Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Statenfractievoorzitter PVV en gedeputeerde VVD naar Brussel

Statenfractievoorzitter PVV en gedeputeerde VVD naar Brussel

DEN HAAG (ANP) - De fractievoorzitter van de PVV in de Provinciale Staten in Overijssel is zoals verwacht verkozen in het Europees Parlement. Sebastiaan Stöteler was lijsttrekker van de partij bij de Europese verkiezingen. Dat heeft de Kiesraad woensdag bekendgemaakt. Partijgenoot Ton Diepeveen, fractievoorzitter in de Gelderse Staten, zit op de reservebank.

Jeannette Baljeu, gedeputeerde in Zuid-Holland, gaat voor de VVD naar het Europees Parlement. Zij stond derde op de kandidatenlijst van haar partij, die vier zetels krijgt.

Diepeveen stond op de zesde plek op de kandidatenlijst van de PVV, die zes zetels won. Hij werd echter ingehaald door lijstduwer en partijleider Geert Wilders, die met voorkeursstemmen werd verkozen. Als Wilders afziet van zijn zetel, komt Diepeveen alsnog in het Europees Parlement. Dat zou betekenen dat de PVV in Gelderland voor de tweede keer in een jaar tijd een nieuwe fractievoorzitter krijgt. Beoogd minister van Asiel Marjolein Faber vertrok vorig jaar uit de Provinciale Staten toen ze in de Tweede Kamer werd verkozen. Zij was de voorganger van Diepeveen als fractievoorzitter in Gelderland.

Willemien Koning-Hoeve, fractievoorzitter van het CDA in Noord-Holland, grijpt net naast een zetel in het Europees Parlement. Zij stond vierde op de lijst van haar partij, die drie zetels won. Daarmee is ze wel de eerste reserve.

Meer uit Buitenland

Zwitserse functionarissen onderzocht na brand Crans-Montana

CRANS-MONTANA (ANP/AFP) - Het onderzoek naar de dodelijke brand in een bar in het Zwitserse Crans-Montana richt zich nu ook op twee lokale veiligheidsfunctionarissen, melden Zwitserse media. De lokale autoriteiten maakten eerder bekend dat de zaak sinds 2019 niet meer was geïnspecteerd.

17 minuten geleden
Iran heeft volgens leger duizend nieuwe drones

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse strijdkrachten hebben naar eigen zeggen duizend nieuwe drones toegevoegd aan hun wapenarsenaal. Er zal volgens de strijdkrachten "een verwoestend antwoord" komen indien het land wordt aangevallen.

32 minuten geleden
Doodgeschoten Alex Pretti eerder in conflict met federaal agenten

MINNEAPOLIS (ANP) - Er is nieuw videobeeld opgedoken van de onlangs in Minneapolis door de grenspolitie doodgeschoten Alex Pretti. In de beelden, die onder meer door de BBC en de familie van Pretti zijn geverifieerd, is te zien hoe hij schreeuwt naar federale agenten en tegen een van hun auto's trapt. Daarop wordt hij naar de grond gewerkt. De beelden zijn van 13 januari, elf dagen voordat hij werd doodgeschoten.

47 minuten geleden
EU wil arbeidsmigratie inzetten om economie te versterken

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil tekorten op de arbeidsmarkt dichten door meer in te zetten op legale migratie. "De EU moet ernaar streven de aantrekkelijkste plek te worden in de wereldwijde concurrentie om talent", schrijft de Europese Commissie in haar donderdag gepresenteerde migratiestrategie voor de komende vijf jaar. Hiermee versterkt de EU haar concurrentievermogen, aldus de Commissie.

50 minuten geleden
Rusland en Oekraïne ruilen opnieuw omgekomen militairen

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft duizend omgekomen Oekraïense militairen overgeleverd aan Kyiv. Dat meldt de Russische staatstelevisiezender Russia Today. In ruil voor de overdracht ontving Moskou 38 omgekomen Russische militairen. Kyiv heeft de ontvangst van de militairen bevestigd.

1 uur geleden
Dodental storm Portugal loopt op, veel huizen zonder stroom

LISSABON (ANP/AFP/DPA) - In Portugal is het dodental na storm Kristin opgelopen naar zeker vijf. Onder de slachtoffers is volgens lokale media een Nederlandse vrouw. Honderdduizenden huishoudens zitten als gevolg van het noodweer nog zonder stroom.

1 uur geleden
Bondskanselier Merz wil meer politiek zelfvertrouwen voor Europa

BERLIJN (ANP/DPA) - Europa moet de taal van de machtspolitiek leren spreken, zegt bondskanselier Friedrich Merz. De Duitse regeringsleider vindt dat meer politiek zelfvertrouwen nodig is in een opkomende wereld van grootmachten. Hij zei dit in een speciale toespraak over de buitenlandse politiek in de Bondsdag.

2 uur geleden