Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Steden kijken of maatregelen nodig zijn voor WK-wedstrijd Marokko

Steden kijken of maatregelen nodig zijn voor WK-wedstrijd Marokko

AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam en Rotterdam kijken de komende dagen of er extra veiligheidsmaatregelen nodig zijn rondom de WK-wedstrijd van Marokko tegen Canada aanstaande donderdag. In de steden ontstonden zondag, evenals in Den Haag, rellen nadat honderden mensen de straten waren opgegaan na de winst van Marokko tegen België (2-0).

Op dit moment kunnen de gemeenten nog niet zeggen of er maatregelen zullen volgen. Volgens een woordvoerder van de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema overlegt de driehoek (burgemeester, hoofdofficier van justitie en politiechef) later deze week of extra inzet op straat nodig is. De VVD in de hoofdstad heeft aangekondigd vragen te willen stellen in de gemeenteraadsvergadering over de rellen van zondag. Ook in de Rotterdamse gemeenteraad wordt dit nog besproken.

In Den Haag heeft de driehoek maandag overlegd. "We zien in het speelschema geen aanleiding om te veronderstellen dat het opnieuw onrustig wordt", zegt een woordvoerster van de gemeente. "We zijn goed voorbereid, we hebben zondag ook niet extra hoeven opschalen. We houden alles goed in de gaten, we praten zo veel mogelijk met mensen in de wijk en daar gaan we mee door."

Den Haag noemt het "jammer dat er ongeregeldheden waren, het is altijd vervelend als het ergens onrustig is, maar het was relatief snel voorbij vergeleken met andere steden." Waardoor het overwinningsfeest uit de hand liep, weet de gemeente niet. "Het is altijd ingewikkeld om in het hoofd te kruipen van mensen die overgaan tot geweld. Je hebt maar een enkeling van binnen of van buiten daarvoor nodig. Het eerste deel van de avond was een groot feest."

Meer uit Voetbal

Assistent-trainer Lijnders na één seizoen weg bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Assistent-trainer Pepijn Lijnders vertrekt na één seizoen bij Manchester City. Dat meldt de nummer 2 van de Premier League, nadat vorige week bekend was geworden dat trainer Pep Guardiola na tien seizoenen afscheid neemt van City.

9 minuten geleden
Bosz, Schreuder en Correia genomineerd voor Rinus Michels Award

ZEIST (ANP) - Peter Bosz, Dick Schreuder en Anthony Correia zijn de genomineerden voor de Rinus Michels Award voor beste coach van het Eredivisieseizoen. Bosz, die de prijs de afgelopen twee seizoenen won, werd voor de derde keer op rij kampioen met PSV. Schreuder hielp NEC in zijn debuutseizoen naar de derde plaats en kwalificatie voor de voorronden van de Champions League. Correia verzekerde zich met het gepromoveerde Telstar van directe handhaving.

2 uur geleden
Feyenoord rondt komst technisch directeur Rigaux af

ROTTERDAM (ANP) - De Belg Dévy Rigaux is de nieuwe technisch directeur van Feyenoord. De nummer 2 van de Eredivisie heeft de komst van de 38-jarige Rigaux van Club Brugge dinsdag afgerond.

5 uur geleden
Oud-Ajax-directeur Mislintat ook in Düsseldorf snel ontslagen

DÜSSELDORF (ANP) - Fortuna Düsseldorf heeft sportief directeur Sven Mislintat ontslagen. De oud-directeur voetbalzaken van Ajax moet na nog geen half jaar vertrekken, nadat de club uit Düsseldorf is gedegradeerd naar het derde niveau in Duitsland.

5 uur geleden
Japanse verdediger Tomiyasu neemt afscheid van Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Verdediger Takehiro Tomiyasu heeft afscheid genomen van Ajax. De 27-jarige Japanner kwam afgelopen winter transfervrij naar de club uit Amsterdam en tekende een contract voor een half seizoen. Door blessures droeg hij slechts negen keer het shirt van Ajax.

7 uur geleden
Messi kampt vlak voor WK met overbelaste hamstring

MIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi kampt vlak voor het WK voetbal met een overbelaste linkerhamstring. Dat is volgens zijn club Inter Miami de uitkomst van medische tests, nadat de 38-jarige Argentijn zondag was uitgevallen in het laatste competitieduel voor het WK.

9 uur geleden
Blessures kosten topclubs gemiddeld 500.000 euro per maand

AMSTERDAM (ANP) - De gemiddelde kosten voor een blessure in het internationale topvoetbal bedragen 500.000 euro per maand. Dat concluderen Raymond Verheijen en Jan Ekstrand in 'Van Voetbal naar Blessures en Terug', het eerste boek ooit gebaseerd op meer dan 20 jaar wetenschappelijk UEFA-onderzoek naar spelers en ploegen in de Champions League en op het WK.

10 uur geleden