Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staten VS boos: regering komt niet over de brug met extra vaccins

Staten VS boos: regering komt niet over de brug met extra vaccins

WASHINGTON (ANP) - Amerikaanse staten die hadden verwacht dat hun regering veel meer coronavaccins zou leveren, zijn bedrogen uitgekomen. Dat leidde tot woedende reacties omdat het inentingsbeleid op sommige plaatsen alvast was verruimd, bericht The New York Times.

De verwarring ontstond vorige week. Toen kondigde minister van Volksgezondheid Alex Azar aan dat de regering ook coronavaccins zou vrijgeven die in reserve werden gehouden zodat mensen verzekerd waren van een tweede inenting. Azar riep staten onder meer op om 65-plussers te gaan vaccineren.

Daarop werd geconcludeerd dat veel meer doses geleverd zouden worden, maar dat bleek niet te kloppen. The Washington Post berichtte vrijdag al dat helemaal geen doses in reserve werden gehouden. De landelijke overheid zou al sinds eind vorig jaar alle beschikbare coronavaccins vrijgeven.

Misleiding

Staten klagen dat ze op het verkeerde been zijn gezet door de regering van Donald Trump. Gouverneur van Colorado Jared Polis zei dat zijn staat deze week had gerekend op 210.000 doses, maar er nu maar 79.000 zal ontvangen. De Democraat klaagde volgens The New York Times dat "we hadden moeten weten dat we geen woord konden geloven" van de regering.

Ook collega's van Polis zijn woest. Zo had Oregon het vaccinatiebeleid al verruimd. Ook 65-plussers en docenten mochten zich aanmelden om geprikt te worden. De geplande vaccinatie van ouderen, loopt volgens gouverneur Kate Brown nu twee weken vertraging op. "Dit is misleiding op een landelijke schaal", foeterde de bestuurder.

Gouverneur Tim Walz van Minnesota zei "geen oog dicht te doen" omdat hij vreest dat inwoners van zijn staat hun tweede inenting zullen mislopen. "Wie gaat hiervoor vervolgd worden?", wilde hij weten.

Meer uit Buitenland

Artemis II-missie onderweg naar de maan: 'Het is fenomenaal'

HOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie hebben inmiddels de baan om de aarde verlaten en zijn op weg naar de maan. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap NASA donderdag.

1 uur geleden
Cuba kondigt vrijlating van tweeduizend gevangenen aan

HAVANA (ANP) - Cuba heeft donderdag aangekondigd dat het vanwege Pasen 2010 gevangenen vrijlaat, zo melden Cubaanse staatsmedia. Het is de tweede keer dit jaar dat het land een amnestie voor gevangenen aankondigt.

1 uur geleden
Israëlische leger meldt Iraanse raketaanval

TEL AVIV (ANP) - Israëlische luchtverdedigingssystemen zijn in actie gekomen om vanuit Iran afgevuurde raketten neer te halen. Dat meldt het Israëlische leger vrijdag.

2 uur geleden
Amerikaanse experts: aanvallen op Iran mogelijk oorlogsmisdaden

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op Iran komen mogelijk neer op oorlogsmisdaden. Dat schrijven meer dan honderd deskundigen op het gebied van internationaal recht in de Verenigde Staten in een donderdag gepubliceerde open brief.

2 uur geleden
Stedenbouwkundige commissie keurt omstreden balzaal Trump goed

WASHINGTON (ANP) - Het project voor de balzaal in het Witte Huis van de Amerikaanse president Donald Trump is donderdag goedgekeurd door de stedenbouwkundige autoriteiten in Washington.

3 uur geleden
Groen licht voor Artemis II om vaart te zetten richting maan

HOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-maanmissie hebben donderdag toestemming gekregen van de NASA om met hun Orion-ruimteschip naar de maan te trekken. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap donderdag.

5 uur geleden
Stafchef Amerikaans leger treedt met onmiddellijke ingang af

WASHINGTON (ANP) - De stafchef van het Amerikaanse leger Randy George treedt met onmiddellijke ingang af. Dat meldt een woordvoerder van het Pentagon donderdag op X.

5 uur geleden