Statenfractievoorzitter PVV en gedeputeerde VVD naar Brussel
DEN HAAG (ANP) - De fractievoorzitter van de PVV in de Provinciale Staten in Overijssel is zoals verwacht verkozen in het Europees Parlement. Sebastiaan Stöteler was lijsttrekker van de partij bij de Europese verkiezingen. Dat heeft de Kiesraad woensdag bekendgemaakt. Partijgenoot Ton Diepeveen, fractievoorzitter in de Gelderse Staten, zit op de reservebank.
Jeannette Baljeu, gedeputeerde in Zuid-Holland, gaat voor de VVD naar het Europees Parlement. Zij stond derde op de kandidatenlijst van haar partij, die vier zetels krijgt.
Diepeveen stond op de zesde plek op de kandidatenlijst van de PVV, die zes zetels won. Hij werd echter ingehaald door lijstduwer en partijleider Geert Wilders, die met voorkeursstemmen werd verkozen. Als Wilders afziet van zijn zetel, komt Diepeveen alsnog in het Europees Parlement. Dat zou betekenen dat de PVV in Gelderland voor de tweede keer in een jaar tijd een nieuwe fractievoorzitter krijgt. Beoogd minister van Asiel Marjolein Faber vertrok vorig jaar uit de Provinciale Staten toen ze in de Tweede Kamer werd verkozen. Zij was de voorganger van Diepeveen als fractievoorzitter in Gelderland.
Willemien Koning-Hoeve, fractievoorzitter van het CDA in Noord-Holland, grijpt net naast een zetel in het Europees Parlement. Zij stond vierde op de lijst van haar partij, die drie zetels won. Daarmee is ze wel de eerste reserve.
Meer uit Buitenland
LYON (ANP/AFP) - Meer dan 3000 mensen hebben in Lyon meegelopen in een herdenkingsmars voor de vermoorde radicale nationalist die in die stad werd doodgeslagen, melden lokale autoriteiten.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.
7 uur geledenBRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.
8 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.
12 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP/DPA) - Het aantal skiërs dat vrijdag in Oostenrijk door lawines is omgekomen, is volgens lokale autoriteiten opgelopen tot vijf. Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk leek aanvankelijk twee mensen het leven te hebben gekost. Maar een van de drie gewonden die werden gered, overleed later op de avond alsnog in het ziekenhuis.
14 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP) - Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk heeft vrijdag aan zeker twee mensen het leven gekost. Dat meldt Blick.
23 uur geleden