Statistiekbureau: groei economie Frankrijk eind dit jaar naar nul
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse economie zal in het vierde kwartaal vertragen naar het nulpunt en mogelijk zelfs gaan krimpen, naarmate de effecten van de energiecrisis zich laten voelen en de economische situatie wereldwijd grimmiger wordt, aldus het Franse statistiekbureau Insee. Een verstoring van de Europese aardgasvoorziening en een strakker monetair beleid wereldwijd zullen de kracht in de dienstensector, die de economie in de zomer aanwakkerde, tenietdoen, aldus Insee.
Als de energieproblemen toenemen, kan een krimp van het bruto binnenlands product niet worden uitgesloten, aldus het bureau in een rapport.
De sombere vooruitzichten voor de op een na grootste economie van het eurogebied vergroten de bezorgdheid dat Europa op een recessie afstevent. Dat verergert de moeilijkheden waarmee de Europese Centrale Bank (ECB) worstelt. De ECB komt donderdag bijeen om te beslissen met hoeveel de rente verhoogd zal worden om de recordinflatie te bestrijden.
Insee voorspelt dat de Franse prijsstijgingen relatief beperkt blijven. De Franse overheid heeft tientallen miljarden euro's uitgegeven om de gevolgen van de stijgende energiekosten voor bedrijven en huishoudens te verzachten. Zonder die maatregelen zou de inflatie in september zo'n 2,5 procentpunt hoger zijn. De inflatie in Frankrijk bedraagt zo'n 6 procent.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Bijna 12.000 mensen die een huis huren van een woningcorporatie zijn ook eigenaar van één of meerdere woningen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Hoewel het maar een klein aantal (0,5 procent) van alle corporatiehuurders betreft, roept het volgens het CPB vragen op over "passend gebruik van schaarse sociale huurwoningen".
44 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine winsten gesloten. Beleggers deden het rustig aan na de stappen van het Amerikaanse ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve. Daardoor zijn opnieuw zorgen ontstaan over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft Warner Bros. Discovery in de Verenigde Staten aangeklaagd vanwege de deal die zijn branchegenoot heeft gesloten met Netflix. Paramount Skydance eist dat Warner Bros. meer informatie over de deal deelt.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Als het Amerikaanse Hooggerechtshof de importheffingen van president Donald Trump onwettig verklaart, levert dat geen grote klap op voor de wereldwijde handelsstromen. Dat denkt ING-econoom Carsten Brzeski. Hij stelt dat er eerder sprake zal zijn van een verdere structurele verandering in de wereldwijde handel.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken is maandag onderaan de AEX-index geëindigd. Beleggers reageerden op het vertrek van topman Dolf van den Brink van de bierbrouwer. Er is nog geen opvolger gevonden.
6 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goud- en zilverprijzen hebben maandag nieuwe recordhoogtes bereikt. De zorgen over de onafhankelijkheid van de Federal Reserve werden opnieuw aangewakkerd nadat de regering van president Donald Trump dreigde met een strafrechtelijke aanklacht tegen de Amerikaanse centrale bank.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse mediawaakhond Ofcom start een onderzoek naar Grok, de chatbot van Elon Musk. De chatbot van zijn start-up xAI ligt wereldwijd onder vuur omdat er seksueel getinte afbeeldingen van mensen mee worden gegenereerd, ook van minderjarigen.
8 uur geleden