Statistiekbureau: steeds minder varkens voor vlees in Duitsland
WIESBADEN (ANP/DPA) - Het aantal varkens voor de productie van vlees in Duitsland is steeds verder aan het dalen omdat er steeds minder varkensvlees wordt gegeten in het land. Volgens het Duitse federale statistiekbureau Destatis is het aantal dieren op varkenshouderijen nu gezakt naar het laagste niveau sinds de Duitse hereniging in 1990.
Op 3 mei van dit jaar telde Duitsland 20,7 miljoen varkens. Dat is een daling van 1,6 miljoen dieren ofwel 7,3 procent in vergelijking met een jaar eerder. Ten opzichte van twee jaar geleden kromp de varkensstapel in Duitsland met 4 miljoen dieren. In 1990 waren er nog 30,8 miljoen varkens in het land. In de cijfers zijn ook biggen en fokzeugen opgenomen.
Ook het aantal varkenshouderijen neemt verder af. Destatis zegt dat er begin mei 15.900 varkensbedrijven waren. Dat is bijna 11 procent minder dan een jaar eerder en een afname van ruim 19 procent in vergelijking met twee jaar eerder.
Het aantal runderen in Duitsland bleef wel redelijk stabiel op 10,9 miljoen, waaronder 3,8 miljoen melkkoeien.
Meer uit Financieel
KEULEN (ANP/AFP) - Autoriteiten in Duitsland en Nederland hebben woensdag een reeks huiszoekingen gedaan in een groot onderzoek naar dividendstrippen. Ook zijn invallen gedaan bij belastingadviesbureaus, heeft het Openbaar Ministerie in Keulen laten weten.
23 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML was woensdag de grote verliezer op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel ruim 4 procent lager. Het Veldhovense concern kondigde aan voor dit jaar op een hogere omzet te rekenen dan eerder aangegeven. Maar de koersbeweging van het aandeel laat zien dat deze stap grotendeels door beleggers werd verwacht. Volgens sommige analisten zijn de nieuwe prognoses van ASML eigenlijk aan de voorzichtige kant.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Donald Trump heeft gedreigd om Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell te ontslaan uit het bestuur van de Amerikaanse centrale bank als Powell na het einde van zijn termijn als voorzitter niet onmiddellijk helemaal vertrekt bij de Fed. "Ik zal hem moeten ontslaan, oké, als hij niet op tijd vertrekt", zei de Amerikaanse president in een woensdag uitgezonden interview met Fox Business.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De loonsverhogingen in Nederland trekken de laatste tijd weer iets aan. Dat constateert werkgeversvereniging AWVN in nieuwe cijfers over de vorige maand afgesloten cao's. Daarin werd de dalende trend van de voorgaande maanden doorbroken en kwam de gemiddelde loonstijging weer tot boven de 3 procent.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rechters die betrokken zijn bij het bancaire tuchtrecht hebben het werk deels neergelegd. Dat bevestigt een woordvoerder van de Stichting Tuchtrecht Banken (STB) naar aanleiding van berichtgeving in NRC.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers in New York deden het woensdag bij de opening rustig aan, na de winsten van de afgelopen handelsdagen. De beurs kreeg de voorbije dagen steun van optimisme dat de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk worden hervat.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement is het eens over zijn inzet voor de EU-meerjarenbegroting 2028-2034. Die moet een omvang hebben van 2200 miljard euro; 10 procent hoger dan wat de Europese Commissie voorstelt. Het begrotingsvoorstel van de twee onderhandelaars van het Europees Parlement is woensdag in de commissie Financiën met ruime meerderheid aangenomen.
4 uur geleden