Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Statenlid heeft spijt van stem op Volt en gevolgen GroenLinks

Statenlid heeft spijt van stem op Volt en gevolgen GroenLinks

DEN HAAG (ANP) - Het Zuid-Hollandse Statenlid Debora Fernald heeft er spijt van dat ze dinsdag bij de Eerste Kamerverkiezingen op Volt stemde en niet op haar eigen partij GroenLinks. Fernald zegt tegen de NOS dat ze niet wist dat de consequenties van haar stem zo groot zouden zijn. Volt kreeg dankzij de Rotterdamse een tweede zetel in de Eerste Kamer, terwijl GroenLinks juist naast een achtste zetel greep.

"Ik zeg eerlijk: ik heb niet gedacht aan het effect op de Eerste Kamer", zegt Fernald tegen de NOS. "Ik had op internet wel gezien dat mijn stem '600-zoveel' punten waard zou zijn, maar ik dacht: wat is dat nou? Dat zal toch niet zo'n effect hebben? Ik dacht dat het geen impact had op de zetels."

Fernald, die met voorkeurstemmen voor het eerst in de Statenfractie van GroenLinks kwam, werd naar eigen zeggen de afgelopen weken buitengesloten door haar eigen partij. Ze zegt ook niet te zijn geïnformeerd over de belangen van de Eerste Kamerverkiezingen. Ze kreeg wel hulp van Volt. Als 'bedankje' stemde Fernald dinsdag op die partij.

Geen kwade opzet

"Ik kan wel vragen of ze het willen terugdraaien, maar ik denk niet dat het zo werkt. Als ik dit had geweten, had ik me dit bespaard. Dit is voor niemand leuk", aldus Fernald. "Het is geen kwade opzet geweest, ik wist het gewoon niet. Iemand had me dan moeten vertellen dat het spelletje zo werkt. Ze hebben toch een steekje laten vallen door bezig te zijn met dingen die eigenlijk nu niet van belang waren, want dit was achteraf gezien toch wel heel belangrijk. Ik wilde alleen maar vragen wat de gevolgen zouden zijn. Die gevolgen weet ik dus nu. Maar iets te laat. Ik heb zeker spijt, dit was het me niet waard."

Fernald werd direct na de verkiezingen uit de fractie van GroenLinks gezet. Ze houdt haar zetel en gaat onder de naam Groep Doe STOER (Samen Tegen Onrecht En Racisme) verder in de Zuid-Hollandse Staten.

Meer uit Politiek

Jetten: kwestie-Van Berkel spijtig, maar foutjes worden gemaakt

DEN HAAG (ANP) - Aankomend premier Rob Jetten (D66) vindt het "spijtig" dat Nathalie van Berkel, tot maandag beoogd staatssecretaris Financiën, zich heeft teruggetrokken. Van Berkel vermeldde studies op haar cv die ze niet had gedaan of niet had afgemaakt. Toen bleek dat zij daarover gelogen had, trok zij zich eerst terug als beoogd staatssecretaris en een dag later als Kamerlid.

3 uur geleden
Nieuwe minister Volkshuisvesting: nieuwe steden bouwen zal moeten

DEN HAAG (ANP) - Nieuwe steden bouwen "zal moeten" om de woningnood op te lossen, vindt aankomend minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66). "We moeten dat niet uitsluiten. We moeten iedereen een thuis geven. Dat is echt heel erg belangrijk", zei ze na haar kennismakingsgesprek met beoogd premier Rob Jetten.

3 uur geleden
Letschert wil zich als minister eerst richten op cultuur en media

DEN HAAG (ANP) - Rianne Letschert wil zich in het begin van haar ministerschap vooral richten op de cultuursector en op media, om die onderwerpen snel in de vingers te krijgen. De voormalige informateur wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap namens D66. "Op beleidsterreinen zit ik er helemaal middenin", zei de voormalige bestuursvoorzitter van de Universiteit Maastricht over het hoger onderwijs en onderzoek.

5 uur geleden
Bertram noemt bereikbare woningen, ov en milieu als prioriteiten

DEN HAAG (ANP) - Bereikbaarheid van nieuwe woningen, goed openbaar vervoer en milieubeleid zijn de drie prioriteiten voor Annet Bertram wanneer ze in het nieuwe kabinet aan de slag gaat als staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat. Dat zei de kersverse CDA'er na haar kennismakingsgesprek met beoogd premier Rob Jetten. Ze somde daarmee min of meer haar hele aankomende takenpakket op.

7 uur geleden
Van Veldhoven: terugkijkend is overstap lobby niet goed gegaan

DEN HAAG (ANP) - Terugkijkend vindt D66'er Stientje van Veldhoven dat haar eerdere overstap van bewindspersoon naar lobbyist niet goed is gegaan. Dat zei ze woensdag na afloop van haar gesprek met formateur Rob Jetten. "Omdat het toch allerlei vragen opleverde, dat is niet goed voor de politiek," vindt de aankomend minister van Klimaat en Groene Groei.

7 uur geleden
Herbert was verbaasd dat ze is gevraagd voor een ministerspost

DEN HAAG (ANP) - Heleen Herbert was verbaasd dat ze is gevraagd om minister van Economische Zaken te worden, zei ze na afloop van haar gesprek met formateur Rob Jetten. De CDA'er zei dat het "een vraag is waar je onmogelijk ja op kunt zeggen, maar ook onmogelijk nee op kunt zeggen", waarmee ze voormalig onderwijsminister Robbert Dijkgraaf aanhaalde.

8 uur geleden
StemWijzer voor kiezers in 258 gemeenten bij raadsverkiezingen

DEN HAAG (ANP) - In 258 gemeenten is de StemWijzer online gegaan in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen op 18 maart. De stemhulp is afgestemd op de lokale partijen en onderwerpen die in een gemeente spelen.

12 uur geleden