Statistiekbureau: steeds minder varkens voor vlees in Duitsland
WIESBADEN (ANP/DPA) - Het aantal varkens voor de productie van vlees in Duitsland is steeds verder aan het dalen omdat er steeds minder varkensvlees wordt gegeten in het land. Volgens het Duitse federale statistiekbureau Destatis is het aantal dieren op varkenshouderijen nu gezakt naar het laagste niveau sinds de Duitse hereniging in 1990.
Op 3 mei van dit jaar telde Duitsland 20,7 miljoen varkens. Dat is een daling van 1,6 miljoen dieren ofwel 7,3 procent in vergelijking met een jaar eerder. Ten opzichte van twee jaar geleden kromp de varkensstapel in Duitsland met 4 miljoen dieren. In 1990 waren er nog 30,8 miljoen varkens in het land. In de cijfers zijn ook biggen en fokzeugen opgenomen.
Ook het aantal varkenshouderijen neemt verder af. Destatis zegt dat er begin mei 15.900 varkensbedrijven waren. Dat is bijna 11 procent minder dan een jaar eerder en een afname van ruim 19 procent in vergelijking met twee jaar eerder.
Het aantal runderen in Duitsland bleef wel redelijk stabiel op 10,9 miljoen, waaronder 3,8 miljoen melkkoeien.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Brancheverenigingen voor boeren uit Europa en Australië hebben hun onvrede geuit over het vrijhandelsakkoord dat de Europese Unie en Australië afgelopen nacht sloten. Daarin is onder meer afgesproken dat Australië de komende jaren meer rundvlees naar de EU mag exporteren en dat een deel wordt vrijgesteld van importheffingen. Ook de uitvoer van suiker en lamsvlees naar de EU wordt eenvoudiger.
24 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ondersteuning voor Nederlandse bedrijven en medewerkers kan niet wachten tot de besluitvorming in augustus rond Prinsjesdag, zoals het kabinet van premier Rob Jetten vorige week aankondigde. Daarvoor waarschuwen MKB Nederland en VNO-NCW. De ondernemersorganisaties pleiten onder meer voor een tijdelijk publiek fonds voor bedrijven die liquiditeitsproblemen hebben. Daar kunnen bedrijven geld lenen om deze periode door te kunnen komen, aldus de belangenbehartigers.
32 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten kan de inflatie in Nederland flink aanjagen en de economische groei ondermijnen. Dat voorziet De Nederlandsche Bank (DNB), die dinsdag verschillende scenario's heeft geschetst. Toch verwacht de centrale bank niet dat de impact zo groot wordt als tijdens de energiecrisis van 2022 na de Russische inval in Oekraïne.
40 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het is verstandig dat het kabinet nog niet meteen een besluit heeft genomen over eventuele compensatie voor huishoudens van de door de Iranoorlog gestegen energieprijzen. Dat zei president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB) dinsdag bij de presentatie van het jaarverslag van de centrale bank.
40 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandsche Bank (DNB) heeft in 2025 voor het derde jaar op rij verlies geleden. De rode cijfers pakten zoals verwacht minder fors uit dan in het voorgaande jaar. Wel voorziet de centrale bank dat de verliezen de komende jaren aanhouden, langer dan waarmee eerder rekening werd gehouden.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het overgrote deel van Nederlandse webwinkels is onvoldoende of helemaal niet toegankelijk voor mensen met een beperking. Dat ziet de Autoriteit Consument & Markt (ACM) na tests bij ongeveer honderd van de grootste Nederlandse webshops en websites van telecom- en energieaanbieders. Sinds juni 2025 zijn onlinewinkels wettelijk verplicht om hun diensten zo in te richten dat mensen met een beperking er ook gebruik van kunnen maken.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse ministerie van Landbouw neemt maatregelen om boeren financieel te ondersteunen na de sterke stijging van de brandstof- en kunstmestprijzen. De maatregelen maken het voor boeren mogelijk om hun sociale premies later te betalen, meer tijd te krijgen voor hun belastingaangifte en tijdelijk geld te lenen bij de Franse staatsbank Bpifrance.
1 uur geleden