Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Steden en dorpen solidair met Oekraïne

Steden en dorpen solidair met Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - In veel steden en dorpen in Nederland is zaterdag de Oekraïense vlag gehesen en zijn er bijeenkomsten en manifestaties ter ondersteuning van Oekraïne. Steden als Rotterdam, Tilburg, Wageningen, Den Bosch, Maastricht, Groningen, Amsterdam en Arnhem, maar ook dorpen zoals Beesel, Wijchen, Veghel en het eiland Vlieland doen mee aan een oproep van een groot aantal Europese steden om bijeenkomsten te organiseren of blauw-gele vlaggen uit te hangen.

Burgemeester Jack Mikkers van Den Bosch zag in een bijeenkomst in het stadhuis van de Brabantse hoofdstad zaterdagmiddag dat de behoefte aan een fysieke ontmoeting erg groot is bij Oekraïense vluchtelingen. "Ze kunnen wel online dingen opzoeken, maar een echte ontmoeting is beter."

Het stadhuis opende de deuren om 13.00 uur voor Oekraïners, en het eerste half uur kwamen er al tientallen vluchtelingen en andere mensen op af, aldus Mikkers. "Ook Bosschenaren, die huisvesting aanbieden of taalles willen geven", zei hij. Er zijn vertegenwoordigers van de gemeente, kerken, het Rode Kruis, vrijwilligerswerk en de rotary om mensen hulp te bieden en hun vragen te beantwoorden.

Solidariteitsbijeenkomst

In de Martinikerk in Groningen vond een solidariteitsbijeenkomst plaats met de Oekraïense ambassadeur en burgemeester Koen Schuiling. Ook daar waren volgens een woordvoerster van de gemeente Oekraïense studenten en landgenoten die gevlucht waren bij. "Het was een mooie opkomst", zei ze. "De toespraken waren via tolken te volgen."

Burgemeester Annemarie Penn van Maastricht zei te hopen dat "de Oekraïense en Russische inwoners van onze stad naar Plein 1992 komen, zodat we ook met hen in gesprek kunnen en waar nodig steun kunnen bieden". Die bijeenkomst begon om 14.00 uur.

Manifestatie

In Amsterdam begint om 18.00 uur een manifestatie met sprekers en muziek op de Dam. Onder anderen burgemeester Femke Halsema houdt een toespraak. Op hetzelfde moment is in Rotterdam een bijeenkomst op Plein 1940. Onder meer Victoria Koblenko, Hugo Borst en de ambassadeur van Oekraïne werken mee aan het programma. Ook burgemeester Aboutaleb spreekt en draagt een gedicht voor.

Buiten ons land doen onder meer steden als Brussel, Florence, Frankfurt, Gent, Milaan, Nice, Parijs, Rome, Sevilla, Stuttgart, Stockholm, Tallinn, Riga en Zagreb mee.

Meer uit Binnenland

Nog niet alle bewoners terug naar huis na brand in Oosterhout

OOSTERHOUT (ANP) - Nog niet alle bewoners van een appartementencomplex in Oosterhout kunnen na een brand terug naar huis. De brand in het pand aan de Koning Willem-Alexanderlaan woedde in de nacht van zaterdag op zondag.

21 minuten geleden
Overleden persoon gevonden in Lelystad, politie vermoedt misdrijf

LELYSTAD (ANP) - In een woning aan de Groene Velden in Lelystad is zaterdagavond een overleden persoon aangetroffen. De politie heeft "reden om rekening te houden met een misdrijf", bevestigt een woordvoerder na berichtgeving hierover van Omroep Flevoland. Over wat die reden dan precies is, wil de woordvoerder nog niks zeggen.

1 uur geleden
Wisselvallig weer op komst in laatste weken van augustus

HOUTEN (ANP) - De laatste weken van augustus zijn naar alle waarschijnlijkheid natter dan de eerste weken. Weeronline meldt dat er af en toe buien over het land gaan trekken. Maar het droogteprobleem is niet zomaar opgelost, vreest het weerbureau.

6 uur geleden
Grote brand in appartementencomplex in Noord-Brabantse Oosterhout

OOSTERHOUT (ANP) - In een appartementencomplex aan de Koning Willem-Alexanderlaan in het Noord-Brabantse Oosterhout is in de nacht van zaterdag op zondag een brand uitgebroken. Voor zover bekend zijn er geen gewonden. Het gebouw wordt op dit moment ontruimd.

11 uur geleden
Einde Tweede Wereldoorlog herdacht bij Indisch Monument

DEN HAAG (ANP) - Onder grote belangstelling is bij het Indisch Monument in Den Haag het einde van de Tweede Wereldoorlog in het Koninkrijk der Nederlanden herdacht tijdens de Nationale Herdenking 15 augustus 1945. Daarbij zijn ook alle slachtoffers herdacht van de oorlog tegen Japan en de Japanse bezetting van voormalig Nederlands-Indië.

17 uur geleden
Ruim 4100 kilo zwerfafval en 79.242 peuken van strand geraapt

DEN HAAG (ANP) - Tijdens de jaarlijkse Beach Cleanup Tour hebben vrijwilligers 4175 kilo afval en 79.242 peuken van de Nederlandse stranden langs de Noordzee geraapt. Ruim 2000 vrijwilligers liepen afgelopen twee weken langs de stranden om zwerfafval te rapen, van Schiermonnikoog tot en met Cadzand.

20 uur geleden
Schrijver Peter Andriesse (85) overleden

DEN HAAG (ANP) - Schrijver Peter Andriesse is op 85-jarige leeftijd overleden. Zijn familie meldt dat zaterdag in een overlijdensadvertentie in NRC. Hij overleed al op 1 augustus.

20 uur geleden