Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Statenlid heeft spijt van stem op Volt en gevolgen GroenLinks

Statenlid heeft spijt van stem op Volt en gevolgen GroenLinks

DEN HAAG (ANP) - Het Zuid-Hollandse Statenlid Debora Fernald heeft er spijt van dat ze dinsdag bij de Eerste Kamerverkiezingen op Volt stemde en niet op haar eigen partij GroenLinks. Fernald zegt tegen de NOS dat ze niet wist dat de consequenties van haar stem zo groot zouden zijn. Volt kreeg dankzij de Rotterdamse een tweede zetel in de Eerste Kamer, terwijl GroenLinks juist naast een achtste zetel greep.

"Ik zeg eerlijk: ik heb niet gedacht aan het effect op de Eerste Kamer", zegt Fernald tegen de NOS. "Ik had op internet wel gezien dat mijn stem '600-zoveel' punten waard zou zijn, maar ik dacht: wat is dat nou? Dat zal toch niet zo'n effect hebben? Ik dacht dat het geen impact had op de zetels."

Fernald, die met voorkeurstemmen voor het eerst in de Statenfractie van GroenLinks kwam, werd naar eigen zeggen de afgelopen weken buitengesloten door haar eigen partij. Ze zegt ook niet te zijn geïnformeerd over de belangen van de Eerste Kamerverkiezingen. Ze kreeg wel hulp van Volt. Als 'bedankje' stemde Fernald dinsdag op die partij.

Geen kwade opzet

"Ik kan wel vragen of ze het willen terugdraaien, maar ik denk niet dat het zo werkt. Als ik dit had geweten, had ik me dit bespaard. Dit is voor niemand leuk", aldus Fernald. "Het is geen kwade opzet geweest, ik wist het gewoon niet. Iemand had me dan moeten vertellen dat het spelletje zo werkt. Ze hebben toch een steekje laten vallen door bezig te zijn met dingen die eigenlijk nu niet van belang waren, want dit was achteraf gezien toch wel heel belangrijk. Ik wilde alleen maar vragen wat de gevolgen zouden zijn. Die gevolgen weet ik dus nu. Maar iets te laat. Ik heb zeker spijt, dit was het me niet waard."

Fernald werd direct na de verkiezingen uit de fractie van GroenLinks gezet. Ze houdt haar zetel en gaat onder de naam Groep Doe STOER (Samen Tegen Onrecht En Racisme) verder in de Zuid-Hollandse Staten.

Meer uit Politiek

Nijlgans en wasbeer afschieten mag zonder opdracht provincie

DEN HAAG (ANP) - Sommige dieren die niet in Nederland horen, mogen worden afgeschoten zonder opdracht van de provincie. Minister Jaimi van Essen (Natuur, D66) heeft daarvoor nieuwe regels gepubliceerd die hij op 1 januari wil laten ingaan. Op een lijst met 23 zogeheten invasieve exoten staan bijvoorbeeld de nijlgans, de wasbeer en de grijze eekhoorn.

3 uur geleden
Jetten verwacht snel resultaat van nieuwe raketcoalitie

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten verwacht snel resultaat van een nieuwe Europese coalitie tegen ballistische raketten. "We verwachten eigenlijk binnen een jaar al te kunnen leveren voor een deel van het luchtafweergeschut, en binnen anderhalf jaar voor de meer complexe gevallen", zegt hij tegen het ANP.

17 uur geleden
Jetten: absoluut niet meedoen aan plan Trump voor heffing Hormuz

DEN HAAG (ANP) - Nederland keurt het plan van de Amerikaanse president Donald Trump af om geld te gaan vragen van schepen die door de Straat van Hormuz varen. Dat zegt premier Rob Jetten tegen het ANP. "Van tolheffing kan geen sprake zijn. Dat vinden we echt Europabreed."

18 uur geleden
Nederland gaat meedoen aan militaire oefeningen met Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Nederland gaat meedoen aan militaire oefeningen met Oekraïne. Dat zei premier Rob Jetten tegen het ANP na een bijeenkomst van de Coalition of the Willing in Parijs. De oefeningen vinden niet plaats in Oekraïne, maar op grondgebied van de EU, aldus de premier.

19 uur geleden
Minister: wachtende asielzoekers Ter Apel opgevangen in pand

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) neemt maatregelen bij het aanmeldcentrum van Ter Apel nadat Rode Kruis en VluchtelingenWerk hun werk hier hebben gestaakt om de veiligheid. Asielzoekers die door grote drukte niet kunnen worden toegelaten tot het asielzoekerscentrum hoeven vanaf woensdag niet meer te wachten op het gras en worden in plaats daarvan overdag opgevangen in een pand op het terrein. Het terrein rond het asielzoekerscentrum wordt bovendien uitgeroepen tot veiligheidsrisicogebied, wat preventief fouilleren mogelijk maakt.

23 uur geleden
Vijfde wissel in Zuid-Holland: BBB-gedeputeerde wordt wethouder

DEN HAAG (ANP) - Voor de vijfde keer in drie jaar tijd vertrekt een gedeputeerde in de provincie Zuid-Holland. BBB-bestuurder Mariëtte van Leeuwen wordt in de gemeente Den Haag wethouder voor onder meer jeugd en onderwijs. Van Leeuwen is voorgedragen door Hart voor Den Haag, de partij van Richard de Mos.

23 uur geleden
Richard de Mos keert terug als wethouder in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Richard de Mos, leider van de lokale partij Hart voor Den Haag, wordt opnieuw wethouder in de hofstad. Hij gaat weer deel uitmaken van het Haagse college. Zijn partij, de grootste in de stad, gaat besturen met VVD, CDA en DENK.

1 dag geleden