Stationschef Griekse treinramp blijft vastzitten tot proces
ATHENE (ANP/RTR/AFP) - De stationschef van het spoorwegstation van Larissa in Griekenland blijft in afwachting van zijn proces vastzitten, heeft zijn advocaat zondagavond laten weten. De 59-jarige man is volgens gerechtelijke bronnen in Griekenland aangeklaagd voor zijn vermeende rol bij de "dood van een groot aantal mensen". Volgens de Griekse wet staat op dat misdrijf een straf van tien jaar tot levenslang.
Het besluit was te verwachten wegens het belang van de zaak, liet zijn advocaat weten. Hij voegde eraan toe dat zijn cliënt "kapot" is van de zaak en dat hij de rechter "zonder angst de waarheid" heeft verteld.
De stationschef heeft toegegeven schuldig te zijn aan nalatigheid, meldde een woordvoerder van de Griekse regering donderdag al. Zijn advocaat benadrukte zaterdag echter dat dit niet het hele verhaal is. "In de zaak zijn er belangrijke nieuwe elementen die moeten worden onderzocht," zei hij.
Een passagierstrein en een vrachttrein botsten frontaal in de nacht van dinsdag op woensdag. Dat gebeurde bij Larissa, op een van de belangrijkste spoortrajecten van het land. Er volgde een enorme explosie en brand, waarschijnlijk door de ontploffing van olie in het remsysteem. Bij de treinbotsing kwamen 57 mensen om het leven.
De Griekse premier Kyriakos Mitsotakis vroeg zondag via sociale media de slachtoffers van de treinramp en hun nabestaanden om vergeving.
Meer uit Buitenland
SINZIG (ANP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR. De dader of daders zijn niet gevonden.
5 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.
2 uur geledenSINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.
3 uur geledenHERAKLION (ANP) - De Global Sumud Flotilla is weer vertrokken vanaf Kreta. Meer dan dertig schepen zijn volgens de organisatie onderweg naar Turkije voor een technische tussenstop. Het is de eerste keer dat de vloot verder reist sinds Israël meer dan twintig schepen tegenhield bij Kreta.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De leider van de rechts-populistische partij Reform UK heeft verheugd gereageerd op de eerste uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Nigel Farage zei vrijdagochtend voor de camera dat de linkse Labourpartij van premier Keir Starmer wordt "weggevaagd" door Reform in gebieden die traditioneel gelden als Labourbolwerken. Hij voorspelde dat de conservatieven later op de dag aan de beurt zijn en sprak over een "historische verandering" in de Britse politiek.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft teleurgesteld gereageerd op de tussentijdse uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Zijn Labourpartij staat daarbij op verlies. Starmer noemde de uitslagen volgens Sky News pijnlijk, maar gaf ook het signaal af dat hij verder wil als premier. "Zware dagen zoals deze verzwakken mijn vastberadenheid niet om de verandering te realiseren die ik heb beloofd."
5 uur geleden