Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stationschef Griekse treinramp blijft vastzitten tot proces

Stationschef Griekse treinramp blijft vastzitten tot proces

ATHENE (ANP/RTR/AFP) - De stationschef van het spoorwegstation van Larissa in Griekenland blijft in afwachting van zijn proces vastzitten, heeft zijn advocaat zondagavond laten weten. De 59-jarige man is volgens gerechtelijke bronnen in Griekenland aangeklaagd voor zijn vermeende rol bij de "dood van een groot aantal mensen". Volgens de Griekse wet staat op dat misdrijf een straf van tien jaar tot levenslang.

Het besluit was te verwachten wegens het belang van de zaak, liet zijn advocaat weten. Hij voegde eraan toe dat zijn cliënt "kapot" is van de zaak en dat hij de rechter "zonder angst de waarheid" heeft verteld.

De stationschef heeft toegegeven schuldig te zijn aan nalatigheid, meldde een woordvoerder van de Griekse regering donderdag al. Zijn advocaat benadrukte zaterdag echter dat dit niet het hele verhaal is. "In de zaak zijn er belangrijke nieuwe elementen die moeten worden onderzocht," zei hij.

Een passagierstrein en een vrachttrein botsten frontaal in de nacht van dinsdag op woensdag. Dat gebeurde bij Larissa, op een van de belangrijkste spoortrajecten van het land. Er volgde een enorme explosie en brand, waarschijnlijk door de ontploffing van olie in het remsysteem. Bij de treinbotsing kwamen 57 mensen om het leven.

De Griekse premier Kyriakos Mitsotakis vroeg zondag via sociale media de slachtoffers van de treinramp en hun nabestaanden om vergeving.

Meer uit Buitenland

Parlementslid Iran: wij zullen aanval Israël op Beiroet vergelden

TEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse parlementslid Ebrahim Rezaei heeft aangekondigd dat Teheran een "beslissende en pijnlijke reactie" zal geven op de Israëlische aanval op de zuidelijke buitenwijk Dahiyeh van Beiroet op zondag. Het Israëlische leger zei dat het met de aanval infrastructuur van de door Iran gesteunde Libanese beweging Hezbollah had geraakt.

1 uur geleden
Doden door Israëlische luchtaanvallen op Gaza

KHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Door Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn zeker negen doden gevallen, melden de lokale gezondheidsautoriteiten. Twintig anderen raakten gewond.

1 uur geleden
Trump: Iran moet ook beloven geen kernwapens te kopen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat Iran niet alleen belooft dat het geen kernwapens ontwikkelt, maar ook dat het land in de toekomst geen kernwapens zal kopen van andere landen. Volgens Trump moet die garantie ook in een deal met Iran staan.

2 uur geleden
Israël bombardeert zuidelijke buitenwijken Beiroet

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft de zuidelijke buitenwijken van Beiroet aangevallen, meldt het kantoor van premier Benjamin Netanyahu. Doelwitten zijn "terroristische commandocentra". Volgens Libanese media zijn zeker twee gebouwen geraakt. Defensieminister Israel Katz noemt de aanvallen een reactie op het schieten op Israëlisch grondgebied door Hezbollah.

3 uur geleden
Valse bommeldingen tijdens gespannen verkiezingen in Armenië

JEREVAN (ANP) - In Armenië zijn bij meerdere stembureaus valse bommeldingen gedaan, meldt het Armeense staatspersbureau Armenpress op basis van de autoriteiten. Het ministerie van Binnenlandse Zaken meldt niet wie er achter de meldingen zitten, maar stelt wel dat de verantwoordelijken proberen om de verkiezingen te beïnvloeden.

4 uur geleden
Dode en gewonden bij schietpartijen in Israël

TEL AVIV (ANP/AFP) - Bij vermoedelijke schietpartijen in Israël zijn zeker één dode en vijf gewonden gevallen, meldden Israëlische reddingswerkers. De schietpartijen vonden plaats op meerdere plekken in het midden van het land, in de buurt van de Westelijke Jordaanoever.

6 uur geleden
Oekraïne meldt droneaanval op kernopslag bij Tsjernobyl

KYIV (ANP/RTR) - Een Russische drone heeft een opslag voor verbruikte kernbrandstof beschadigd bij de kerncentrale van Tsjernobyl, meldden Oekraïense autoriteiten. Er zou op het moment van de aanval geen brandstof zijn opgeslagen. De regering meldt dat de stralingsniveaus in de regio stabiel zijn.

7 uur geleden