Stationschef Griekse treinramp blijft vastzitten tot proces
ATHENE (ANP/RTR/AFP) - De stationschef van het spoorwegstation van Larissa in Griekenland blijft in afwachting van zijn proces vastzitten, heeft zijn advocaat zondagavond laten weten. De 59-jarige man is volgens gerechtelijke bronnen in Griekenland aangeklaagd voor zijn vermeende rol bij de "dood van een groot aantal mensen". Volgens de Griekse wet staat op dat misdrijf een straf van tien jaar tot levenslang.
Het besluit was te verwachten wegens het belang van de zaak, liet zijn advocaat weten. Hij voegde eraan toe dat zijn cliënt "kapot" is van de zaak en dat hij de rechter "zonder angst de waarheid" heeft verteld.
De stationschef heeft toegegeven schuldig te zijn aan nalatigheid, meldde een woordvoerder van de Griekse regering donderdag al. Zijn advocaat benadrukte zaterdag echter dat dit niet het hele verhaal is. "In de zaak zijn er belangrijke nieuwe elementen die moeten worden onderzocht," zei hij.
Een passagierstrein en een vrachttrein botsten frontaal in de nacht van dinsdag op woensdag. Dat gebeurde bij Larissa, op een van de belangrijkste spoortrajecten van het land. Er volgde een enorme explosie en brand, waarschijnlijk door de ontploffing van olie in het remsysteem. Bij de treinbotsing kwamen 57 mensen om het leven.
De Griekse premier Kyriakos Mitsotakis vroeg zondag via sociale media de slachtoffers van de treinramp en hun nabestaanden om vergeving.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten willen minder vliegtuigen, drones en marineschepen achter de hand houden voor de verdediging van Europa. Ze hebben bondgenoten laten weten dat die daar moeten inspringen, zegt de commandant van de Amerikaanse troepen in Europa.
22 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft in het parlement zijn zorgen geuit over betrokkenen bij een ongeluk met een marinehelikopter in het zuidwesten van Engeland. Rond 04.00 uur plaatselijke tijd is in het graafschap Devon een helikopter neergestort in een weiland. De wijde omgeving is afgezet en er is vrijwel niets bekendgemaakt over het toestel. Premier Starmer beloofde dat te zijner tijd meer bekendgemaakt wordt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft naar eigen zeggen inderdaad een verhit gesprek gevoerd met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. "Ik zou niet zeggen boos, ik was een beetje ontsteld over zijn voortdurende gevecht met Libanon", aldus de president in een interview met de podcast Pod Force One. Hij zegt wel graag samen te werken met Netanyahu.
2 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Bij een grote brand in een hotel aan de zuidrand van New Delhi in India zijn volgens de politie 21 mensen om het leven gekomen en raakten tientallen mensen gewond. Onder de slachtoffers zijn buitenlanders. Veel gasten van het hotel waren volgens media uit Afrika gekomen voor een medische behandeling in de Indiase hoofdstad.
3 uur geledenBEIROET/JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische aanvallen op Libanon zijn voortgezet met onder meer luchtaanvallen op Tyrus, waarbij zes mensen zijn gedood volgens het Libanese nieuwsagentschap NNA. Ook is er een Israëlische droneaanval geweest op een auto bij Beiroet.
3 uur geledenKYIV (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte bezoekt woensdag Oekraïne met de ambassadeurs van alle 32 NAVO-landen. Ze beleggen in Kyiv voor het eerst een vergadering van de NAVO-Oekraïne-raad, waarin het bondgenootschap en Oekraïne overleggen, zeggen NAVO-diplomaten.
5 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP/AFP) - Oekraïne heeft in de Russische regio Sint-Petersburg een olieterminal en een militaire basis aangevallen, zegt president Volodymyr Zelensky. Volgens hem is ook een wapenproducent in de regio Tambov, ten zuidoosten van Moskou, getroffen. Die plekken liggen honderden kilometers van de Oekraïense grens. In Sint-Petersburg begint deze woensdag een economisch forum, georganiseerd door de Russische president Vladimir Poetin.
6 uur geleden