Statenfracties Utrecht vragen om actie tegen verspreiding wolf
UTRECHT (ANP) - De Statenfracties van BBB, SGP, 50PLUS, FVD, JA21 en PVV in de provincie Utrecht vragen het college van Gedeputeerde Staten actie te ondernemen om de verdere verspreiding van de wolf te helpen voorkomen. De zes partijen richten zich tot het college, mede naar aanleiding van mediaberichten deze week dat elf schapen zijn omgekomen, mogelijk door toedoen van een wolf.
Ook verwijzen de fracties naar incidenten in andere provincies waarbij vee mogelijk door wolven is gedood. "Deze incidenten dragen bij aan een groeiende onrust onder veetelers en inwoners en vormen een directe bedreiging voor hun levensonderhoud en dierenwelzijn", schrijven de partijen. "Gezien de hoge bevolkingsdichtheid en intensief gebruikte agrarische gronden in onze provincie stellen wij vraagtekens bij de wenselijkheid en haalbaarheid van het in stand houden van een wolvenpopulatie in onze omgeving."
BBB, SGP, 50PLUS, FVD, JA21 en PVV vinden dat GS meer kunnen en moeten doen om de verdere verspreiding van de wolf te voorkomen. Ook stellen de fracties dat het college de agrarische sector actief moet ondersteunen bij problemen door wolven. Ze willen onder meer weten of voor getroffen veehouders subsidieregelingen beschikbaar zijn.
Faunabeheereenheid
De Faunabeheereenheid Utrecht meldt op haar website dat commerciële veehouders en hobbyhouders na een aanval van vermoedelijk een wolf kosteloos gebruik kunnen maken van een wolvennoodset (afweerraster). De provincie Utrecht heeft vijf van deze noodsets beschikbaar via Duke Faunabeheer.
Vorige week meldde gedeputeerde Mirjam Sterk dat de provincie na overleg met de Zoogdiervereniging heeft besloten een door de provincie trekkende wolf te zenderen om het dier te kunnen blijven volgen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Indiase premier Narendra Modi komt deze week naar Nederland. Gesprekken zullen onder meer gaan over de oorlogen in het Midden-Oosten en Oekraïne en over technologie, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie verdenkt de man die een explosie heeft veroorzaakt bij het partijkantoor van D66 ervan dat hij handelde met een terroristisch oogmerk. De 37-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats zou donderdagavond iets na 21.00 uur bij het pand in de Lange Houtstraat in Den Haag een vuurwerkbom hebben laten afgaan.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet "komt met een voorstel" om vakbonden en werkgevers weer aan tafel te krijgen. Dat laat minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) weten in reactie op het ultimatum dat de bonden maandag stelden. "Ik heb goed gehoord wat de bonden zeggen", aldus de D66-bewindsman.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad van State twijfelt aan het nut van een wet die het mogelijk maakt om het Nederlanderschap in te trekken van mensen die zich aansluiten bij een terroristische organisatie in het buitenland. Het kabinet wil die mogelijkheid permanent maken, maar volgens de hoogste wetgevingsadviseur is de noodzaak niet duidelijk.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Alle opties voor financiële steun aan Oekraïne moeten op tafel liggen, ook het gebruik van Russische bevroren tegoeden, vindt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken). Voor 2026 en 2027 hebben de EU-lidstaten uiteindelijk gekozen voor een EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, maar "dat is een oplossing die Oekraïne de komende tijd helpt, maar daarna niet meer", zei Berendsen voor het begin van de bijeenkomst van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) hoopt dat de EU-ministers maandag een besluit nemen over nieuwe sancties tegen gewelddadige Joodse kolonisten op de Westelijke Jordaanoever. Nederland zet zich daar al lang voor in, maar Hongarije blokkeerde dit tot nu toe.
11 uur geledenEDE (ANP) - Verbreek de banden met het Amerikaanse softwarebedrijf Palantir, roept Volt-leider Laurens Dassen het kabinet op in een speech op een congres van zijn partij in Ede. Geld dat naar Palantir gaat, wil hij investeren in "Europese alternatieven".
2 dagen geleden