Staten VS vragen 500 miljard dollar voor begrotingstekorten
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De gouverneurs van de Amerikaanse staten vragen het Congres om 500 miljard dollar om de gaten in hun begrotingen te dichten die zijn ontstaan door de gevolgen van de coronapandemie.
De federale oproep om thuis te blijven heeft de economie geschaad en een zwaar beroep gedaan op de hulpverlening in vrijwel alle staten, zeggen de gezamenlijke gouverneurs, verenigd in de National Governors Association. Die wordt geleid door de Republikeinse gouverneur Larry Hogan (Maryland, voorzitter) en de Democratische gouverneur Andrew Cuomo (New York, vicevoorzitter).
In een verklaring stellen beiden: "Om onze begrotingen te stabiliseren en om de middelen te hebben om het virus te bestrijden en de hulp te bieden waarop het Amerikaanse volk kan vertrouwen, moet het Congres onmiddellijk financiële steun geven aan alle staten."
Volksgezondheid
Blijft dat bedrag van 500 miljard dollar uit, dan gaat dat ten koste van de volksgezondheid en de economische wederopbouw na de pandemie, aldus de gouverneurs. Eerder bekritiseerden enkele Democratische gouverneurs de regering van president Donald Trump wegens de in hun ogen tekortschietende hulp en beleidsmaatregelen om de gezondheidscrisis het hoofd te bieden.
Trump zei vrijdag dat hij de staten en ziekenhuizen wil helpen in een volgende fase van economische steunmaatregelen. In het Congres liggen de partijen overhoop met elkaar over de vraag wanneer en met welk bedrag de staten moeten worden geholpen. De Republikeinen vinden de financiële hulp prematuur.
Meer uit Buitenland
STOCKHOLM (ANP) - De Belgische wetenschapper Francis Halzen (82) krijgt de Nobelprijs voor Natuurkunde. Hij is de grondlegger van het meten van neutrino's, mysterieuze deeltjes uit het heelal die extreem veel energie hebben. Bij de bekendmaking dinsdag sprak het Zweedse Nobelcomité van "spookachtige boodschappers uit de kosmos".
8 minuten geledenKARLSRUHE (ANP) - De Duitse federale aanklager heeft de aanhouding van oud-inlichtingenchef August Hanning en zijn voormalige stafchef bevestigd. De twee werden opgepakt in Beieren en Noordrijn-Westfalen en er worden huiszoekingen gedaan in hun panden in Berlijn, staat in een persbericht. De arrestaties werden eerder gemeld door media.
59 minuten geledenNAIROBI (ANP/RTR) - In Kenia is voor het eerst een ebolageval vastgesteld, meldt de minister van Gezondheid Aden Duale. Het gaat om een Keniaanse burger die in de Democratische Republiek Congo heeft gewoond, waar momenteel een grote uitbraak van het dodelijke virus woedt. De Keniaanse patiënt is overleden.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De EU moet "vandaag nog strategische keuzes maken om onze energieonafhankelijkheid voor de toekomst veilig te stellen". Dat zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie dinsdag. Dat betekent volgens haar dat de EU fossiele brandstoffen moet vervangen door "schone elektriciteit die hier in Europa wordt opgewekt".
1 uur geledenNAJRAN/JAZAN (ANP/AFP) - Drie mensen zijn lichtgewond geraakt bij aanvallen op twee vliegvelden in Saudi-Arabië. Dat meldt de Saudische luchtvaartautoriteit. Het gaat om de internationale vliegvelden voor burgerluchtvaart bij de Saudische steden Jizan en Najran, nabij de grens met Jemen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Het voormalige hoofd van de Duitse inlichtingendienst BND August Hanning is aangehouden. Dat melden WDR, NDR en Süddeutsche Zeitung op basis van bronnen. Het onderzoek draait om het inzien van staatsgeheimen, landverraad en spionage voor een vreemde mogendheid, melden de media. Hij zou gegevens hebben gekocht van iemand binnen de BND.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie waarschuwt EU-lidstaten geen grote bezuinigingen door te voeren op het voorstel voor de meerjarenbegroting 2028-2034 van de EU. Als dat gebeurt, moet er "diep worden gesneden in cruciale prioriteiten waarover we het samen eens zijn geworden", zei Von der Leyen dinsdag in een debat met het Europees Parlement.
2 uur geleden