Staten Utrecht willen meerjarige steun voor Bevrijdingsfestival
UTRECHT (ANP) - De Utrechtse Staten willen dat de provincie een meerjarige subsidie geeft aan het Bevrijdingsfestival Utrecht. Een ruime meerderheid van de fracties steunde in een Statenvergadering een motie hierover van ChristenUnie, D66, GroenLinks en PvdA.
De indieners van de motie wezen erop dat eerdere edities van het Bevrijdingsfestival Utrecht bijna niet konden doorgaan, omdat het lastig was de begroting rond te krijgen. "Door geen entreeprijs te rekenen, is het festival afhankelijk van publieke steun en inkomsten uit consumpties. Hierdoor is dit festival kwetsbaar voor slechte weersomstandigheden", aldus ChristenUnie, D66, GroenLinks en PvdA. De fracties stelden dat het belangrijk is dat het festival blijft bestaan om straks tachtig en later honderd jaar "vrijheid van onderdrukking te vieren".
Gedeputeerde Rob van Muilekom (cultuur en erfgoed) liet weten dat hij de motie omarmt. Van Muilekom voegde eraan toe dat het Bevrijdingsfestival nu aan zet is. Hij zei dat het aan de organisatoren is om goed onderbouwde aanvragen voor subsidies in te dienen.
De motie over het Bevrijdingsfestival was ingediend tijdens de behandeling van de Kadernota. Daarin deed het college van Gedeputeerde Staten voorstellen voor de begroting van 2025 tot en met 2028. In de nota reserveren Gedeputeerde Staten onder meer 6 miljoen euro structureel voor mobiliteit en 2,75 miljoen euro voor agrarisch natuurbeheer. Andere speerpunten zijn klimaatbeleid, woningbouw en de aanpak van netcongestie, de lange wachtlijsten op het stroomnet.
Een meerderheid van de Statenfracties stemde in met de Kadernota. Onder de tegenstemmers was BBB, met zeven zetels de grootste fractie in de Staten van Utrecht. Fractievoorzitter Ans Oude Luttikhuis noemde de nota achterhaald, omdat de beoogde regeringscoalitie van PVV, VVD, NSC en BBB een heel andere koers gaat inslaan dan het huidige kabinet.
De VVD schaarde zich wel achter de Kadernota, al waarschuwde fractievoorzitter Vincent Janssen dat de provincie met de uitgaven flexibel en wendbaar moet zijn. "De definitieve plannen van de beoogde regering zijn nog niet bekend. We zullen daarop tot Prinsjesdag moeten wachten. Maar dat de koers van de provincie zal moeten wijzigen, staat voor ons vast."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De deelname van diverse burgemeesters en wethouders aan Nakba-herdenkingen is niet goed gevallen bij Joodse organisaties. Koepelorganisatie Centraal Joods Overleg (CJO) roept na de herdenkingen van afgelopen weekend bestuurders op "zich te onthouden van eenzijdige politieke stellingnames over het Arabisch-Israëlische conflict en zich te richten op waarvoor zij zijn aangesteld: het dienen van alle inwoners van hun gemeente, zonder onderscheid".
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - Overheden en andere beleidsmakers in Europa moeten meer doen om de impact van klimaatverandering op de gezondheid te beperken. Een onafhankelijke commissie die vorig jaar in het leven is geroepen door de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) presenteert zondag verschillende aanbevelingen om de politiek en de internationale gemeenschap tot actie aan te zetten.
5 uur geledenPUTTEN (ANP) - Bij een tankstation langs de A28 bij Putten in Gelderland heeft een confrontatie tussen tientallen voetbalsupporters plaatsgevonden. Daarbij is een auto in brand gestoken, meldt een woordvoerder van de politie Oost-Nederland.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twaalf demonstranten opgepakt die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. In totaal waren daar ongeveer dertig activisten van Kappen met Kolen, aldus de politie. Ze wilden steentjes onder het spoor vandaan halen. Volgens de politie luisterden de twaalf niet naar de aanwijzingen.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op de Universiteit Utrecht zijn vanaf maandag alle systemen weer beschikbaar. Ook de gebouwen zijn weer geopend. De universiteit kampte met problemen na de brand in een datacenter in Almere vorige week donderdag.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Gidi Markuszower heeft bij een demonstratie in Loosdrecht gesproken over de omstreden term 'omvolking', blijkt uit beelden van Nieuwsuur. In een optocht op 6 mei zei hij: "Maar ja, we worden omvolkt. Het is gewoon zo."
8 uur geledenWENEN (ANP) - De finale van het Eurovisie Songfestival is zaterdag in Nederland door gemiddeld 798.000 mensen bekeken, blijkt uit cijfers van het Nationaal Media Onderzoek (NMO). De uitzending staat daarmee op de derde plek in de top 25 van best bekeken programma's van de dag. De voorbeschouwing werd door 481.000 mensen bekeken en de uitslag van het songfestival door 679.000 mensen. Het best bekeken programma was zaterdag het NOS Journaal van 20.00 uur op NPO 1, met 1.364.000 kijkers.
9 uur geleden