Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Statiegeld op blikje lijkt er in 2022 te komen

Statiegeld op blikje lijkt er in 2022 te komen

DEN HAAG (ANP) - De kans is zeer groot dat er in 2022 statiegeld op blikjes komt. Er komt steeds meer blik in het zwerfafval in plaats van dat het afneemt. De ministerraad heeft vrijdag alvast wetgeving aangenomen om statiegeld van 15 cent op blik over twee jaar mogelijk te maken.

Het bedrijfsleven heeft nog tot juli volgend jaar om te zorgen dat er 70 procent minder blik in het zwerfafval zit. "De cijfers zijn nu nog helemaal niet goed", aldus staatssecretaris Stientje van Veldhoven van Infrastructuur en Waterstaat. Het aandeel blik in het zwerfafval is met 19 procent toegenomen, blijkt uit de laatste cijfers.

Volgend jaar juli komt er al statiegeld op kleine plastic flesjes, besloot het kabinet eerder dit jaar. Producenten van frisdrank en andere dranken waren er niet in geslaagd het aantal plastic flesjes in het milieu terug te dringen. Jaarlijks komen ongeveer 100 miljoen plastic flesjes in de natuur terecht.

Meer uit Binnenland

Poppenkast op de Dam uitgeroepen tot Cultureel Erfgoed

AMSTERDAM (ANP) - Met een ceremoniële handeling is de poppenkast op de Dam, met Jan Klaassen en Katrijn, zondag officieel bestempeld tot Nederlands Cultureel Erfgoed. De Amsterdamse erfgoedwethouder Alexander Scholtes overhandigde de bijbehorende oorkonde aan drie generaties poppenkastspelers van de Dam: de vroegere speler Wim Kerkhove, de huidige speler Egon Adel en de toekomstige speler Jimi de Jongh.

3 minuten geleden
Defensie stuurt helikopters naar Spanje voor brandbestrijding

DEN HAAG (ANP) - Nederland levert op verzoek van Spanje twee helikopters om te helpen bij de bestrijding van de natuurbranden. De inzet met zestig Nederlandse militairen begint naar verwachting dinsdag en duurt volgens planning tot 1 september.

52 minuten geleden
Laatste weken augustus vrij warm en wisselvallig

HOUTEN (ANP) - Het wordt in de laatste twee weken van augustus nog vrij warm zomerweer, meldt Weeronline. Wel zal het geleidelijk wisselvalliger zijn en komt het vaker tot regen of buien.

6 uur geleden
65-plussers vertrouwen sleutel vaker toe aan buren bij vakantie

DEN HAAG (ANP) - Een ruime meerderheid van de Nederlanders vertrouwt hun huissleutels aan de buren toe tijdens de vakantie. 65-plussers vertrouwen hun buren meer dan jongeren en mensen in stedelijke gebieden zijn minder geneigd hun buren de sleutel te geven dan bewoners van het platteland, zo blijkt uit onderzoek van het CBS, onder 180.000 mensen van vijftien jaar en ouder.

6 uur geleden
Amsterdamse Oranjesluizen klaar voor topdrukte tijdens SAIL

AMSTERDAM (ANP) - Bij de Oranjesluizen in het IJ bij Amsterdam wordt komende week topdrukte verwacht. Tijdens SAIL passeren er naar verwachting zo'n 10.000 schepen de doorgang tussen het IJmeer/Markermeer en het IJ. Rijkswaterstaat (RWS) zet daarom extra mensen in om ervoor te zorgen dat het scheepvaartverkeer er veilig en vlot door kan, laat een woordvoerder weten.

6 uur geleden
Graffitispuiter naar huis gestuurd, maar blijft verdachte

AMSTERDAM (ANP) - De 24-jarige Amsterdammer die zaterdagmiddag is opgepakt voor het bekladden van het Nationaal Monument op de Dam, is zaterdagavond op vrije voeten gesteld. Hij blijft nog wel verdachte van vernieling, meldt zijn advocaat. Het Openbaar Ministerie moet beslissen of de man wordt vervolgd.

11 uur geleden
Drukke pro-Palestijnse mars door Amsterdam eindigt op Museumplein

AMSTERDAM (ANP) - Tussen de 1500 en 2000 betogers hebben zaterdag een pro-Palestijnse mars door Amsterdam gehouden. De demonstratie was gericht tegen het geweld van het Israëlische leger tegen de inwoners van Gaza, dat volgens de betogers op genocide neerkomt.

18 uur geleden