Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staten Utrecht willen meerjarige steun voor Bevrijdingsfestival

Staten Utrecht willen meerjarige steun voor Bevrijdingsfestival

UTRECHT (ANP) - De Utrechtse Staten willen dat de provincie een meerjarige subsidie geeft aan het Bevrijdingsfestival Utrecht. Een ruime meerderheid van de fracties steunde in een Statenvergadering een motie hierover van ChristenUnie, D66, GroenLinks en PvdA.

De indieners van de motie wezen erop dat eerdere edities van het Bevrijdingsfestival Utrecht bijna niet konden doorgaan, omdat het lastig was de begroting rond te krijgen. "Door geen entreeprijs te rekenen, is het festival afhankelijk van publieke steun en inkomsten uit consumpties. Hierdoor is dit festival kwetsbaar voor slechte weersomstandigheden", aldus ChristenUnie, D66, GroenLinks en PvdA. De fracties stelden dat het belangrijk is dat het festival blijft bestaan om straks tachtig en later honderd jaar "vrijheid van onderdrukking te vieren".

Gedeputeerde Rob van Muilekom (cultuur en erfgoed) liet weten dat hij de motie omarmt. Van Muilekom voegde eraan toe dat het Bevrijdingsfestival nu aan zet is. Hij zei dat het aan de organisatoren is om goed onderbouwde aanvragen voor subsidies in te dienen.

De motie over het Bevrijdingsfestival was ingediend tijdens de behandeling van de Kadernota. Daarin deed het college van Gedeputeerde Staten voorstellen voor de begroting van 2025 tot en met 2028. In de nota reserveren Gedeputeerde Staten onder meer 6 miljoen euro structureel voor mobiliteit en 2,75 miljoen euro voor agrarisch natuurbeheer. Andere speerpunten zijn klimaatbeleid, woningbouw en de aanpak van netcongestie, de lange wachtlijsten op het stroomnet.

Een meerderheid van de Statenfracties stemde in met de Kadernota. Onder de tegenstemmers was BBB, met zeven zetels de grootste fractie in de Staten van Utrecht. Fractievoorzitter Ans Oude Luttikhuis noemde de nota achterhaald, omdat de beoogde regeringscoalitie van PVV, VVD, NSC en BBB een heel andere koers gaat inslaan dan het huidige kabinet.

De VVD schaarde zich wel achter de Kadernota, al waarschuwde fractievoorzitter Vincent Janssen dat de provincie met de uitgaven flexibel en wendbaar moet zijn. "De definitieve plannen van de beoogde regering zijn nog niet bekend. We zullen daarop tot Prinsjesdag moeten wachten. Maar dat de koers van de provincie zal moeten wijzigen, staat voor ons vast."

Meer uit Binnenland

Trein ontruimd bij Woerden na brand, oorzaak onbekend

WOERDEN (ANP) - In de buurt van Woerden is een trein ontruimd nadat er brand was geconstateerd. Volgens NS staan zo'n 120 gestrande reizigers in een weiland naast het traject tussen Utrecht en Rotterdam. De brandweer is ter plaatse en het vuur in de trein is uit. Niemand raakte gewond.

3 uur geleden
Onderzoek naar explosie Utrecht afgerond, resultaten bij het OM

UTRECHT (ANP) - Het onderzoek van de politie naar de explosie in de Utrechtse Visscherssteeg van donderdag 15 januari is afgerond. Dat schrijft het Utrechtse college in een brief aan de gemeenteraad. De resultaten van het onderzoek liggen nu bij het Openbaar Ministerie, dat ze beoordeelt.

6 uur geleden
Clingendael: asielopvang buiten EU regelen 'niet eenvoudig'

DEN HAAG (ANP) - Het is "niet eenvoudig" om landen buiten de Europese Unie vluchtelingen of afgewezen asielzoekers te laten opvangen, stelt denktank Clingendael in een rapport dat is opgesteld voor het ministerie van Asiel en Migratie. Onderzoekers schrijven dat zulke samenwerkingen weliswaar juridisch haalbaar worden als het Europese migratiepact deze zomer van kracht wordt, maar dat er nog veel problemen in de weg zitten.

7 uur geleden
Nederlandse uitvinder van Kapla-bouwblokjes overledenĀ 

NICE (ANP/BELGA) - Tom van der Bruggen, die in de jaren tachtig de beroemde speelgoedblokken van het merk Kapla uitvond, is op 80-jarige leeftijd overleden, meldt zijn echtgenote. Hij overleed afgelopen weekend in zijn woonplaats, de Franse stad Nice.

7 uur geleden
3 Palestijnen krijgen vooralsnog geen hulp om Gaza te verlaten

DEN HAAG (ANP) - Drie Palestijnen krijgen vooralsnog geen hulp van het ministerie van Buitenlandse Zaken om Gaza te verlaten en naar Nederland te reizen. Hun verzoek om bijstand van Nederland af te dwingen werd afgewezen door de rechter.

10 uur geleden
Drukte bij asielopvang Ter Apel weer flink toegenomen

TER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel was het dit weekend weer druk. Ondanks de afspraak niet meer dan 2000 mensen op het terrein te hebben, waren er alle dagen 2100 mensen of meer. De dagen ervoor waren er zo'n veertig tot honderd mensen minder. De boete die het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) hiervoor moet overmaken aan de gemeente Westerwolde is opgelopen naar 3,7 miljoen euro.

12 uur geleden
Marechaussee vindt zeventien vreemdelingen in koeltrailer

HOEK VAN HOLLAND (ANP) - De Koninklijke Marechaussee heeft zaterdagavond zeventien mensen aangetroffen in een koeltrailer in Hoek van Holland. Onder hen bevonden zich zes minderjarigen. Twee verdachten zijn aangehouden op verdenking van mensensmokkel, meldt de marechaussee maandag.

12 uur geleden