Staten Utrecht akkoord met tweede termijn Hans Oosters als CdK
UTRECHT (ANP) - De Provinciale Staten van Utrecht bevelen Hans Oosters aan voor een tweede termijn als commissaris van de Koning. Dat is de uitkomst van een besloten deel van de Statenvergadering woensdagavond.
De eerste termijn van Oosters loopt af op 1 februari 2025. De 62-jarige PvdA'er gaf eerder dit jaar aan de ambitie te hebben om door te gaan. Een speciale vertrouwenscommissie van Statenleden heeft de afgelopen maanden gesprekken gevoerd met mensen die betrokken zijn bij het werk van Oosters. Mede op basis van die gesprekken heeft zij een positief advies geschreven, dat door Provinciale Staten wordt gesteund.
"We zijn ontzettend blij dat de Provinciale Staten ons advies hebben overgenomen", zegt Marlies Welschen, voorzitter van de vertrouwenscommissie. "We hebben in ons advies verwerkt hoe wij vinden dat de commissaris van de Koning sinds zijn aantreden zijn werk heeft gedaan en wat we hem mee willen geven in de komende periode."
Ambitie
Zelf zei Oosters het heel fijn te vinden dat hij het vertrouwen krijgt om door te gaan met iets wat hij "nog heel leuk vindt om te doen". "Ik heb van harte de ambitie, de inspiratie en de energie om in een volgende ambtstermijn samen met Provinciale Staten en vele anderen in onze mooie provincie te blijven werken aan het welzijn van onze inwoners."
De positieve aanbeveling wordt naar de minister van Binnenlandse Zaken gestuurd. Die legt het besluit over de herbenoeming aan de koning voor.
Oosters werd op 1 februari 2019 geïnstalleerd in Utrecht, als opvolger van Willibrord van Beek. Daarvoor was hij dijkgraaf van het Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard (2005-2019) en voorzitter van de Unie van Waterschappen, de koepelorganisatie van de waterschappen.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In het midden en het noorden van het land kan het zaterdagochtend plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft om die reden code geel afgegeven voor de provincies Noord-Holland, Utrecht, Gelderland, Flevoland, Overijssel, Drenthe, Friesland en Groningen.
1 uur geledenGORSSEL (ANP) - In Gorssel zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag twee mensen om het leven gekomen bij een ernstig eenzijdig ongeval. De politie kreeg rond 00.45 uur een melding van het ongeval op de N348 (Deventerweg) in de Gelderse plaats. Een derde inzittende is gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. Het is niet duidelijk of er nog meer mensen in de auto zaten.
4 uur geledenKESSEL (ANP) - Bij een verkeersongeval in Kessel, tussen Venlo en Roermond in de provincie Limburg, is vrijdagavond een persoon om het leven gekomen. Een andere inzittende is gewond geraakt en met spoed naar het ziekenhuis gebracht.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vrouwen die betrokken waren bij het incident in Utrecht waarbij een politieagent geweld gebruikte, onderschrijven de conclusie dat er toen "deels disproportioneel geweld" tegen hen is gebruikt. Dat laat hun advocaat vrijdag weten. "Cliënten zijn ook verheugd om te horen dat de politie daar haar verantwoordelijkheid voor wil nemen en lering uit wil trekken", stelt hij.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De hack bij de Raad voor de rechtspraak is onhandig voor medewerkers, maar verder niet ontregelend. Dat laat een woordvoerster weten. Volgens haar kunnen medewerkers een app nu niet meer gebruiken waardoor bijvoorbeeld e-mails niet meer op de telefoon bekeken kunnen worden. Via de laptop kan alles wel gewoon gebruikt worden.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het geweld dat een politieagent in Utrecht eind januari gebruikte bij de aanhouding van een vrouw onder het bollendak bij Utrecht Centraal, voldeed deels niet aan de instructies. Dat concludeert politiechef Yvonne Hondema vrijdagavond in een bericht over het incident. Een politiewoordvoerder laat weten dat er voor de agent geen consequenties volgen.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Vrije Universiteit (VU) is "aangedaan" door ervaringen die meerdere studenten beschrijven te hebben meegemaakt met een andere student, die zich zou hebben misdragen. Het Parool bericht hier vrijdag over. Inhoudelijk zegt de universiteit om privacyredenen niet in te kunnen gaan op "meldingen die bij ons bekend zijn", meldt de onderwijsinstelling in een verklaring.
14 uur geleden