Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Steden kijken of maatregelen nodig zijn voor WK-wedstrijd Marokko

Steden kijken of maatregelen nodig zijn voor WK-wedstrijd Marokko

AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam en Rotterdam kijken de komende dagen of er extra veiligheidsmaatregelen nodig zijn rondom de WK-wedstrijd van Marokko tegen Canada aanstaande donderdag. In de steden ontstonden zondag, evenals in Den Haag, rellen nadat honderden mensen de straten waren opgegaan na de winst van Marokko tegen België (2-0).

Op dit moment kunnen de gemeenten nog niet zeggen of er maatregelen zullen volgen. Volgens een woordvoerder van de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema overlegt de driehoek (burgemeester, hoofdofficier van justitie en politiechef) later deze week of extra inzet op straat nodig is. De VVD in de hoofdstad heeft aangekondigd vragen te willen stellen in de gemeenteraadsvergadering over de rellen van zondag. Ook in de Rotterdamse gemeenteraad wordt dit nog besproken.

In Den Haag heeft de driehoek maandag overlegd. "We zien in het speelschema geen aanleiding om te veronderstellen dat het opnieuw onrustig wordt", zegt een woordvoerster van de gemeente. "We zijn goed voorbereid, we hebben zondag ook niet extra hoeven opschalen. We houden alles goed in de gaten, we praten zo veel mogelijk met mensen in de wijk en daar gaan we mee door."

Den Haag noemt het "jammer dat er ongeregeldheden waren, het is altijd vervelend als het ergens onrustig is, maar het was relatief snel voorbij vergeleken met andere steden." Waardoor het overwinningsfeest uit de hand liep, weet de gemeente niet. "Het is altijd ingewikkeld om in het hoofd te kruipen van mensen die overgaan tot geweld. Je hebt maar een enkeling van binnen of van buiten daarvoor nodig. Het eerste deel van de avond was een groot feest."

Meer uit Voetbal

WK lonkt voor Italië na zege op Noord-Ierland in play-offs

BERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.

4 uur geleden
Denemarken na 4-0-zege op Noord-Macedonië naar finale play-offs

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.

4 uur geleden
Turkije verslaat Roemenië in play-offs en maakt nog kans op WK

ISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.

7 uur geleden
Aanvaller Malen in topvorm naar vijftigste interland

ZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."

9 uur geleden
Koeman maakt zich zorgen over fysieke gesteldheid van Depay

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.

11 uur geleden
Twee verdachten aangehouden om vuurwerk bij Ajax- FC Groningen

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.

12 uur geleden
PSG hoeft pas in mei topper tegen Lens te spelen

PARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.

13 uur geleden