Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Steden zien toename carnavalsvierders en nemen maatregelen

Steden zien toename carnavalsvierders en nemen maatregelen

MAASTRICHT (ANP) - Steden waar carnaval groots wordt gevierd, zien de laatste jaren een toename van het aantal bezoekers. Zo is het in Maastricht, Tilburg en Breda steeds drukker, komt naar voren uit een rondgang van het ANP. De gemeenten treffen daarom extra maatregelen om de hossende carnavalsvierders voldoende ruimte te kunnen bieden.

In Maastricht was het vorig jaar op bepaalde momenten op sommige plekken te druk. Hoewel de gemeente geen exacte cijfers heeft van het aantal bezoekers, waren er naar schatting zo'n 20 tot 30 procent meer feestgangers dan voor de coronacrisis. "Met name op vrijdag en zondag is het druk in de stad", zegt een woordvoerder. Daarom gelden dit jaar maatregelen die voor meer ruimte moeten zorgen, zoals het plaatsen van bierwagens of eetkramen op andere plekken, een parkeerverbod voor fietsen in kleine straatjes en extra regels voor grote carnavalskarren.

Ook in Tilburg, tijdens carnaval de Kruikenstad genoemd, ziet de gemeente dat het de afgelopen twee jaar drukker is geworden. "De verwachting is dat deze lijn dit jaar ook doorzet", zegt een woordvoerster. Daarom staan er onder meer hekken om de pleinen en zijn er dit jaar extra toiletvoorzieningen en afvalplekken.

Afgezet

In Breda (Kielegat) neemt het aantal carnavalsvierders ook toe. Daarom wordt bijvoorbeeld de drukte gespreid door meer feestpleinen in te richten, meldt een woordvoerster van de gemeente.

Ook het carnaval in Den Bosch (Oeteldonk) is populair. "We zien dat het op sommige dagen, met name zaterdag en zondag, zeer druk is in bepaalde gebieden", zegt een woordvoerder van de gemeente. Daarom werden vorig jaar bepaalde gebieden uit voorzorg afgezet om de drukte beheersbaar te houden. Een speciale adviesgroep, met onder meer de gemeente, de Oeteldonksche Club, horeca en bewoners, gaat kijken hoe "het unieke carnaval van Oeteldonk kan blijven bestaan".

Dreigingsniveau

In Eindhoven (Lampegat) is het volgens een woordvoerder ieder jaar "gezellig druk" met bezoekers van binnen en buiten de stad. Met name op zaterdag - de dag van de optocht - worden de bezoekersstromen goed in de gaten gehouden.

Sinds december heeft de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) het dreigingsniveau verhoogd waardoor de kans op een aanslag "reëel is". Daarom zet het Limburgse Sittard extra blokkades neer in de stad, laat een woordvoerster weten. Breda en Den Bosch zetten al maximaal in op veiligheid, Maastricht en Eindhoven doen hierover geen mededelingen.

Meer uit Binnenland

Moeder verdacht van doodsteken dochter blijft 90 dagen vastzitten

MAASTRICHT (ANP) - De moeder die verdacht wordt van het doodsteken van haar 14-jarige dochter in haar ouderlijk huis in Blerick blijft negentig dagen langer vastzitten. Dat meldt een woordvoerder van de rechtbank Limburg.

47 minuten geleden
Regioleider: Hondius na vertrek passagiers meteen naar Nederland

SANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius moet "als de laatste passagier van boord is" meteen doorvaren naar Nederland. Dat zei de regionale leider van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Volgens de topbestuurder is het niet zinvol om de Hondius nog dagen voor anker te laten liggen bij de eilandengroep.

52 minuten geleden
Cruiseschip Hondius komt zondag rond middaguur aan bij Tenerife

TENERIFE (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius komt naar verwachting zondag rond 12.00 uur aan bij de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse omroep RTVE. Het schip vaart van Kaapverdië naar Tenerife en is volgens GPS-gegevens vrijwel halverwege.

1 uur geleden
Schade na brand in datacenter Almere nog niet in kaart gebracht

ALMERE (ANP) - NorthC, eigenaar van het datacentrum in Almere waar donderdag brand uitbrak, is nog steeds druk bezig om de schade te inventariseren. De brand zelf was donderdagavond onder controle. Volgens een woordvoerder is daarna gestart met een inspectie om de schade in kaart te brengen. Het bedrijf probeert de stroom en de connectiviteit zo snel mogelijk te herstellen.

2 uur geleden
Onderwijsinstellingen nemen maatregelen na hack

DEN HAAG (ANP) - Meerdere onderwijsinstellingen hebben maatregelen getroffen na een grootschalige hack bij onderwijssoftware Canvas. Hackers wisten de Canvas-sites van meerdere Nederlandse universiteiten over te nemen.

2 uur geleden
Verdachte van explosie bij pand D66 is 37-jarige man

DEN HAAG (ANP) - De persoon die is aangehouden na een explosie bij het partijkantoor van D66 is een 37-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats, meldt de politie. Bij het pand in de Lange Houtstraat in Den Haag ging donderdagavond iets na 21.00 uur een vuurwerkbom af. Het gebouw raakte hierdoor beschadigd. Er waren op het moment van de explosie tientallen jongeren aanwezig in het pand. Niemand raakte gewond.

2 uur geleden
RIVM: derde persoon test ook negatief op het hantavirus

BILTHOVEN (ANP) - De derde persoon die na klachten werd getest op het hantavirus is ook niet besmet, meldt het RIVM. In totaal werden drie personen met klachten getest die op dezelfde vlucht zaten als de 69-jarige Nederlandse vrouw, die later aan het virus overleed. Alle uitslagen zijn negatief.

2 uur geleden