Steden in het zuiden beleven drukke carnavalszaterdag
TILBURG (ANP) - Steden en dorpen in carnavalsgebied, vooral in het zuiden van Nederland, beleven een drukke zaterdag. In Tilburg raadt de gemeente mensen zelfs aan om een dag later te komen. "Kruikenstad is vol, kom morgen carnavallen", luidt het advies. "Als je morgen komt, sta je niet in de polonaise om het station uit, de stad in of een plein op te komen."
Ook in andere steden, waaronder Breda (Kielegat) en Den Bosch (Oeteldonk) is het druk en worden volle pleinen soms tijdelijk afgesloten om te voorkomen dat het er té druk wordt. Voor zover bekend verlopen de vieringen tot nog toe zonder grote incidenten.
"Het wordt steeds gezelliger in Kielegat", meldt de gemeente Breda zaterdagmiddag. "We doen ons best om de drukte te spreiden. Is een plein of straat afgesloten? Blijf dan niet wachten. Zoek een rustigere plaats op zoals het Veemarktplein, Van Coothplein, Chasséveld en de tent bij de Spinola. Laten we samen genieten van een veilig en vooral gezellige carnaval."
Optochten
Grote optochten waren er zaterdag al onder meer in Eindhoven (Lampegat) en Roosendaal (Tullepetaonestad). In Maastricht (Mestreech tijdens vasteloavend, zoals carnaval in Limburg wordt genoemd) werd de jeugdoptocht gehouden en volgt de grote optocht op zondag.
Officieel begint carnaval zondag pas, maar in de praktijk wordt het hele weekend feestgevierd in Brabant en Limburg, maar ook in andere gebieden zoals Twente en een deel van Zeeland.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Ongeveer negentig huishoudens rond de brandende Vondelkerk in Amsterdam zitten tijdelijk zonder elektriciteit. De stroomvoorziening is voor de zekerheid afgesloten, zodat de brandweer veilig het vuur in de kerk kan blussen. De veiligheidsregio weet nog niet hoelang de stroomonderbreking duurt.
8 minuten geledenHELLEVOETSLUIS (ANP) - Tussen de 40 en 45 bewoners zijn uit hun woning gehaald om de brand die woedt in de parkeergarage onder hun appartementencomplex in Hellevoetsluis. Ze worden opgevangen in een ander appartementencomplex, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben hun huis moeten verlaten vanwege de grote brand in de Vondelkerk in Amsterdam. Dat zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland. Het gaat om woningen rondom de kerk.
2 uur geledenBERGEN OP ZOOM (ANP) - Een jong kind is omgekomen door een ongeluk in Bergen op Zoom. Een auto heeft het slachtoffer aangereden op de Noordsingel. Dit gebeurde donderdag rond 00.15 uur, meldt de politie.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er is ongekend veel geweld tegen politie en hulpverleners tijdens de jaarwisseling, meldt voorzitter van de Nederlandse Politiebond Nine Kooiman op X. Zelf draaide ze een dienst mee in Amsterdam, daarbij zou ze zeker drie keer bekogeld zijn.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In de toren van de Vondelkerk in Amsterdam is tijdens de nieuwjaarsnacht brand uitgebroken. Dat ziet een verslaggever. De kerk staat bij het Vondelpark in de hoofdstad.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is "extreem druk" bij het alarmnummer 112, meldt NL-Alert kort na de jaarwisseling. Mensen moeten het nummer alleen bellen bij levensbedreigende situaties.
6 uur geleden