Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stedelijk Museum: Cremer schudde Nederlandse cultuur wakker

Stedelijk Museum: Cremer schudde Nederlandse cultuur wakker

AMSTERDAM (ANP) - Jan Cremer was een artistiek multi-talent dat belangrijk is geweest voor Nederland. Dat zegt Rein Wolfs, directeur van het Stedelijk Museum Amsterdam, in reactie op het overlijden van de 84-jarige schrijver en schilder. "Hij was met name zo belangrijk omdat hij de Nederlandse cultuur zo heeft opgeschud, wakker geschud, zoals alleen hij dat kon. Hij stak daarmee boven het maaiveld uit en we zullen hem daarom herinneren."

Volgens Wolfs was Cremer een belangrijke representant van de tijdgeest in de jaren 50 en 60. Het Stedelijk heeft meerdere werken van Cremer in de collectie.

Beatrice von Bormann, directeur van Museum de Fundatie in Zwolle, zegt dat Cremer "tot de belangrijkste makers" uit de collectie van het museum behoort. "Met zijn dubbeltalent als schilder en schrijver en zijn rebelse houding in beide disciplines heeft hij een enorme impact gehad." De Fundatie heeft 28 werken van Cremer in bezit. Het Zwolse museum is op dit moment een tentoonstelling met werk van Cremer aan het inrichten bij Kunsthal Hof88 in Almelo. De expositie, die op 23 juni opent, zal een eerbetoon aan de schrijver en schilder worden.

Ook het Rijksmuseum Twenthe in Cremers' geboortestad Enschede benadrukt de invloed die Cremer heeft gehad "met zijn veelzijdige, gedurfde en expressieve werken". Het museum heeft meerdere Cremers in de collectie. "Zijn passie en ongebreidelde creativiteit hebben velen geïnspireerd, en zijn geest leeft voort in zijn werk."

Meer uit Binnenland

Minister Heinen: handelsdeal VS-EU moet worden uitgevoerd

BRUSSEL (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën) noemt het belangrijk dat de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en de EU wordt uitgevoerd. Hij reageert daarmee op de 25 procent importheffing op auto's die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag aankondigde.

43 minuten geleden
Deel vliegbasis Gilze-Rijen ontruimd vanwege bedreiging

GILZE-RIJEN (ANP) - Een deel van de luchtmachtbasis op vliegveld Gilze-Rijen is ontruimd en de hoofdingang is afgesloten vanwege een bedreiging, meldt de Koninklijke Marechaussee.

1 uur geleden
Monument op de Dam weer schoon na bekladding

AMSTERDAM (ANP) - Het Nationaal Monument op de Dam is weer schoon nadat het maandag vroeg in de ochtend werd beklad, ziet een ANP-verslaggever. Het monument ter nagedachtenis aan de Tweede Wereldoorlog werd met een grote hoeveelheid rode substantie, waarschijnlijk verf, besmeurd. Ook werd er 'genocide' op geschreven.

2 uur geleden
Brabant roept Defensie op met spoed droogteprotocollen te herzien

DEN BOSCH (ANP) - Na de natuurbranden van vorige week stelt de provincie Noord-Brabant dat Defensie de droogteprotocollen met urgentie moet herzien. "Wij begrijpen dat Defensie moet oefenen, ook in het licht van de geopolitieke spanningen en ontwikkelingen. Maar risico's op onbeheersbare natuurbranden moeten voorkomen worden."

2 uur geleden
Overleden Nederlanders op cruise waren echtpaar uit Haulerwijk

DEN HAAG (ANP) - De twee Nederlanders die zijn overleden op het cruiseschip MV Hondius zijn een man en een vrouw van 69 jaar uit het Friese Haulerwijk. Dat laat de familie van het echtpaar via Namens de Familie weten. De man overleed op 11 april en de vrouw op 26 april.

2 uur geleden
Code geel afgegeven voor buien tijdens dodenherdenking

DE BILT (ANP) - Het KNMI kondigt maandagmiddag code geel aan in vijf provincies. Het gaat om Overijssel, Gelderland, Utrecht, Noord-Brabant en Limburg. "De eerst komende uren zijn er nog geen waarschuwingen van kracht. Later vanmiddag en vanavond vallen er in het zuiden, midden en oosten van het land buien, met plaatselijk onweer en veel regen," aldus het KNMI. Buitenactiviteiten zoals de dodenherdenking en het wegverkeer kunnen hier hinder van ondervinden.

2 uur geleden
Een van de zieke bemanningsleden cruiseschip is Nederlander

PRAIA (ANP) - Een van de twee zieke bemanningsleden aan boord van het Nederlandse cruiseschip Hondius is een Nederlander, meldt Oceanwide Expeditions via een communicatiebureau. Of de zieke het hantavirus heeft, is niet bekend.

2 uur geleden