Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Statenlid heeft spijt van stem op Volt en gevolgen GroenLinks

Statenlid heeft spijt van stem op Volt en gevolgen GroenLinks

DEN HAAG (ANP) - Het Zuid-Hollandse Statenlid Debora Fernald heeft er spijt van dat ze dinsdag bij de Eerste Kamerverkiezingen op Volt stemde en niet op haar eigen partij GroenLinks. Fernald zegt tegen de NOS dat ze niet wist dat de consequenties van haar stem zo groot zouden zijn. Volt kreeg dankzij de Rotterdamse een tweede zetel in de Eerste Kamer, terwijl GroenLinks juist naast een achtste zetel greep.

"Ik zeg eerlijk: ik heb niet gedacht aan het effect op de Eerste Kamer", zegt Fernald tegen de NOS. "Ik had op internet wel gezien dat mijn stem '600-zoveel' punten waard zou zijn, maar ik dacht: wat is dat nou? Dat zal toch niet zo'n effect hebben? Ik dacht dat het geen impact had op de zetels."

Fernald, die met voorkeurstemmen voor het eerst in de Statenfractie van GroenLinks kwam, werd naar eigen zeggen de afgelopen weken buitengesloten door haar eigen partij. Ze zegt ook niet te zijn geïnformeerd over de belangen van de Eerste Kamerverkiezingen. Ze kreeg wel hulp van Volt. Als 'bedankje' stemde Fernald dinsdag op die partij.

Geen kwade opzet

"Ik kan wel vragen of ze het willen terugdraaien, maar ik denk niet dat het zo werkt. Als ik dit had geweten, had ik me dit bespaard. Dit is voor niemand leuk", aldus Fernald. "Het is geen kwade opzet geweest, ik wist het gewoon niet. Iemand had me dan moeten vertellen dat het spelletje zo werkt. Ze hebben toch een steekje laten vallen door bezig te zijn met dingen die eigenlijk nu niet van belang waren, want dit was achteraf gezien toch wel heel belangrijk. Ik wilde alleen maar vragen wat de gevolgen zouden zijn. Die gevolgen weet ik dus nu. Maar iets te laat. Ik heb zeker spijt, dit was het me niet waard."

Fernald werd direct na de verkiezingen uit de fractie van GroenLinks gezet. Ze houdt haar zetel en gaat onder de naam Groep Doe STOER (Samen Tegen Onrecht En Racisme) verder in de Zuid-Hollandse Staten.

Meer uit Politiek

Jetten roept OVSE op om druk op Rusland te houden voor vrede

DEN HAAG (ANP) - De Organisatie voor Veiligheid en Samenwerking in Europa (OVSE) moet druk op Rusland houden, zodat het land kiest voor een staakt-het-vuren en onderhandelingen om tot een duurzame vrede te komen. Die oproep deed premier Rob Jetten zaterdag op de openingsdag van de Parlementaire Assemblee van de OVSE in Den Haag.

1 dag geleden
Van den Brink neemt volgende stap tegen asielweigergemeenten

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten die geen asielopvang organiseren, moeten langskomen bij het ministerie van Asiel. Minister Bart van den Brink zegt in radioprogramma Dit is de Dag dat hij volgende week "de volgende stap" zet in het escalatieproces bij de eerste gemeenten. Welke gemeenten dat zijn, maakt Van den Brink dan ook bekend.

2 dagen geleden
Staatssecretaris wil jonge daders niet zwaarder straffen

DEN HAAG (ANP) - Er moeten geen hogere straffen komen voor daders tussen de 12 en 17 jaar, vindt staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie en Veiligheid, D66). Onder meer het vorige kabinet-Schoof wilde de maximale straffen voor 14- en 15-jarigen verhogen, maar Van Bruggen ziet dat niet zitten.

2 dagen geleden
Dierproeven op apen mogen ook na 2030 doorgaan

DEN HAAG (ANP) - Dierproeven op apen mogen ook na 2030 doorgaan, schrijft minister Rianne Letschert van Wetenschap in een brief aan de Tweede Kamer. Volgens de D66-minister zijn de proeven nog nodig voor onder meer de ontwikkeling van geneesmiddelen.

2 dagen geleden
Volgende coronaverhoren met De Jonge, Keijzer en Maurice de Hond

DEN HAAG (ANP) - In de laatste verhoorweek voor de zomerstop verschijnen onder meer oud-zorgminister Hugo de Jonge, voormalig staatssecretaris van Economische Zaken Mona Keijzer en opiniepeiler Maurice de Hond voor de parlementaire enquêtecommissie corona. De verhoren staan in het teken van vaccinaties en het coronatoegangsbewijs.

2 dagen geleden
Meerdere getuigen bedreigd rond coronaverhoren

DEN HAAG (ANP) - Meerdere getuigen die zijn opgeroepen door de parlementaire enquêtecommissie corona zijn fysiek en digitaal bedreigd. Dat gebeurde vooruitlopend op hun verhoor en soms ook daarna. "Onacceptabel", vindt commissievoorzitter Daan de Kort. "Onze tolerantie voor dit verwerpelijke gedrag is nul en we zijn in contact met politie en beveiliging hierover." De woordvoerder van de commissie kan niet zeggen of er aangifte is gedaan. Dat is aan de bedreigde personen zelf.

2 dagen geleden
Kabinet steekt 450 miljoen euro in ondergrondse waterstofopslag

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet steekt 450 miljoen euro uit het Klimaatfonds in de bouw van een ondergrondse opslag voor waterstof. Dat meldt klimaat- en energieminister Stientje van Veldhoven (D66) aan de Tweede Kamer. Waterstof kan gebruikt worden om energie uit bijvoorbeeld zon en wind op te slaan en is daarmee van groot belang voor de omschakeling van fossiele naar hernieuwbare energie.

2 dagen geleden