Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Statenfractievoorzitter PVV en gedeputeerde VVD naar Brussel

Statenfractievoorzitter PVV en gedeputeerde VVD naar Brussel

DEN HAAG (ANP) - De fractievoorzitter van de PVV in de Provinciale Staten in Overijssel is zoals verwacht verkozen in het Europees Parlement. Sebastiaan Stöteler was lijsttrekker van de partij bij de Europese verkiezingen. Dat heeft de Kiesraad woensdag bekendgemaakt. Partijgenoot Ton Diepeveen, fractievoorzitter in de Gelderse Staten, zit op de reservebank.

Jeannette Baljeu, gedeputeerde in Zuid-Holland, gaat voor de VVD naar het Europees Parlement. Zij stond derde op de kandidatenlijst van haar partij, die vier zetels krijgt.

Diepeveen stond op de zesde plek op de kandidatenlijst van de PVV, die zes zetels won. Hij werd echter ingehaald door lijstduwer en partijleider Geert Wilders, die met voorkeursstemmen werd verkozen. Als Wilders afziet van zijn zetel, komt Diepeveen alsnog in het Europees Parlement. Dat zou betekenen dat de PVV in Gelderland voor de tweede keer in een jaar tijd een nieuwe fractievoorzitter krijgt. Beoogd minister van Asiel Marjolein Faber vertrok vorig jaar uit de Provinciale Staten toen ze in de Tweede Kamer werd verkozen. Zij was de voorganger van Diepeveen als fractievoorzitter in Gelderland.

Willemien Koning-Hoeve, fractievoorzitter van het CDA in Noord-Holland, grijpt net naast een zetel in het Europees Parlement. Zij stond vierde op de lijst van haar partij, die drie zetels won. Daarmee is ze wel de eerste reserve.

Meer uit Buitenland

Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland

BERLIJN (ANP/RTR) - Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland. Denemarken kondigde eerder op woensdag aan de militaire aanwezigheid op het eiland te versterken, ook met hulp van bondgenoten.

31 minuten geleden
Mexico biedt bemiddeling aan tussen Cuba en VS

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft bemiddeling aangeboden tussen Cuba en de Verenigde Staten. President Claudia Sheinbaum stelde dat haar regering zich wil inzetten voor het "bevorderen van de dialoog" tussen de landen.

1 uur geleden
Deense minister na Groenland-overleg: blijven in gesprek met VS

WASHINGTON (ANP) - Het overleg tussen Denemarken, Groenland en de Verenigde Staten heeft het geschil over Groenland niet opgelost, meldt de Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen. Hij zegt dat de "fundamentele meningsverschillen" nog steeds bestaan, maar dat ze in gesprek blijven met de Amerikanen. Er wordt nu een werkgroep "op hoog niveau" opgericht om verder te praten over de toekomst van Groenland.

1 uur geleden
Noodtoestand voor Oekraïense energiesector na Russische aanvallen

KYIV (ANP) - In Oekraïne wordt de noodtoestand afgekondigd voor de energiesector, zegt president Volodymyr Zelensky. Russische aanvallen hebben de afgelopen tijd geleid tot grootschalige stroomuitval in de koude winter.

1 uur geleden
Denemarken steekt miljarden in extra defensie Groenland

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken steekt 88 miljard Deense kronen (bijna 12 miljard euro) in het versterken van de defensie van Groenland, zegt minister van Defensie Troels Lund Poulsen. Volgens hem is dat nodig voor de veiligheid van het Noordpoolgebied.

2 uur geleden
Mensenrechtenorganisatie meldt 3428 doden door protesten in Iran

OSLO (ANP) - Het dodental door de protesten in Iran is opgelopen tot zeker 3428. Dat meldt mensenrechtenorganisatie Iran Human Rights, die ook spreekt over minstens 10.000 arrestaties sinds het begin van de onrust.

3 uur geleden
VS kondigen tweede fase aan van bestandsakkoord Gazastrook

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft de tweede fase aangekondigd van het bestandsakkoord voor de Gazastrook. Hij spreekt op X van een "overgang van een staakt-het-vuren naar demilitarisering, technocratisch bestuur en wederopbouw".

3 uur geleden