Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Steden nemen weer maatregelen rond laatste WK-wedstrijd Marokko

Steden nemen weer maatregelen rond laatste WK-wedstrijd Marokko

DEN HAAG (ANP) - Steden nemen zaterdag weer maatregelen om te voorkomen dat het onrustig wordt na de WK-wedstrijd van Marokko tegen Kroatië. De twee landen spelen om de derde en vierde plek. Bij eerdere wedstrijden van Marokko liep het in meerdere steden uit op rellen.

In Amsterdam zijn het Mercatorplein, Plein '40-'45 inclusief een deel van de Burgemeester de Vlugtlaan, Tussen Meer en Insulindeweg/Molukkenstraat weer aangewezen als veiligheidsrisicogebied. Agenten kunnen op deze plekken preventief fouilleren op bijvoorbeeld het bezit van zwaar vuurwerk. Ook staat het waterkanon uit Duitsland weer paraat. De driehoek (burgemeester, hoofdofficier en politiechef) benadrukt dat er zaterdag ruimte moet zijn om de prestaties van het Marokkaanse elftal uitbundig te vieren op straat, maar stelt daar wel duidelijke grenzen bij.

In Utrecht is een deel van de wijk Lombok van 14.00 tot 00.00 uur aangewezen als veiligheidsrisicogebied. Ook wordt in de wijk extra verlichting geplaatst en worden er verkeersmaatregelen genomen. "De inspanningen van alle betrokken partijen - van politie tot buurtvaders en van jongerenwerkers tot moskeebesturen - zijn en blijven erop gericht een zo mooi en veilig mogelijk feest te faciliteren na winst van Marokko", aldus de gemeente.

Rotterdam gaat geen zware middelen inzetten of risicogebieden aanwijzen, maar zet net als de afgelopen weken in op buurtvaders en jongerenmedewerkers. Dat geldt ook voor Den Haag en Amersfoort.

Meer uit Binnenland

Iraanse academici: Nederland, doe meer aan veiligheid Iraniërs

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse overheid moet meer doen om de veiligheid van mensen van Iraanse komaf te waarborgen. Dat zegt Shahin Sultany Taied, voorzitter van de Vereniging van Iraanse Academici in Nederland naar aanleiding van het neerschieten van een Iraniër in Schoonhoven. "Ik weet niet hoe, maar dat moeten we bekijken."

1 uur geleden
Haaksbergers willen azc op één locatie in wat drukkere omgeving

HAAKSBERGEN (ANP) - De opvang van asielzoekers in Haaksbergen (Overijssel) moet gebeuren op één centrale locatie en op een plek waar meer mensen wonen, dus in een drukkere omgeving. Zo oordeelt een meerderheid van deelnemers aan een referendum over het azc. De uitkomst werd vrijdag bekendgemaakt en door burgemeester Gerard van den Hengel (VVD) in ontvangst genomen namens de gemeenteraad.

2 uur geleden
Comité Iran Vrij wil weten wie achter neerschieten Iraniër zit

DEN HAAG (ANP) - Het Comité Iran Vrij vraagt zich af wie het neerschieten van de Iraniër in Schoonhoven op zijn geweten heeft. "We moeten het politieonderzoek afwachten, maar als de lange arm van het mullahregime opnieuw achter deze aanslag zit, kunnen we dit echt niet langer tolereren", schrijft het comité op X.

2 uur geleden
Neergeschoten Iraniër sprak zich uit tegen het Iraanse regime

DEN HAAG (ANP) - De politiemedewerker van Iraanse afkomst die donderdagochtend werd neergeschoten in Schoonhoven heeft zich eerder uitgesproken tegen het Iraanse regime, meldde justitieminister David van Weel voor aanvang van de ministerraad. Hij meldde eerder al dat verschillende autoriteiten alert zijn en maatregelen hebben genomen.

2 uur geleden
OM: gezagvoerder niet schuldig aan fataal luchtballonongeluk

DE HOEVE (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft besloten de zaak over het fatale ongeluk met een heteluchtballon in augustus vorig jaar te seponeren. De gezagvoerder treft geen schuld, concludeert de landelijke luchtvaartofficier van justitie.

3 uur geleden
Jongeren volgen nieuws via sociale media, maar wantrouwen die

AMSTERDAM (ANP) - Jongeren gebruiken vooral sociale media als TikTok en Snapchat om op de hoogte te blijven van het nieuws, maar ze hebben weinig vertrouwen in die platforms. Een onderzoek onder ruim duizend tieners concludeert dat.

3 uur geleden
Acht aanhoudingen na vondst honderden kilo's cocaïne in busje

KLUNDERT (ANP) - De zeehavenpolitie van Zeeland-West-Brabant heeft in de Brabantse plaats Klundert acht verdachten aangehouden in verband met een eerdere vondst van honderden kilo's cocaïne in een busje in Papendrecht. Dat heeft de politie in de nacht van donderdag op vrijdag bekendgemaakt.

10 uur geleden