Staten VS zoeken alternatief voor stemmen per post
WASHINGTON (ANP) - Steeds meer overheden in de Verenigde Staten zetten in op alternatieven voor stemmen per post. In staten als Connecticut, Virginia en Pennsylvania wordt gekeken of meer speciale inleverbussen voor stembiljetten kunnen worden neergezet, bericht The New York Times. President Donald Trump heeft al duidelijk gemaakt daar niet blij mee te zijn.
In de VS wordt bij de presidentsverkiezing in november naar verwachting op ongekend grote schaal per post gestemd. Kiezers hoeven dan tijdens de coronacrisis niet fysiek naar een stembureau te gaan. In de aanloop naar de verkiezingen wordt echter flink bezuinigd op de Amerikaanse postdienst en dat heeft geleid tot onrust. Ook klaagt Trump dat stemmen per post erg fraudegevoelig is.
De president zit echter ook niet te wachten op een alternatieve aanpak: het stemmen per 'drop box', een soort speciale brievenbus waar mensen hun stembiljet kunnen inleveren. Kiezers hoeven zich dan geen zorgen te maken over problemen bij de post of het contact met andere stemmers die mogelijk zijn besmet met het virus. De inhoud van die bussen wordt rechtstreeks afgeleverd bij het stembureau.
Trump vroeg zich via Twitter af wie de stembiljetten dan uit die bussen gaat halen. "En wat gaat ermee gebeuren voordat ze worden verwerkt?", vervolgde hij. "Een frauduleuze verkiezing? Zo slecht voor ons land." Zijn campagneteam stapte in Pennsylvania naar de rechter om een stokje te steken voor het gebruik van de drop boxes voor de komende verkiezing.
Het gebruik van de speciale inleverbussen lijkt dan ook vooral populair te zijn onder bestuurders van de Democratische partij, die oppositie voert tegen Trump. Zo maakten de autoriteiten in het door Democraten bestuurde New Jersey bekend dat zeker 105 extra drop boxes worden neergezet voor de verkiezingen. In Ohio zei een Republikeinse functionaris juist dat er niet meer dan een inleverpunt voor stembiljetten per county komt.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP) - Telegram-oprichter Pavel Doerov noemt de keuze van het Kremlin om hem aan te merken als terrorist een gevolg van zijn weigering om mee te werken aan massasurveillance en censuur. Eerder deze week werd Doerov in Rusland aangeklaagd om het vermeende faciliteren van terrorisme en sabotage, en werd er een arrestatiebevel tegen hem uitgevaardigd.
57 minuten geledenWINDER (ANP) - De vader van een tiener die twee jaar geleden een schietpartij pleegde op een school in de Verenigde Staten is veroordeeld tot vijftien jaar cel. De vader werd eerder door een jury schuldig bevonden aan meerdere aanklachten, waaronder doodslag. Hij gaf zijn zoon met kerst een wapen dat gebruikt werd bij de schietpartij.
1 uur geledenCEUTA (ANP/RTR/AFP) - De Spaanse regering stuurt militairen naar de exclave Ceuta, waar donderdag honderden migranten aankwamen. De politie zei overweldigd te zijn door hun plotselinge komst en de autoriteiten riepen een noodsituatie uit.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Costa Ricaanse oud-vicepresident Rebeca Grynspan lijkt vooralsnog de grootste kanshebber om secretaris-generaal van de Verenigde Naties te worden. Dat blijkt volgens persbureau Reuters uit een eerste niet-bepalende stemming van de VN-raad die donderdag achter gesloten deuren werd gehouden. Het persbureau beroept zich op twee anonieme diplomaten.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Het Indiase parlement heeft strengere straffen voor het lekken van examens goedgekeurd. Nadat het lagerhuis woensdag akkoord ging, heeft ook het Indiase hogerhuis een wetsvoorstel hierover aangenomen. Grote groepen jongeren, die zich de kakkerlakkenbeweging (CJP) noemen, eisten ingrijpende maatregelen.
1 uur geledenDUNWICH (ANP/AFP) - In het oosten van Engeland zijn zo'n 100 tot 150 mensen geëvacueerd vanwege een natuurbrand, bericht de BBC. Het gaat vooral om vakantiegangers die op een caravanpark stonden in het getroffen natuurgebied.
1 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië is bezig met het opzetten van een maritiem samenwerkingsverband dat moet toezien op veiligheid in het Rode Zeegebied. Dat meldt het ministerie van Defensie volgens Al Arabiya.
2 uur geleden