Steden zien toename carnavalsvierders en nemen maatregelen
MAASTRICHT (ANP) - Steden waar carnaval groots wordt gevierd, zien de laatste jaren een toename van het aantal bezoekers. Zo is het in Maastricht, Tilburg en Breda steeds drukker, komt naar voren uit een rondgang van het ANP. De gemeenten treffen daarom extra maatregelen om de hossende carnavalsvierders voldoende ruimte te kunnen bieden.
In Maastricht was het vorig jaar op bepaalde momenten op sommige plekken te druk. Hoewel de gemeente geen exacte cijfers heeft van het aantal bezoekers, waren er naar schatting zo'n 20 tot 30 procent meer feestgangers dan voor de coronacrisis. "Met name op vrijdag en zondag is het druk in de stad", zegt een woordvoerder. Daarom gelden dit jaar maatregelen die voor meer ruimte moeten zorgen, zoals het plaatsen van bierwagens of eetkramen op andere plekken, een parkeerverbod voor fietsen in kleine straatjes en extra regels voor grote carnavalskarren.
Ook in Tilburg, tijdens carnaval de Kruikenstad genoemd, ziet de gemeente dat het de afgelopen twee jaar drukker is geworden. "De verwachting is dat deze lijn dit jaar ook doorzet", zegt een woordvoerster. Daarom staan er onder meer hekken om de pleinen en zijn er dit jaar extra toiletvoorzieningen en afvalplekken.
Afgezet
In Breda (Kielegat) neemt het aantal carnavalsvierders ook toe. Daarom wordt bijvoorbeeld de drukte gespreid door meer feestpleinen in te richten, meldt een woordvoerster van de gemeente.
Ook het carnaval in Den Bosch (Oeteldonk) is populair. "We zien dat het op sommige dagen, met name zaterdag en zondag, zeer druk is in bepaalde gebieden", zegt een woordvoerder van de gemeente. Daarom werden vorig jaar bepaalde gebieden uit voorzorg afgezet om de drukte beheersbaar te houden. Een speciale adviesgroep, met onder meer de gemeente, de Oeteldonksche Club, horeca en bewoners, gaat kijken hoe "het unieke carnaval van Oeteldonk kan blijven bestaan".
Dreigingsniveau
In Eindhoven (Lampegat) is het volgens een woordvoerder ieder jaar "gezellig druk" met bezoekers van binnen en buiten de stad. Met name op zaterdag - de dag van de optocht - worden de bezoekersstromen goed in de gaten gehouden.
Sinds december heeft de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) het dreigingsniveau verhoogd waardoor de kans op een aanslag "reëel is". Daarom zet het Limburgse Sittard extra blokkades neer in de stad, laat een woordvoerster weten. Breda en Den Bosch zetten al maximaal in op veiligheid, Maastricht en Eindhoven doen hierover geen mededelingen.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Ook voor Limburg geeft het KNMI code oranje af om de sneeuw en de gevolgen daarvan. Tot dusver gold in de zuidelijke provincie code geel, maar vanaf 10.00 uur geldt daar net als in de rest van het land de hogere waarschuwingscode oranje.
53 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De NS ziet de problemen op het spoor door het winterse weer toenemen en adviseert reizigers die niet per se op pad hoeven hun reis uit te stellen. Een NS-woordvoerder raadt reizigers aan om in de loop van de ochtend te kijken hoe de situatie op het spoor er dan voorstaat.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Rond Rotterdam Centraal en Breda is er woensdagochtend geen treinverkeer mogelijk door meerdere verstoringen, meldt de NS. Het is niet bekend hoe lang dit gaat duren.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks de oproep van Rijkswaterstaat om waar mogelijk thuis te werken, verloopt de ochtendspits uitzonderlijk druk. Op de voorlopige piek stond volgens de verkeersinformatie van Rijkswaterstaat op de grote wegen ruim 700 kilometer file. Dat is het hoogste aantal kilometers in jaren op een woensdagochtend en komt dicht bij een record voor deze dag van de week, laat een woordvoerster van de wegbeheerder weten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het heeft dit jaar al meer dagen gesneeuwd dan in de afgelopen vier jaar. Dat blijkt uit een analyse van weerdata van het KNMI door het ANP. In 2026 is er zes dagen lang sneeuw gevallen in De Bilt. In 2021 sneeuwde het vaker, toen viel er twaalf dagen sneeuw.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - NS kan momenteel volgens de winterdienstregeling rijden, meldt ProRail woensdagochtend. Dat komt volgens de spoorwegbeheerder doordat afgelopen nacht wissels zijn hersteld bij Amsterdam. Het treinverkeer rond de hoofdstad was sinds dinsdagochtend ontregeld, maar rijdt nu weer bijna helemaal.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het treinverkeer rond Amsterdam dat sinds dinsdagochtend ontregeld was, is grotendeels weer opgestart, is te zien in de NS-app. Alleen tussen Schiphol en Amsterdam Bijlmer ArenA rijden geen treinen vanwege het weer.
3 uur geleden