Staten Utrecht akkoord met tweede termijn Hans Oosters als CdK
UTRECHT (ANP) - De Provinciale Staten van Utrecht bevelen Hans Oosters aan voor een tweede termijn als commissaris van de Koning. Dat is de uitkomst van een besloten deel van de Statenvergadering woensdagavond.
De eerste termijn van Oosters loopt af op 1 februari 2025. De 62-jarige PvdA'er gaf eerder dit jaar aan de ambitie te hebben om door te gaan. Een speciale vertrouwenscommissie van Statenleden heeft de afgelopen maanden gesprekken gevoerd met mensen die betrokken zijn bij het werk van Oosters. Mede op basis van die gesprekken heeft zij een positief advies geschreven, dat door Provinciale Staten wordt gesteund.
"We zijn ontzettend blij dat de Provinciale Staten ons advies hebben overgenomen", zegt Marlies Welschen, voorzitter van de vertrouwenscommissie. "We hebben in ons advies verwerkt hoe wij vinden dat de commissaris van de Koning sinds zijn aantreden zijn werk heeft gedaan en wat we hem mee willen geven in de komende periode."
Ambitie
Zelf zei Oosters het heel fijn te vinden dat hij het vertrouwen krijgt om door te gaan met iets wat hij "nog heel leuk vindt om te doen". "Ik heb van harte de ambitie, de inspiratie en de energie om in een volgende ambtstermijn samen met Provinciale Staten en vele anderen in onze mooie provincie te blijven werken aan het welzijn van onze inwoners."
De positieve aanbeveling wordt naar de minister van Binnenlandse Zaken gestuurd. Die legt het besluit over de herbenoeming aan de koning voor.
Oosters werd op 1 februari 2019 geïnstalleerd in Utrecht, als opvolger van Willibrord van Beek. Daarvoor was hij dijkgraaf van het Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard (2005-2019) en voorzitter van de Unie van Waterschappen, de koepelorganisatie van de waterschappen.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - Er zijn tot nu toe drie demonstraties bij de gemeente Arnhem aangemeld rondom het concert van rapper Ye aanstaande zaterdag in de GelreDome. Dat zegt de Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch. Het gaat om een demonstratie van het CIDI en twee "individuen".
54 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een minimumleeftijd voor sociale media moet binnen de Europese Unie worden geregeld, zei staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Economie en Soevereiniteit) tijdens een debat in de Tweede Kamer. Zij wil daarmee voorkomen dat er een "lappendeken" ontstaat.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil weten wat het kabinet gaat doen om beïnvloeding door buitenlandse actoren op sociale media tegen te gaan. Niet alle partijen zien hetzelfde gevaar, maar een ruime meerderheid van de Kamer wil wel dat er meer gebeurt om de mogelijkheden tot beïnvloeding te verkleinen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De volledige raad van toezicht van Milieudefensie is opgestapt. De toezichthouders van de milieuorganisatie wisten al sinds 2015 dat oud-directeur Donald Pols vroeger actief was bij een extreemrechtse Zuid-Afrikaanse studentenbeweging, maar deden daar niets mee. Dat leidde tot "veel onrust" en "een gebrek aan vertrouwen", laten de leden van de raad donderdag weten. Ze willen met hun vertrek de rust helpen herstellen.
4 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Nederland heeft zich aangesloten bij het verzoek van Zweden om Russische toeristen te weren uit de EU. Dat "verzoek is terecht", zei minister Bart van den Brink (Migratie, CDA) donderdag in Luxemburg.
4 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - Er is een cultuurverandering nodig waarbij vrouwen als gelijkwaardig worden gezien aan mannen en waarin dit in alles wordt uitgedragen. Dat zegt Michelle Rasch, data-analist onlinecriminaliteit en geweld tegen vrouwen, naar aanleiding van het seksueel misbruik van gedrogeerde vrouwen en het uitwisselen van beeldmateriaal daarvan. Donderdag werd bekend dat daar na een groot onderzoek van de politie meerdere aanhoudingen voor zijn verricht.
5 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Minister Bart van den Brink (Migratie, CDA) kijkt uit naar de start van het Europese asiel- en migratiepact. "Dat draagt echt bij aan meer grip op migratie", zei hij donderdag in Luxemburg. Maar de grootste opgave is om buiten Europa maatregelen te treffen om te voorkomen dat mensen naar de EU komen, zei de minister na afloop van de vergadering van EU-ministers van Migratie.
5 uur geleden