Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Statistiekbureau: steeds minder varkens voor vlees in Duitsland

Statistiekbureau: steeds minder varkens voor vlees in Duitsland

WIESBADEN (ANP/DPA) - Het aantal varkens voor de productie van vlees in Duitsland is steeds verder aan het dalen omdat er steeds minder varkensvlees wordt gegeten in het land. Volgens het Duitse federale statistiekbureau Destatis is het aantal dieren op varkenshouderijen nu gezakt naar het laagste niveau sinds de Duitse hereniging in 1990.

Op 3 mei van dit jaar telde Duitsland 20,7 miljoen varkens. Dat is een daling van 1,6 miljoen dieren ofwel 7,3 procent in vergelijking met een jaar eerder. Ten opzichte van twee jaar geleden kromp de varkensstapel in Duitsland met 4 miljoen dieren. In 1990 waren er nog 30,8 miljoen varkens in het land. In de cijfers zijn ook biggen en fokzeugen opgenomen.

Ook het aantal varkenshouderijen neemt verder af. Destatis zegt dat er begin mei 15.900 varkensbedrijven waren. Dat is bijna 11 procent minder dan een jaar eerder en een afname van ruim 19 procent in vergelijking met twee jaar eerder.

Het aantal runderen in Duitsland bleef wel redelijk stabiel op 10,9 miljoen, waaronder 3,8 miljoen melkkoeien.

Meer uit Financieel

Democraten willen heffingen Trump met wetsvoorstel blokkeren

WASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.

4 uur geleden
Nederlandse technologische industrie verontrust over heffingen

ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.

10 uur geleden
EU-buitenlandchef: Rusland en China profiteren van heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.

10 uur geleden
EU-ambassadeurs zondag bijeen voor overleg over heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.

11 uur geleden
Werkgeversorganisatie eens met EU-reactie op Trump over Groenland

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisatie VNO-NCW kan zich vinden in de EU-reactie op de extra importtarieven die Donald Trump wil opleggen aan Nederland en andere EU-landen die Denemarken en Groenland steunen in hun verzet tegen inlijving door de Verenigde Staten. "We staan achter de boodschap van de Europese Commissie en de Europese Raad", laat een woordvoerster van de werkgeversclub weten.

11 uur geleden
Democraten én Republikeinen kritisch op Groenland-heffingen Trump

WASHINGTON (ANP) - De aangekondigde heffingen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Europese landen vanwege hun steun aan Groenland, hebben in de Verenigde Staten zelf tot kritische reacties geleid. Niet alleen Democraten, maar ook enkele Republikeinse Congresleden spreken zich openlijk uit tegen Trumps plannen.

11 uur geleden
Handelsakkoord VS en EU op losse schroeven om kwestie-Groenland

BRUSSEL (ANP) - Het handelsakkoord dat de Verenigde Staten en de Europese Unie afgelopen zomer sloten om hun dreigende handelsoorlog af te wenden, wordt voorlopig niet goedgekeurd. Het Europees Parlement kan er niet mee instemmen zolang de VS dreigen Groenland in te lijven, zegt de leider van de grootste en cruciale EP-fractie.

11 uur geleden