Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staten VS boos: regering komt niet over de brug met extra vaccins

Staten VS boos: regering komt niet over de brug met extra vaccins

WASHINGTON (ANP) - Amerikaanse staten die hadden verwacht dat hun regering veel meer coronavaccins zou leveren, zijn bedrogen uitgekomen. Dat leidde tot woedende reacties omdat het inentingsbeleid op sommige plaatsen alvast was verruimd, bericht The New York Times.

De verwarring ontstond vorige week. Toen kondigde minister van Volksgezondheid Alex Azar aan dat de regering ook coronavaccins zou vrijgeven die in reserve werden gehouden zodat mensen verzekerd waren van een tweede inenting. Azar riep staten onder meer op om 65-plussers te gaan vaccineren.

Daarop werd geconcludeerd dat veel meer doses geleverd zouden worden, maar dat bleek niet te kloppen. The Washington Post berichtte vrijdag al dat helemaal geen doses in reserve werden gehouden. De landelijke overheid zou al sinds eind vorig jaar alle beschikbare coronavaccins vrijgeven.

Misleiding

Staten klagen dat ze op het verkeerde been zijn gezet door de regering van Donald Trump. Gouverneur van Colorado Jared Polis zei dat zijn staat deze week had gerekend op 210.000 doses, maar er nu maar 79.000 zal ontvangen. De Democraat klaagde volgens The New York Times dat "we hadden moeten weten dat we geen woord konden geloven" van de regering.

Ook collega's van Polis zijn woest. Zo had Oregon het vaccinatiebeleid al verruimd. Ook 65-plussers en docenten mochten zich aanmelden om geprikt te worden. De geplande vaccinatie van ouderen, loopt volgens gouverneur Kate Brown nu twee weken vertraging op. "Dit is misleiding op een landelijke schaal", foeterde de bestuurder.

Gouverneur Tim Walz van Minnesota zei "geen oog dicht te doen" omdat hij vreest dat inwoners van zijn staat hun tweede inenting zullen mislopen. "Wie gaat hiervoor vervolgd worden?", wilde hij weten.

Meer uit Buitenland

Noors hof nodigt organisaties uit voor gesprek over Epstein

OSLO (ANP) - Het Noorse hof heeft deze week een sms gestuurd naar verschillende organisaties waarvan kroonprinses Mette-Marit beschermvrouwe is. Daarin staat een uitnodiging om verder te praten over de ophef die ontstond over de banden van de kroonprinses met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, melden Noorse media.

34 minuten geleden
FBI verdubbelt beloning in ontvoeringszaak Nancy Guthrie

TUCSON (ANP) - De FBI heeft de beloning voor informatie die leidt tot de opsporing van de ontvoerde Nancy Guthrie of haar kidnapper verhoogd tot 100.000 dollar (84.000 euro). Dat is een verdubbeling van het bedrag dat eerder was uitgeloofd.

40 minuten geleden
Russische bewindsman bevestigt dat Rusland Cuba gaat helpen

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat Cuba "humanitair helpen" omdat de VS proberen onder meer de olietoevoer naar het eiland te blokkeren. Dit heeft de Russische onderminister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov bevestigd. Russische media meldden eerder al dat het Kremlin van plan was binnenkort te hulp te schieten.

45 minuten geleden
Denemarken draagt vier F-35's bij aan Noordpoolmissie NAVO

MÜNCHEN (ANP/RTR) - Denemarken levert vier F-35-gevechtsvliegtuigen voor de nieuwe Noordpoolmissie van de NAVO. Ook de Verenigde Staten zullen aan de Arctic Sentry-missie bijdragen, zegt defensieminister Troels Lund Poulsen.

1 uur geleden
Premier Frederiksen spreekt in München met Rubio over Groenland

MÜNCHEN (ANP/RTR) - De Deense premier Mette Frederiksen heeft tijdens de veiligheidsconferentie in München een ontmoeting gepland met de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio. Ze zullen het onder meer hebben over Groenland, zei Frederiksen bij aankomst in München.

1 uur geleden
Media: Trump stuurt vliegdekschip van Venezuela naar Iran

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten sturen het vliegdekschip USS Gerald R. Ford en de bijbehorende militaire schepen naar het Midden-Oosten, melden Amerikaanse media als CBS News en The New York Times (NYT). Die vloot lag voor de kust van Venezuela, maar wordt nu gebruikt om de druk op Iran op te voeren.

2 uur geleden
Slachtoffer noodweer in Catalonië overleden

BARCELONA (ANP) - Een 46-jarige vrouw die zwaar gewond raakte toen ze als gevolg van de harde wind werd getroffen door delen van een losgeraakt dak, is in een ziekenhuis in Barcelona aan haar verwondingen overleden. Ze is vooralsnog het enige omgekomen slachtoffer van het noodweer.

3 uur geleden