Steden mogen vakantieverhuurders om vergunning vragen
BRUSSEL (ANP) - Steden mogen vakantieverhuur via bijvoorbeeld Airbnb aan banden leggen. De EU-regels laten ruimte om verhuurders een vergunningplicht op te leggen, oordeelt het Europees Hof van Justitie.
Steden als Amsterdam en Parijs proberen al enige tijd de toeristische verhuur van huizen en appartementen in te perken. Ze willen voorkomen dat gewone huurders geen kans meer maken en de binnenstad louter het domein van toeristen wordt. Beide hoofdsteden verplichten verhuurders een vergunning aan te vragen.
Parijse verhuurders stapten naar het hof om de vergunningplicht van tafel te krijgen, maar dat besliste dinsdag anders. Overheden kunnen ingrijpen in de verhuurmarkt als "de bestrijding van het tekort aan woningen voor langdurige verhuur" dat nodig maakt, vindt het hof.
EU-parlementariër Kim van Sparrentak (GroenLinks) spreekt van een "belangrijke mijlpaal in de strijd voor betaalbaar wonen en een steun in de rug voor overheden die toeristische verhuur aan banden willen leggen".
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP) - Iran is klaar om over compromissen te praten met de Verenigde Staten, zegt onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de BBC. Maar hij vindt dat de Amerikanen dan ook bereid moeten zijn om te praten over het stoppen van sancties tegen zijn land.
15 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse voormalige president Barack Obama heeft het optreden van de immigratiedienst ICE in Minnesota vergeleken met de handelwijze in dictaturen. Dat deed hij in een interview met de progressieve youtuber Brian Tyler Cohen.
3 uur geledenGUAYAQUIL (ANP/AFP) - De politie in de provincie Guayas in het zuidwesten van Ecuador heeft acht hoofden gevonden met daarbij het bericht 'Verboden te stelen'. Dat maakte de politie zaterdag bekend.
5 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA) - Een nieuw team astronauten is aangekomen op het ruimtestation ISS. Dat blijkt uit beelden die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA zaterdag vrijgaf.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.
11 uur geledenBERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.
12 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.
12 uur geleden