Statistiekbureau: groei economie Frankrijk eind dit jaar naar nul
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse economie zal in het vierde kwartaal vertragen naar het nulpunt en mogelijk zelfs gaan krimpen, naarmate de effecten van de energiecrisis zich laten voelen en de economische situatie wereldwijd grimmiger wordt, aldus het Franse statistiekbureau Insee. Een verstoring van de Europese aardgasvoorziening en een strakker monetair beleid wereldwijd zullen de kracht in de dienstensector, die de economie in de zomer aanwakkerde, tenietdoen, aldus Insee.
Als de energieproblemen toenemen, kan een krimp van het bruto binnenlands product niet worden uitgesloten, aldus het bureau in een rapport.
De sombere vooruitzichten voor de op een na grootste economie van het eurogebied vergroten de bezorgdheid dat Europa op een recessie afstevent. Dat verergert de moeilijkheden waarmee de Europese Centrale Bank (ECB) worstelt. De ECB komt donderdag bijeen om te beslissen met hoeveel de rente verhoogd zal worden om de recordinflatie te bestrijden.
Insee voorspelt dat de Franse prijsstijgingen relatief beperkt blijven. De Franse overheid heeft tientallen miljarden euro's uitgegeven om de gevolgen van de stijgende energiekosten voor bedrijven en huishoudens te verzachten. Zonder die maatregelen zou de inflatie in september zo'n 2,5 procentpunt hoger zijn. De inflatie in Frankrijk bedraagt zo'n 6 procent.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag overwegend met verliezen aan de handelsdag begonnen. Beleggers schrokken van de sterk gestegen producentenprijzen, die aangeven welke afzetprijzen fabrikanten voor hun producten vragen. Door de oorlog in het Midden-Oosten zijn de energieprijzen hard gestegen en producenten rekenen dit door in hun verkoopprijzen. Dat kan de inflatie aanwakkeren, wat doorgaans slecht valt bij beleggers.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Direct na het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten eind februari, stapten opvallend veel mensen over naar een vast energiecontract, stelt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) vast. Door de stijgende energieprijzen gingen veel consumenten direct kritischer kijken naar hun energiecontract, vooral degenen met een variabel contract.
1 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije en Armenië gaan na 33 jaar hun handelsbetrekkingen formeel hervatten. Dat heeft een woordvoerder van het Turkse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag gezegd.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Treinreizigers moeten één ticket kunnen boeken voor een reis met verschillende EU-spoorwegmaatschappijen. Dat staat in een voorstel dat de Europese Commissie woensdag heeft gepresenteerd.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - De Zweedse regering gaat opnieuw de belasting op autobrandstof verlagen om de stijgende prijzen door de oorlog in het Midden-Oosten tegen te gaan, werd woensdag bekend. Tegelijkertijd maakte Polen bekend dat een belastingverlaging op benzine en diesel opnieuw wordt verlengd, om consumenten en bedrijven te ondersteunen.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - De Europese Centrale Bank (ECB) wil dat banken in de eurozone zich snel voorbereiden op mogelijke cyberaanvallen die worden uitgevoerd met behulp van Anthropic's AI-model Mythos of vergelijkbare tools. Die oproep heeft het Nederlandse ECB-bestuurslid Frank Elderson woensdag gedaan in een nieuwsbrief van de centrale bank.
3 uur geledenBREMEN (ANP/DPA) - Het bedrijf achter Milka had de iets kleinere chocoladerepen niet mogen verkopen zonder de verpakkingen aan te passen. Een rechtbank in het Duitse Bremen heeft woensdag geoordeeld dat de repen van het Amerikaanse levensmiddelenconcern Mondelēz in strijd zijn met de mededingingswet.
3 uur geleden