zondag weer overleg plaats.
Meer uit Sport
SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen heeft op zijn favoriete circuit op Spa-Francorchamps geen hoofdrol kunnen vertolken in de Grote Prijs van België. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull in de Formule 1 kwam als vierde over de finish. Dat was ook zijn startpositie.
12 minuten geledenMANTES-LA-VILLE (ANP) - Vanuit Mantes-la-Ville zijn de renners in de Tour de France zondag vertrokken voor de 21e en laatste etappe. De bestemming is Parijs, waar de finish traditiegetrouw ligt op de Champs-Élysées. Of het opnieuw tot een massasprint komt, is echter de vraag. De organisatie vond het een goed idee om het peloton in de finale drie extra omlopen te laten maken door Montmartre. Daar ligt een klimmetje van een kilometer.
1 uur geledenMELGAÇO (ANP) - De Zweedse mountainbikester Jenny Rissveds heeft in het Portugese Melgaço de Europese titel veroverd. De 31-jarige Rissveds, die vrijdag al de beste was op de shortrace, was een klasse apart. De Britse Evie Richards werd op ruim een minuut tweede, het brons ging naar de Zwitserse Nicole Koller.
1 uur geledenQUIMPER (ANP) - Wielrenster Mavi García heeft de tweede etappe van de Tour de France Femmes gewonnen. De 41-jarige Spaanse van Liv AlUla Jayco kwam na ruim 110 kilometer alleen aan op de oplopende finishstraat in Quimper.
3 uur geledenSPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - De Grote Prijs van België start bijna anderhalf uur later dan gepland. Het circuit van Spa-Francorchamps was door gestage regenval te nat om volgens het oorspronkelijke schema de auto's veilig te laten rijden. Door opspattende regensluiers was het zicht voor de F1-coureurs minimaal.
3 uur geledenSINGAPORE (ANP) - De Nederlandse estafettezwemsters hebben op de WK langebaanzwemmen in Singapore brons veroverd op de 4x100 meter vrije slag. Milou van Wijk, Tessa Giele, Sam van Nunen en Marrit Steenbergen eindigden met 3.33,89 als derde.
3 uur geledenPARIJS (ANP/Belga) - De Ier Ben Healy is uitgeroepen tot strijdlustigste renner van de Tour de France. De wielrenner van EF Education - EasyPost kreeg de meeste stemmen van een vakjury in combinatie met een publieksstemming.
5 uur geleden