Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Statenfractievoorzitter PVV en gedeputeerde VVD naar Brussel

Statenfractievoorzitter PVV en gedeputeerde VVD naar Brussel

DEN HAAG (ANP) - De fractievoorzitter van de PVV in de Provinciale Staten in Overijssel is zoals verwacht verkozen in het Europees Parlement. Sebastiaan Stöteler was lijsttrekker van de partij bij de Europese verkiezingen. Dat heeft de Kiesraad woensdag bekendgemaakt. Partijgenoot Ton Diepeveen, fractievoorzitter in de Gelderse Staten, zit op de reservebank.

Jeannette Baljeu, gedeputeerde in Zuid-Holland, gaat voor de VVD naar het Europees Parlement. Zij stond derde op de kandidatenlijst van haar partij, die vier zetels krijgt.

Diepeveen stond op de zesde plek op de kandidatenlijst van de PVV, die zes zetels won. Hij werd echter ingehaald door lijstduwer en partijleider Geert Wilders, die met voorkeursstemmen werd verkozen. Als Wilders afziet van zijn zetel, komt Diepeveen alsnog in het Europees Parlement. Dat zou betekenen dat de PVV in Gelderland voor de tweede keer in een jaar tijd een nieuwe fractievoorzitter krijgt. Beoogd minister van Asiel Marjolein Faber vertrok vorig jaar uit de Provinciale Staten toen ze in de Tweede Kamer werd verkozen. Zij was de voorganger van Diepeveen als fractievoorzitter in Gelderland.

Willemien Koning-Hoeve, fractievoorzitter van het CDA in Noord-Holland, grijpt net naast een zetel in het Europees Parlement. Zij stond vierde op de lijst van haar partij, die drie zetels won. Daarmee is ze wel de eerste reserve.

Meer uit Buitenland

Harvard aangeklaagd in VS om achterhouden documenten over racisme

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie meldt dat het Harvard heeft aangeklaagd. De prestigieuze universiteit zou hebben geweigerd documenten over te dragen die verband houden met onderzoeken naar racisme bij de toelatingsprocedure.

5 minuten geleden
Moeder in Frankrijk opgepakt na vondst baby's in vriezer

PARIJS (ANP/AFP/DPA) - Een 50-jarige vrouw is in Frankrijk opgepakt na de vondst van twee pasgeboren baby's in een vriezer. Ze heeft toegegeven dat het haar kinderen zijn en dat zij ze heeft ingevroren, aldus het Franse openbaar ministerie.

8 minuten geleden
Duitse bondskanselier roept VS op om band te herstellen

MÜNCHEN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz roept de Verenigde Staten op het geschonden vertrouwen tussen Europa en de VS te herstellen. Hij richtte zich vanaf de belangrijke veiligheidsconferentie in München rechtstreeks, in het Engels, tot de oude bondgenoot. "Laten we het trans-Atlantische vertrouwen repareren en nieuw leven inblazen."

1 uur geleden
Zware celstraffen om plannen grote aanslag op synagoge Manchester

MANCHESTER (ANP/RTR) - In Groot-Brittannië zijn twee mannen veroordeeld tot lange gevangenisstraffen voor het beramen van een aanslag op een synagoge in de omgeving van Manchester. De veroordeelden zouden geïnspireerd zijn door terreurgroep Islamitische Staat.

1 uur geleden
Congo akkoord met 'principe van staakt-het-vuren' in oosten

KINSHASA (ANP/AFP) - De Democratische Republiek Congo "accepteert het principe van een staakt-het-vuren" in het oosten, aldus het kantoor van de president. Bemiddelaar Angola had bij de regering en rebellengroep M23 een bestand vanaf 18 februari voorgesteld, waarbij de posities in het conflict worden bevroren.

3 uur geleden
Merz en Macron spreken stilletjes over Europese nucleaire paraplu

MÜNCHEN (ANP) - Duitsland en Frankrijk zijn in overleg over de bescherming van Europa met kernwapens, zegt bondskanselier Friedrich Merz. Frankrijk, de enige kernmacht in de Europese Unie, heeft de afgelopen tijd meermaals gezegd dat het wel wil praten over het uitbreiden van zijn 'nucleaire paraplu' buiten Frankrijk zelf.

3 uur geleden
Leger VS klaar met verplaatsen IS-gevangenen van Syrië naar Irak

TAMPA/BAGDAD (ANP/RTR) - De strijdkrachten van de VS hebben naar eigen zeggen in een operatie die 23 dagen duurde 5700 gevangen genomen strijders van de terreurgroep Islamitische Staat (IS) overgebracht van Syrië naar Irak. Ze werden vastgehouden in plaatsen in Syrië die door Koerdische milities werden gedomineerd. Toen de Koerden zich terugtrokken, omdat het Syrische leger van president Ahmed al-Sharaa begin dit jaar succesvol in het offensief ging, vreesden de VS dat de strijders zouden ontsnappen en zich zouden hergroeperen.

3 uur geleden