Steden in het zuiden beleven drukke carnavalszaterdag
TILBURG (ANP) - Steden en dorpen in carnavalsgebied, vooral in het zuiden van Nederland, beleven een drukke zaterdag. In Tilburg raadt de gemeente mensen zelfs aan om een dag later te komen. "Kruikenstad is vol, kom morgen carnavallen", luidt het advies. "Als je morgen komt, sta je niet in de polonaise om het station uit, de stad in of een plein op te komen."
Ook in andere steden, waaronder Breda (Kielegat) en Den Bosch (Oeteldonk) is het druk en worden volle pleinen soms tijdelijk afgesloten om te voorkomen dat het er té druk wordt. Voor zover bekend verlopen de vieringen tot nog toe zonder grote incidenten.
"Het wordt steeds gezelliger in Kielegat", meldt de gemeente Breda zaterdagmiddag. "We doen ons best om de drukte te spreiden. Is een plein of straat afgesloten? Blijf dan niet wachten. Zoek een rustigere plaats op zoals het Veemarktplein, Van Coothplein, Chasséveld en de tent bij de Spinola. Laten we samen genieten van een veilig en vooral gezellige carnaval."
Optochten
Grote optochten waren er zaterdag al onder meer in Eindhoven (Lampegat) en Roosendaal (Tullepetaonestad). In Maastricht (Mestreech tijdens vasteloavend, zoals carnaval in Limburg wordt genoemd) werd de jeugdoptocht gehouden en volgt de grote optocht op zondag.
Officieel begint carnaval zondag pas, maar in de praktijk wordt het hele weekend feestgevierd in Brabant en Limburg, maar ook in andere gebieden zoals Twente en een deel van Zeeland.
Meer uit Binnenland
'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het warme en droge weer van de afgelopen dagen maakt in het weekend plaats voor fris en regenachtig lenteweer. Op zowel dodenherdenking als Bevrijdingsdag is het fris, met op maandag temperaturen tussen de 14 tot 16 graden. Op Bevrijdingsdag wordt het niet warmer dan 12 tot 16 graden.
2 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel is nog steeds onder controle en is daarom afgeschaald. De brandweer is er nog wel bij, maar met minder eenheden, meldt de veiligheidsregio. Er kan nog worden ingegrepen als het nodig is.
10 uur geledenWINSCHOTEN (ANP) - In Winschoten zijn twee mensen gewond geraakt. Dat is waarschijnlijk het gevolg van een steekincident, maar dat kan een woordvoerder van de politie Groningen niet met zekerheid zeggen. Ook is er vermoedelijk geschoten.
10 uur geleden'T HARDE (ANP) - Bij de natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde lijkt het grootste gevaar te zijn geweken. Dat zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Noord- en Oost Gelderland. Alle civiele brandweereenheden gaan rond middernacht terug naar hun kazernes en dan neemt de brandweer van Defensie het over. Die is met meerdere voertuigen op het terrein om de situatie te monitoren en kleine oplaaiende vuurpluimpjes te blussen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.
18 uur geledenKOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.
20 uur geleden