Stationschef Griekse treinramp blijft vastzitten tot proces
ATHENE (ANP/RTR/AFP) - De stationschef van het spoorwegstation van Larissa in Griekenland blijft in afwachting van zijn proces vastzitten, heeft zijn advocaat zondagavond laten weten. De 59-jarige man is volgens gerechtelijke bronnen in Griekenland aangeklaagd voor zijn vermeende rol bij de "dood van een groot aantal mensen". Volgens de Griekse wet staat op dat misdrijf een straf van tien jaar tot levenslang.
Het besluit was te verwachten wegens het belang van de zaak, liet zijn advocaat weten. Hij voegde eraan toe dat zijn cliënt "kapot" is van de zaak en dat hij de rechter "zonder angst de waarheid" heeft verteld.
De stationschef heeft toegegeven schuldig te zijn aan nalatigheid, meldde een woordvoerder van de Griekse regering donderdag al. Zijn advocaat benadrukte zaterdag echter dat dit niet het hele verhaal is. "In de zaak zijn er belangrijke nieuwe elementen die moeten worden onderzocht," zei hij.
Een passagierstrein en een vrachttrein botsten frontaal in de nacht van dinsdag op woensdag. Dat gebeurde bij Larissa, op een van de belangrijkste spoortrajecten van het land. Er volgde een enorme explosie en brand, waarschijnlijk door de ontploffing van olie in het remsysteem. Bij de treinbotsing kwamen 57 mensen om het leven.
De Griekse premier Kyriakos Mitsotakis vroeg zondag via sociale media de slachtoffers van de treinramp en hun nabestaanden om vergeving.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.
8 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.
2 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."
5 uur geleden