Steden kijken of maatregelen nodig zijn voor WK-wedstrijd Marokko
AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam en Rotterdam kijken de komende dagen of er extra veiligheidsmaatregelen nodig zijn rondom de WK-wedstrijd van Marokko tegen Canada aanstaande donderdag. In de steden ontstonden zondag, evenals in Den Haag, rellen nadat honderden mensen de straten waren opgegaan na de winst van Marokko tegen België (2-0).
Op dit moment kunnen de gemeenten nog niet zeggen of er maatregelen zullen volgen. Volgens een woordvoerder van de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema overlegt de driehoek (burgemeester, hoofdofficier van justitie en politiechef) later deze week of extra inzet op straat nodig is. De VVD in de hoofdstad heeft aangekondigd vragen te willen stellen in de gemeenteraadsvergadering over de rellen van zondag. Ook in de Rotterdamse gemeenteraad wordt dit nog besproken.
In Den Haag heeft de driehoek maandag overlegd. "We zien in het speelschema geen aanleiding om te veronderstellen dat het opnieuw onrustig wordt", zegt een woordvoerster van de gemeente. "We zijn goed voorbereid, we hebben zondag ook niet extra hoeven opschalen. We houden alles goed in de gaten, we praten zo veel mogelijk met mensen in de wijk en daar gaan we mee door."
Den Haag noemt het "jammer dat er ongeregeldheden waren, het is altijd vervelend als het ergens onrustig is, maar het was relatief snel voorbij vergeleken met andere steden." Waardoor het overwinningsfeest uit de hand liep, weet de gemeente niet. "Het is altijd ingewikkeld om in het hoofd te kruipen van mensen die overgaan tot geweld. Je hebt maar een enkeling van binnen of van buiten daarvoor nodig. Het eerste deel van de avond was een groot feest."
Meer uit Voetbal
BILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.
26 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
13 uur geledenCREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Diego Simeone rekent dinsdagavond op Julián Álvarez in de uitwedstrijd van Atlético Madrid tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League. "Hij is heel belangrijk voor ons, ook omdat hij het Engelse voetbal kent", zei hij over de spits die eerder voor Manchester City uitkwam.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
19 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
21 uur geledenBREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
22 uur geleden