Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staten VS vragen 500 miljard dollar voor begrotingstekorten

Staten VS vragen 500 miljard dollar voor begrotingstekorten

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De gouverneurs van de Amerikaanse staten vragen het Congres om 500 miljard dollar om de gaten in hun begrotingen te dichten die zijn ontstaan door de gevolgen van de coronapandemie.

De federale oproep om thuis te blijven heeft de economie geschaad en een zwaar beroep gedaan op de hulpverlening in vrijwel alle staten, zeggen de gezamenlijke gouverneurs, verenigd in de National Governors Association. Die wordt geleid door de Republikeinse gouverneur Larry Hogan (Maryland, voorzitter) en de Democratische gouverneur Andrew Cuomo (New York, vicevoorzitter).

In een verklaring stellen beiden: "Om onze begrotingen te stabiliseren en om de middelen te hebben om het virus te bestrijden en de hulp te bieden waarop het Amerikaanse volk kan vertrouwen, moet het Congres onmiddellijk financiële steun geven aan alle staten."

Volksgezondheid

Blijft dat bedrag van 500 miljard dollar uit, dan gaat dat ten koste van de volksgezondheid en de economische wederopbouw na de pandemie, aldus de gouverneurs. Eerder bekritiseerden enkele Democratische gouverneurs de regering van president Donald Trump wegens de in hun ogen tekortschietende hulp en beleidsmaatregelen om de gezondheidscrisis het hoofd te bieden.

Trump zei vrijdag dat hij de staten en ziekenhuizen wil helpen in een volgende fase van economische steunmaatregelen. In het Congres liggen de partijen overhoop met elkaar over de vraag wanneer en met welk bedrag de staten moeten worden geholpen. De Republikeinen vinden de financiële hulp prematuur.

Meer uit Buitenland

Journalist opgepakt wegens ICE-protest kerkdienst Minnesota

ST. PAUL (ANP/RTR) - Journalist Don Lemon, een bekende oud-presentator van CNN, is opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in een kerk in St. Paul, Minnesota, op 18 januari. Dat meldt zijn advocaat. Lemon en twee anderen werden opgepakt op last van minister van Justitie Pam Bondi.

53 minuten geleden
Iran bestempelt militairen uit EU als terroristen

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft militairen uit landen van de Europese Unie bestempeld als terroristen. Het is een reactie op het Europese besluit de Iraanse Revolutionaire Garde (IRGC) aan te merken als terroristische organisatie. Het hoofd van de Iraanse justitie, Gholamhossein Mohseni Ejei, zei eerder dat Iran die Europese stap zou vergelden. Het is niet duidelijk wat de Iraanse bestempeling praktisch betekent.

1 uur geleden
Israël opent grens Rafah zondag voor beperkt personenverkeer

RAFAH (ANP) - Israël opent de grensovergang bij Rafah, in het zuiden van Gaza met Egypte, zondag voor beperkt personenverkeer. De Israëlische defensieorganisatie COGAT heeft bekendgemaakt dat mensen Gaza alleen binnen kunnen komen of verlaten na een Israëlische veiligheidscheck en onder coördinatie van Egypte.

2 uur geleden
VN melden 170 burgerdoden bij luchtaanvallen verkiezingen Myanmar

GENÈVE (ANP/AFP) - Zeker 170 burgers zijn in Myanmar gedood bij militaire luchtaanvallen tijdens de recente verkiezingen, melden de Verenigde Naties. De verkiezingen werden gehouden in een periode van twee maanden.

3 uur geleden
Poetin akkoord met tijdelijk staken van aanvallen op Kyiv

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft besloten tot en met zondag geen aanvallen op Kyiv uit te voeren, na een verzoek hierover van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft het Kremlin vrijdag bekendgemaakt. Dit zou bedoeld zijn om gunstige omstandigheden te creëren voor onderhandelingen.

3 uur geleden
Erdogan bereid te werken aan de-escalatie tussen Iran en VS

ANKARA/ISTANBUL (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft in een telefoongesprek zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gezegd dat Turkije bereid is te werken aan het wegnemen van de opgelopen spanningen tussen Iran en de VS. Erdogan wil "een faciliterende rol spelen voor de-escalatie" tussen de landen.

4 uur geleden
Lecornu drukt weer begroting door zonder stemming in parlement

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier Sébastien Lecornu heeft de begroting voor 2026 doorgedrukt. Het is de derde keer in korte tijd dat hij een grondwetsartikel gebruikt om een stemming in het parlement over de begroting te omzeilen. Dit is volgens Franse media de laatste stap voor de definitieve goedkeuring, vermoedelijk aanstaande maandag.

5 uur geleden