Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stedin: geen aanwijzingen voor gasexplosie aan Tarwekamp

Stedin: geen aanwijzingen voor gasexplosie aan Tarwekamp

DEN HAAG (ANP) - Netbeheerder Stedin denkt niet dat de explosies aan de Tarwekamp in Den Haag zijn veroorzaakt door een gaslek. "De toedracht is nog onbekend, maar we hebben voorlopig geen aanwijzingen dat het om een gasexplosie gaat", laat een woordvoerder desgevraagd weten. Hij wijst erop dat het onderzoek in handen is van de politie en dat Stedin dit afwacht.

De netbeheerder heeft zaterdagochtend vroeg direct het gas en de elektriciteit in de wijk afgesloten, zodat de hulpdiensten veilig konden werken. "We staan nu stand-by en ondersteunen waar nodig. Maar dat is nog niet aan de orde geweest", zegt de woordvoerder. "Het is nu voor ons afwachten. Mettertijd zullen de omwonenden als ze terug naar hun woning kunnen weer gas en elektra nodig hebben. Dan komen we weer in de lucht om alles terug te schakelen."

De oorzaak van de explosies, die aan zes mensen het leven kostten, is nog onbekend. De politie meldde al wel dat ze er niet van uitgaat dat er een drugslab zat op de plek van de ontploffingen. Meerdere woningen zijn verwoest.

Meer uit Binnenland

PvdA'er Heinhuis: bruine kroeg is officieel immaterieel erfgoed

AMSTERDAM (ANP) - De bruine kroeg komt op de Nederlandse lijst van immaterieel erfgoed. Dat heeft fractievoorzitter van de PvdA in Amsterdam Lian Heinhuis vrijdagavond bekendgemaakt in het tv-programma Café Kockelmann.

1 uur geleden
Telegraaf verwijdert passage uit stuk na onderzoek Bellingcat

AMSTERDAM (ANP) - De Telegraaf heeft een passage verwijderd uit een artikel van 5 maart over Nederlanders die vastzitten in het Midden-Oosten. Het gaat om een interview met een vrouw, Tamara Harema, die zelf repatriëringsvluchten zou organiseren van Oman naar Nederland. Eerder haalde de krant al de bijbehorende foto weg. Onderzoekscollectief Bellingcat meldde donderdag dat de foto vermoedelijk met AI was gemaakt en dat de vluchten waar Harema over sprak, niet leken te bestaan.

4 uur geleden
Politie doorzoekt woningen verdachten explosie synagoge Rotterdam

TILBURG (ANP) - De politie heeft vrijdagmiddag woningen doorzocht in Tilburg van personen die worden verdacht van betrokkenheid bij de explosie bij de synagoge in Rotterdam. Een woordvoerder van de politie bevestigt berichtgeving hierover door Omroep Brabant.

5 uur geleden
Regels voor bouwen moeten simpeler, klinkt in verkiezingsdebat

DEN HAAG (ANP) - Simpelere regels zijn volgens meerdere gemeenteraadskandidaten een manier om meer woningen te bouwen, zeggen ze in het NOS-radiodebat in aanloop naar de verkiezingen. Een deel van die regels ligt buiten de macht van gemeenten.

5 uur geleden
Koning Willem-Alexander belt met staatshoofden in Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft naar aanleiding van de Iranoorlog de afgelopen dagen gebeld met de staatshoofden van Jordanië, Oman en Qatar. Hij belde ook met de kroonprins van Koeweit. De koning wil met de gesprekken steun en solidariteit bieden, laat de Rijksvoorlichtingsdienst weten. De komende dagen belt hij nog andere staatshoofden in de regio.

5 uur geleden
Bertram: gemeenten mogen lokale regels maken over staalslakken

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten mogen zelf regels maken over het gebruik van onder meer staalslakken. Dat schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Milieu, CDA) in een Kamerbrief nadat hierover onduidelijkheid was ontstaan onder gemeenten. Landelijk is er al een tijdelijk verbod en een vergunningplicht voor staalslakken, omdat dit restproduct van de staalproductie giftig kan zijn.

5 uur geleden
Aanhoudingen na explosie waren bij synagoge in Hillegersberg

ROTTERDAM (ANP) - De vier mensen die betrokken zouden zijn bij de explosie in de nacht van donderdag op vrijdag bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in de Rotterdamse wijk Blijdorp, werden aangehouden bij een andere Rotterdamse synagoge, in de wijk Hillegersberg. Die synagoge ligt op zo'n 6 kilometer afstand van de Nederlands-Israëlitische Gemeente Rotterdam, waar de explosie plaatsvond.

7 uur geleden