Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stationschef Griekse treinramp blijft vastzitten tot proces

Stationschef Griekse treinramp blijft vastzitten tot proces

ATHENE (ANP/RTR/AFP) - De stationschef van het spoorwegstation van Larissa in Griekenland blijft in afwachting van zijn proces vastzitten, heeft zijn advocaat zondagavond laten weten. De 59-jarige man is volgens gerechtelijke bronnen in Griekenland aangeklaagd voor zijn vermeende rol bij de "dood van een groot aantal mensen". Volgens de Griekse wet staat op dat misdrijf een straf van tien jaar tot levenslang.

Het besluit was te verwachten wegens het belang van de zaak, liet zijn advocaat weten. Hij voegde eraan toe dat zijn cliënt "kapot" is van de zaak en dat hij de rechter "zonder angst de waarheid" heeft verteld.

De stationschef heeft toegegeven schuldig te zijn aan nalatigheid, meldde een woordvoerder van de Griekse regering donderdag al. Zijn advocaat benadrukte zaterdag echter dat dit niet het hele verhaal is. "In de zaak zijn er belangrijke nieuwe elementen die moeten worden onderzocht," zei hij.

Een passagierstrein en een vrachttrein botsten frontaal in de nacht van dinsdag op woensdag. Dat gebeurde bij Larissa, op een van de belangrijkste spoortrajecten van het land. Er volgde een enorme explosie en brand, waarschijnlijk door de ontploffing van olie in het remsysteem. Bij de treinbotsing kwamen 57 mensen om het leven.

De Griekse premier Kyriakos Mitsotakis vroeg zondag via sociale media de slachtoffers van de treinramp en hun nabestaanden om vergeving.

Meer uit Buitenland

Door Iran gesteunde groep in Irak meldt doden door aanval VS

BAGDAD (ANP/AFP/RTR) - Een luchtaanval in het noorden van Irak heeft aan vier strijders van de groep Kata'ib al-Imam Ali het leven gekost, heeft de groep zelf bekendgemaakt. De aanval zou het werk zijn geweest van de Verenigde Staten.

1 uur geleden
Iran: onderhandelingen met de VS niet langer op de agenda

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran gaat door met aanvallen zolang dat nodig is. Dat zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi tegen het Amerikaanse PBS News. Ook gaf hij aan dat onderhandelingen met de Verenigde Staten over de oorlog niet langer op de agenda staan.

1 uur geleden
Israël voert nieuwe aanvallen uit op zuiden en oosten van Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw Libanon aangevallen, melden Libanese staatsmedia. Het gaat om luchtaanvallen in het zuiden en oosten van Libanon.

2 uur geleden
VS en Iran wisselen dreigementen over olie uit

TEHERAN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump herhaalde tijdens een persconferentie op zijn golfclub in Doral wat hij eerder die dag tegen CBS News zei: dat de oorlog met Iran "snel voorbij" zal zijn. De Iraanse Revolutionaire Garde reageerde daarop dat zij het einde van de oorlog zullen bepalen.

3 uur geleden
Luide explosie in Teheran, Israël kondigt golf luchtaanvallen aan

TEHERAN (ANP) - Even na middernacht werd een luide explosie in de Iraanse hoofdstad Teheran gehoord. Zeven journalisten van persbureau AFP maakten verspreid over de stad melding van dezelfde explosie, die kilometers verderop gevoeld werd. Op hetzelfde moment was een overvliegend vliegtuig te horen.

6 uur geleden
Trump schort oliesancties op om toevoer veilig te stellen

DORAL (ANP) - De Verenigde Staten zullen bepaalde oliesancties opschorten vanwege de onrust op de markten. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekend bij een persconferentie op zijn golfclub in Doral in de staat Florida.

7 uur geleden
Erdogan belt met Iraanse president na onderschepte raket

ANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.

10 uur geleden