Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stedelijk Museum: Cremer schudde Nederlandse cultuur wakker

Stedelijk Museum: Cremer schudde Nederlandse cultuur wakker

AMSTERDAM (ANP) - Jan Cremer was een artistiek multi-talent dat belangrijk is geweest voor Nederland. Dat zegt Rein Wolfs, directeur van het Stedelijk Museum Amsterdam, in reactie op het overlijden van de 84-jarige schrijver en schilder. "Hij was met name zo belangrijk omdat hij de Nederlandse cultuur zo heeft opgeschud, wakker geschud, zoals alleen hij dat kon. Hij stak daarmee boven het maaiveld uit en we zullen hem daarom herinneren."

Volgens Wolfs was Cremer een belangrijke representant van de tijdgeest in de jaren 50 en 60. Het Stedelijk heeft meerdere werken van Cremer in de collectie.

Beatrice von Bormann, directeur van Museum de Fundatie in Zwolle, zegt dat Cremer "tot de belangrijkste makers" uit de collectie van het museum behoort. "Met zijn dubbeltalent als schilder en schrijver en zijn rebelse houding in beide disciplines heeft hij een enorme impact gehad." De Fundatie heeft 28 werken van Cremer in bezit. Het Zwolse museum is op dit moment een tentoonstelling met werk van Cremer aan het inrichten bij Kunsthal Hof88 in Almelo. De expositie, die op 23 juni opent, zal een eerbetoon aan de schrijver en schilder worden.

Ook het Rijksmuseum Twenthe in Cremers' geboortestad Enschede benadrukt de invloed die Cremer heeft gehad "met zijn veelzijdige, gedurfde en expressieve werken". Het museum heeft meerdere Cremers in de collectie. "Zijn passie en ongebreidelde creativiteit hebben velen geïnspireerd, en zijn geest leeft voort in zijn werk."

Meer uit Binnenland

Premier Sint Maarten feliciteert kabinet van ambtsgenoot Jetten

PHILIPSBURG (ANP) - Luc Mercelina, minister-president van Sint Maarten, heeft de regering van Nederland gefeliciteerd met de succesvolle totstandkoming van een nieuwe regering onder leiding van minister-president Rob Jetten. Mercelina zegt uit te kijken naar samenwerking met de regering van minister-president Jetten in een geest van wederzijds respect en gedeelde verantwoordelijkheid.

13 minuten geleden
NOS te spreken over kijkcijfers Winterspelen

HILVERSUM (ANP) - De Nederlandse tv-kijker heeft de uitzendingen rond de Olympische Winterspelen van Milaan-Cortina 2026 goed weten te vinden. Dat meldt de NOS, waar het mondiale sportevenement de afgelopen weken te volgen was.

47 minuten geleden
Oud-advocaat Weski vraagt opnieuw extra onderzoek naar detentie

ROTTERDAM (ANP) - Ex-advocaat Inez Weski en haar advocaten hebben maandag in een extra ingelaste zitting in haar strafzaak opnieuw gevraagd om extra onderzoek naar de detentieomstandigheden van Weski na haar arrestatie. Weski (71) wordt verdacht van deelname aan de criminele organisatie van haar voormalige cliënt Ridouan Taghi.

1 uur geleden
OM mag Rico de Chileen vervolgen voor voorbereiden liquidaties

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie mag Richard R., alias Rico de Chileen, vervolgen voor het voorbereiden van liquidaties. Dat is de uitkomst van een procedure in het geboorteland van R., Chili. Zijn advocaat bevestigt maandag berichtgeving hierover van De Telegraaf.

2 uur geleden
Jaarlijkse paddentrek van start, vrijwilligers blijven nodig

DEN HAAG (ANP) - De jaarlijkse paddentrek gaat van start. Dat schrijft RAVON (Reptielen Amfibieën Vissen Onderzoek Nederland) op zijn website. In heel Nederland trekken de komende tijd amfibieën naar het water om zich voort te planten.

4 uur geleden
Celstraf voor oproepen tot grenscontroles door burgers

ASSEN (ANP) - De politierechter in Assen heeft activist Jan H. (54) een celstraf van zes weken opgelegd, waarvan een maand voorwaardelijk, voor het oproepen tot grenscontroles door burgers. Deze controles hebben daarna ook daadwerkelijk plaatsgevonden. "Ik vind dat u hier over de grens bent gegaan", zei de rechter.

6 uur geleden
OM eist celstraf voor oproepen tot grenscontroles door burgers

ASSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag 45 dagen cel geëist, waarvan dertig voorwaardelijk, tegen activist Jan H. (54) omdat hij in juni op zijn Facebookpagina zou hebben opgeroepen tot grenscontroles door burgers. Ook eiste justitie een verbod op het plaatsen van berichten op Facebook en WhatsApp in groepen met meer dan tien deelnemers.

6 uur geleden