Status prins Harry en Meghan verandert eind maart
LONDEN (ANP/RTR) - Prins Harry en zijn echtgenote Meghan krijgen per 31 maart een andere status binnen het Britse koningshuis. Dat meldden Britse media woensdag.
Eind deze maand en in maart hebben zij hun laatste officiële openbare optredens als belangrijke royals, voordat per 1 april hun kantoor in Buckingham Palace officieel sluit. Harry en Meghan maakten vorige maand onverwacht bekend een stap terug te doen binnen het Britse koningshuis.
Buckingham Palace gaf nog geen commentaar op het nieuws dat door de Britse zender ITV werd verspreid.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu laat een onderzoek instellen naar de anonieme bronnen die in de bekroonde documentaire NAZA over de oorlog in Gaza voorkomen. Hij heeft "de stafchef van het leger, het hoofd van veiligheidsdienst Shin Bet en de landsadvocaat" aan het werk gezet, aldus een verklaring van zijn kantoor.
53 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Rusland een energiecentrale heeft aangevallen nadat de Amerikaanse president Donald Trump een "energiebestand" tussen de twee landen had aangekondigd.
55 minuten geledenKHARTOEM (ANP/AFP/DPA) - Door luchtaanvallen zaterdag op een goudmijn aan de grens tussen Soedan en Egypte zijn tientallen mensen om het leven gekomen. Dat meldt onder meer Sudan Doctors Network, een vereniging van medische professionals.
57 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Enkele tienduizenden mensen hebben zondag deelgenomen aan de Klimaatmars 2026 in de Belgische hoofdstad Brussel. Officiële deelnamecijfers van de politie en organisatie volgen nog, aldus persbureau Belga.
4 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een dag na de dodelijke aanval op het vliegveld van Riyad heeft een onbekend projectiel opnieuw een terminal van de luchthaven geraakt, meldt de door Saudi-Arabië geleide internationale coalitie die strijdt tegen de Houthi-rebellen in Jemen. Volgens de Saudische luchtvaartautoriteit is door de aanval een onbekend aantal mensen gewond geraakt.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Oekraïne en Rusland hebben overeenstemming bereikt over een "energiebestand", meldt de Amerikaanse president Donald Trump op sociale media. Dat betekent dat beide landen geen aanvallen meer zullen uitvoeren op elkaars energievoorzieningen.
7 uur geledenDJIBOUTI (ANP/AFP) - Het dodental na het zinken van een boot voor de kust van Djibouti is opgelopen tot 139, nadat er nog eens dertig lichamen zijn geborgen. Dat meldt de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM) van de Verenigde Naties. Ongeveer 84 mensen worden nog vermist na de scheepsramp.
7 uur geleden