Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stedin stopte vorig jaar 266 illegale hennepkwekerijen

Stedin stopte vorig jaar 266 illegale hennepkwekerijen

ROTTERDAM (ANP) - Stedin en Liander hebben vorig jaar een eind gemaakt aan 626 illegale en brandgevaarlijke hennepkwekerijen in onder meer Utrecht, Zeeland en Zuid-Holland. De netbeheerders deden dat samen met politie en gemeenten. Een jaar eerder waren het er nog 405 bij Stedin en ruim 600 bij Liander. Stedin vermoedt dat criminelen de kwekerijen beter weten te verbergen. Bovendien komen er volgens de netbeheerders minder meldingen binnen van omwonenden.

Jaarlijks zijn er ongeveer 65 woningbranden die worden veroorzaakt door illegale en ondeugdelijke technische installaties in woningen, becijfert Stedin. De netbeheerder stopte vorig jaar 266 illegale hennepkwekerijen. "In hennepkwekerijen knoeien ze met kabels en stelen ze grote hoeveelheden elektriciteit’’, zegt Jan van Oorschot, directeur Consument van Stedin. "Hierdoor is het risico op oververhitting en kortsluiting met brand als gevolg groot. Daar wil je niet naast wonen." De netbeheerder roept iedereen op toch (eventueel anoniem) te blijven komen met tips.

Ook kleven er maatschappelijke kosten aan deze vorm van criminaliteit. De 266 opgerolde hennepkwekerijen stalen samen 16 miljoen kilowattuur aan elektriciteit. Dat is het gemiddelde jaarverbruik van 6500 huishoudens, meldt Stedin.

Liander

Liander laat weten 360 hennepkwekerijen te hebben opgerold afgelopen jaar, de meeste in Noord-Holland. Het lijkt er volgens de netbeheerder op dat de bereidheid van burgers om een vermoedelijke hennepkwekerij te melden is gedaald.

Als de schade niet kan worden verhaald op degene die de elektriciteit heeft gestolen, worden de kosten doorbelast in de nettarieven van alle elektriciteitsgebruikers.

Meer uit Binnenland

Aantal mensen dat gebruikmaakt van voedselbank gestegen

HOUTEN (ANP) - Het aantal mensen dat gebruikmaakt van voedselbanken is vorig jaar gestegen. Voedselbanken Nederland denkt dat mensen de voedselbanken beter weten te vinden, maar ziet ook steeds meer gepensioneerden zonder aanvullend pensioen, zzp'ers en andere werkenden die niet kunnen rondkomen.

51 minuten geleden
Politie toont 100 verdachten in nieuwe campagne tegen oplichting

DEN HAAG (ANP) - Honderd verdachten van oplichting zijn vanaf maandag te zien op digitale schermen langs de weg, op stations, in reclames op televisie, op sociale media en op de website van de politie. De verdachten worden eerst onherkenbaar getoond. Als zij zich niet melden, gebeurt dat vanaf 23 maart herkenbaar. Deze campagne wordt naast opsporing van verdachten ingezet om nieuwe daders te ontmoedigen.

1 uur geleden
Explosie en brand in Eindhovens restaurant door zwaar vuurwerk

EINDHOVEN (ANP) - In een restaurant aan de Kruisstraat in Eindhoven is brand uitgebroken nadat vermoedelijk zwaar vuurwerk naar binnen was gegooid. Dat meldt de politie op X. Het vuurwerk veroorzaakte een explosie. Er is niemand gewond geraakt.

5 uur geleden
Meerdere meldingen van felle 'vuurbol' boven Nederland

DEN HAAG (ANP) - Vanuit meerdere plekken in het land melden mensen via sociale media dat ze zondagavond rond 19.00 uur een soort vuurbol hebben gezien in de lucht. Waarschijnlijk gaat het om een meteoor, zegt meteoroloog Wouter van Bernebeek, ofwel een stukje ruimtepuin dat in de dampkring verbrandt en daarmee een geel lichtspoor achterlaat aan de hemel.

10 uur geleden
Gestrande Nederlanders uit Oman maandag naar Schiphol via Egypte

DEN HAAG (ANP) - Een groep Nederlanders die in Oman was gestrand, reist maandag door naar Schiphol vanaf de luchthaven van Hurghada in Egypte. Het gaat om de Nederlanders die eerst in de Omaanse hoofdstad Muscat worden opgehaald met een militair vliegtuig van Defensie. Zij worden door Defensie naar Hurghada gebracht en vliegen vanaf daar door naar Amsterdam, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.

13 uur geleden
Ook maandag geen treinen tussen Den Bosch en Tilburg

UTRECHT (ANP) - Het treinverkeer tussen Den Bosch en Tilburg ligt tot zeker dinsdagochtend stil nadat eerder dit weekend een werktrein ontspoorde bij Vught. Eerder was de verwachting dat er maandagochtend weer treinen konden rijden op het traject, maar die prognose is bijgesteld, meldt een woordvoerder van ProRail. Het treinverkeer tussen beide Brabantse steden ligt sinds zaterdagochtend vroeg stil.

14 uur geleden
Zeven gewonden door ongeluk bij Maarssen, toestand onbekend

MAARSSEN (ANP) - Door een ongeluk op de Zuilense Ring (N230) bij Maarssen zijn zondagmiddag zeven mensen gewond geraakt, meldt een woordvoerder van de politie. Onder hen zijn enkele kinderen. Bij het ongeval waren twee voertuigen betrokken. De politiewoordvoerder spreekt van een zwaar ongeval.

14 uur geleden