Steden mogen vakantieverhuurders om vergunning vragen
BRUSSEL (ANP) - Steden mogen vakantieverhuur via bijvoorbeeld Airbnb aan banden leggen. De EU-regels laten ruimte om verhuurders een vergunningplicht op te leggen, oordeelt het Europees Hof van Justitie.
Steden als Amsterdam en Parijs proberen al enige tijd de toeristische verhuur van huizen en appartementen in te perken. Ze willen voorkomen dat gewone huurders geen kans meer maken en de binnenstad louter het domein van toeristen wordt. Beide hoofdsteden verplichten verhuurders een vergunning aan te vragen.
Parijse verhuurders stapten naar het hof om de vergunningplicht van tafel te krijgen, maar dat besliste dinsdag anders. Overheden kunnen ingrijpen in de verhuurmarkt als "de bestrijding van het tekort aan woningen voor langdurige verhuur" dat nodig maakt, vindt het hof.
EU-parlementariër Kim van Sparrentak (GroenLinks) spreekt van een "belangrijke mijlpaal in de strijd voor betaalbaar wonen en een steun in de rug voor overheden die toeristische verhuur aan banden willen leggen".
Meer uit Buitenland
HELSINKI (ANP) - De Finse autoriteiten hebben in de nacht van donderdag op vrijdag een waarschuwing afgegeven voor een dronedreiging in de regio Uusimaa, waar de hoofdstad Helsinki ligt. Inwoners werden opgeroepen om binnen te blijven. Volgens de Finse strijdkrachten werd Finland niet direct militair bedreigd. Vrijdagochtend vroeg meldde het ministerie van Binnenlandse Zaken dat het gevaar geweken was. Het vliegverkeer komt ook weer op gang.
4 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag gezegd dat hij "fantastische handelsakkoorden" heeft gesloten met de Chinese leider Xi Jinping. Trump zei dat tijdens een rondleiding door de tuinen van Zhongnanhai, het complex van de Chinese centrale leiding.
4 uur geledenBEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij niet veel meer geduld met Iran zal hebben. Hij deed die uitspraak in een interview op Fox News.
5 uur geledenPALM BEACH (ANP) - Palm Beach International Airport in Florida zal vanaf 9 juli officieel naar de Amerikaanse president Donald Trump vernoemd worden. Dat heeft de Federal Aviation Administration (FAA) bekendgemaakt.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft donderdag besloten de toegang tot mifepristone na een telefonisch consult per post tijdelijk te handhaven. Mifepristone is de pil die in de overgrote meerderheid van de abortussen in het land gebruikt wordt.
9 uur geledenBEIJING (ANP) - De relatie tussen de VS en China "zal hopelijk sterker en beter zijn dan ooit tevoren". Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
9 uur geledenWENEN (ANP) - Denemarken en Australië zijn donderdag doorgedrongen tot de finale van het Eurovisie Songfestival. Beide landen worden gezien als kanshebbers voor de winst. Ook Malta, dat met een door de Nederlander Joep van den Boom geschreven nummer meedoet, heeft de tweede halve finale overleefd.
11 uur geleden