Staten VS zoeken alternatief voor stemmen per post
WASHINGTON (ANP) - Steeds meer overheden in de Verenigde Staten zetten in op alternatieven voor stemmen per post. In staten als Connecticut, Virginia en Pennsylvania wordt gekeken of meer speciale inleverbussen voor stembiljetten kunnen worden neergezet, bericht The New York Times. President Donald Trump heeft al duidelijk gemaakt daar niet blij mee te zijn.
In de VS wordt bij de presidentsverkiezing in november naar verwachting op ongekend grote schaal per post gestemd. Kiezers hoeven dan tijdens de coronacrisis niet fysiek naar een stembureau te gaan. In de aanloop naar de verkiezingen wordt echter flink bezuinigd op de Amerikaanse postdienst en dat heeft geleid tot onrust. Ook klaagt Trump dat stemmen per post erg fraudegevoelig is.
De president zit echter ook niet te wachten op een alternatieve aanpak: het stemmen per 'drop box', een soort speciale brievenbus waar mensen hun stembiljet kunnen inleveren. Kiezers hoeven zich dan geen zorgen te maken over problemen bij de post of het contact met andere stemmers die mogelijk zijn besmet met het virus. De inhoud van die bussen wordt rechtstreeks afgeleverd bij het stembureau.
Trump vroeg zich via Twitter af wie de stembiljetten dan uit die bussen gaat halen. "En wat gaat ermee gebeuren voordat ze worden verwerkt?", vervolgde hij. "Een frauduleuze verkiezing? Zo slecht voor ons land." Zijn campagneteam stapte in Pennsylvania naar de rechter om een stokje te steken voor het gebruik van de drop boxes voor de komende verkiezing.
Het gebruik van de speciale inleverbussen lijkt dan ook vooral populair te zijn onder bestuurders van de Democratische partij, die oppositie voert tegen Trump. Zo maakten de autoriteiten in het door Democraten bestuurde New Jersey bekend dat zeker 105 extra drop boxes worden neergezet voor de verkiezingen. In Ohio zei een Republikeinse functionaris juist dat er niet meer dan een inleverpunt voor stembiljetten per county komt.
Meer uit Buitenland
NAIROBI (ANP/AFP) - Het Hooggerechtshof in Kenia heeft geweigerd het roken van wiet om religieuze redenen te legaliseren. Rastafari's hadden het Hooggerechtshof daartoe verzocht, omdat ze het binnen de vrijheid van godsdienst vinden vallen, maar daar ging de rechter niet in mee.
25 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse krijgsmacht is begonnen met een nieuwe reeks luchtaanvallen op Iran. Dat meldt het Amerikaanse militaire commando in de regio (CENTCOM). "De aanvallen zijn bedoeld om de militaire capaciteiten van de Iraanse strijdkrachten verder te verzwakken, die ze gebruiken om commerciële scheepvaart in de Straat van Hormuz aan te vallen."
1 uur geledenKYIV (ANP) - De EU en Oekraïne versterken de samenwerking op het gebied van defensieproductie en drones. Dat kondigde voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen woensdag aan bij een bezoek aan Kyiv.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering wil meer beperkingen invoeren voor tieners op sociale media. Voor gebruikers van 16 en 17 jaar moeten apps als Instagram en TikTok worden uitgezet tussen middernacht en 06.00 uur 's ochtends, schrijft de BBC.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-landen hebben ermee ingestemd om niet langer een speciale asielstatus te verlenen aan dienstplichtige Oekraïners die nieuw naar de EU vluchten. Dat voorstel deed de Europese Commissie een paar weken geleden. Die status blijft intact voor alle Oekraïners die al naar de EU zijn gevlucht.
3 uur geledenFONTAINEBLEAU/PARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk worden na erg warme dagen hevige onweersbuien verwacht in vrijwel heel het land. Weerberichten waarschuwen voor onweer met veel regenval, hagel en windstoten. De onweersbuien zouden enkele dagen duren. Het weer betekent een opluchting voor brandbestrijders in het door een aantal natuurbranden geplaagde land.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Elk arrestatieteam van immigratiedienst ICE zal voortaan een agent met een bodycam hebben. Dat belooft het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS) volgens CBS News. Dit na de twee dodelijke schietincidenten van afgelopen week.
3 uur geleden