Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staten Utrecht willen meerjarige steun voor Bevrijdingsfestival

Staten Utrecht willen meerjarige steun voor Bevrijdingsfestival

UTRECHT (ANP) - De Utrechtse Staten willen dat de provincie een meerjarige subsidie geeft aan het Bevrijdingsfestival Utrecht. Een ruime meerderheid van de fracties steunde in een Statenvergadering een motie hierover van ChristenUnie, D66, GroenLinks en PvdA.

De indieners van de motie wezen erop dat eerdere edities van het Bevrijdingsfestival Utrecht bijna niet konden doorgaan, omdat het lastig was de begroting rond te krijgen. "Door geen entreeprijs te rekenen, is het festival afhankelijk van publieke steun en inkomsten uit consumpties. Hierdoor is dit festival kwetsbaar voor slechte weersomstandigheden", aldus ChristenUnie, D66, GroenLinks en PvdA. De fracties stelden dat het belangrijk is dat het festival blijft bestaan om straks tachtig en later honderd jaar "vrijheid van onderdrukking te vieren".

Gedeputeerde Rob van Muilekom (cultuur en erfgoed) liet weten dat hij de motie omarmt. Van Muilekom voegde eraan toe dat het Bevrijdingsfestival nu aan zet is. Hij zei dat het aan de organisatoren is om goed onderbouwde aanvragen voor subsidies in te dienen.

De motie over het Bevrijdingsfestival was ingediend tijdens de behandeling van de Kadernota. Daarin deed het college van Gedeputeerde Staten voorstellen voor de begroting van 2025 tot en met 2028. In de nota reserveren Gedeputeerde Staten onder meer 6 miljoen euro structureel voor mobiliteit en 2,75 miljoen euro voor agrarisch natuurbeheer. Andere speerpunten zijn klimaatbeleid, woningbouw en de aanpak van netcongestie, de lange wachtlijsten op het stroomnet.

Een meerderheid van de Statenfracties stemde in met de Kadernota. Onder de tegenstemmers was BBB, met zeven zetels de grootste fractie in de Staten van Utrecht. Fractievoorzitter Ans Oude Luttikhuis noemde de nota achterhaald, omdat de beoogde regeringscoalitie van PVV, VVD, NSC en BBB een heel andere koers gaat inslaan dan het huidige kabinet.

De VVD schaarde zich wel achter de Kadernota, al waarschuwde fractievoorzitter Vincent Janssen dat de provincie met de uitgaven flexibel en wendbaar moet zijn. "De definitieve plannen van de beoogde regering zijn nog niet bekend. We zullen daarop tot Prinsjesdag moeten wachten. Maar dat de koers van de provincie zal moeten wijzigen, staat voor ons vast."

Meer uit Binnenland

Eerste vijf Nederlanders vertrekken zondag met boot naar Gaza

BARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italië en Griekenland nog tien Nederlanders.

5 uur geleden
Niet alle verdachten kunstroof Assen sloten deal met justitie

DEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.

7 uur geleden
Ombudsman kritisch op plan om te besparen op bijstand

DEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.

11 uur geleden
ADO-fans vieren in Den Haag kampioenschap eerste divisie

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.

21 uur geleden
Frank van Leeuwen wint 27e editie van De Slimste Mens

HILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.

21 uur geleden
Eerste bodycams eind deze maand uitgereikt aan conducteurs

DEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.

22 uur geleden
Advocaten roepen staatssecretaris op maatregelen EBI te schrappen

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.

22 uur geleden