Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Steden nemen weer maatregelen rond laatste WK-wedstrijd Marokko

Steden nemen weer maatregelen rond laatste WK-wedstrijd Marokko

DEN HAAG (ANP) - Steden nemen zaterdag weer maatregelen om te voorkomen dat het onrustig wordt na de WK-wedstrijd van Marokko tegen Kroatië. De twee landen spelen om de derde en vierde plek. Bij eerdere wedstrijden van Marokko liep het in meerdere steden uit op rellen.

In Amsterdam zijn het Mercatorplein, Plein '40-'45 inclusief een deel van de Burgemeester de Vlugtlaan, Tussen Meer en Insulindeweg/Molukkenstraat weer aangewezen als veiligheidsrisicogebied. Agenten kunnen op deze plekken preventief fouilleren op bijvoorbeeld het bezit van zwaar vuurwerk. Ook staat het waterkanon uit Duitsland weer paraat. De driehoek (burgemeester, hoofdofficier en politiechef) benadrukt dat er zaterdag ruimte moet zijn om de prestaties van het Marokkaanse elftal uitbundig te vieren op straat, maar stelt daar wel duidelijke grenzen bij.

In Utrecht is een deel van de wijk Lombok van 14.00 tot 00.00 uur aangewezen als veiligheidsrisicogebied. Ook wordt in de wijk extra verlichting geplaatst en worden er verkeersmaatregelen genomen. "De inspanningen van alle betrokken partijen - van politie tot buurtvaders en van jongerenwerkers tot moskeebesturen - zijn en blijven erop gericht een zo mooi en veilig mogelijk feest te faciliteren na winst van Marokko", aldus de gemeente.

Rotterdam gaat geen zware middelen inzetten of risicogebieden aanwijzen, maar zet net als de afgelopen weken in op buurtvaders en jongerenmedewerkers. Dat geldt ook voor Den Haag en Amersfoort.

Meer uit Binnenland

College: kwart mensen met beperking voelt zich minderwaardig

UTRECHT (ANP) - Een op de vier mensen met een beperking zegt het gevoel te hebben niet mee te tellen in de samenleving. Dat komt naar voren in een onderzoek van het College voor de Rechten van de Mens onder ruim 1800 mensen met een beperking. Het College geeft ook aan dat de bestaanszekerheid van mensen met een handicap in het geding is; ruim een derde heeft financiële zorgen.

2 uur geleden
D66: toestemming ouders niet verplicht bij onderzoek mishandeling

DEN HAAG (ANP) - Het belang en de veiligheid van een kind moeten voorop worden gezet als er vermoedens zijn van kindermishandeling, stelt D66. De partij wil dat er beter naar kinderen wordt geluisterd en dat er geen toestemming van ouders meer nodig is om een onderzoek in te stellen.

2 uur geleden
A2-racer rijdt 240 kilometer per uur, auto en rijbewijs ingenomen

HOUTEN (ANP) - De politie heeft het rijbewijs en de auto afgepakt van een bestuurder die zondagochtend met bijna 240 kilometer per uur over de snelweg reed. De automobilist werd met zijn Mercedes gelaserd op de A2, waar 100 kilometer per uur de maximumsnelheid is.

7 uur geleden
Parool blij met aandacht voor Styles-pagina, overweegt bijdrukken

AMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.

18 uur geleden
Twee mannen vrijgelaten na arrestatie bij concert Ye in Arnhem

ARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.

18 uur geleden
Afgelopen nacht sliepen 27 asielzoekers in noodopvang in Gieten

GIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.

19 uur geleden
Provocatie blijft uit tijdens eerste show Ye in Arnhem

ARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.

1 dag geleden