Staten Utrecht akkoord met tweede termijn Hans Oosters als CdK
UTRECHT (ANP) - De Provinciale Staten van Utrecht bevelen Hans Oosters aan voor een tweede termijn als commissaris van de Koning. Dat is de uitkomst van een besloten deel van de Statenvergadering woensdagavond.
De eerste termijn van Oosters loopt af op 1 februari 2025. De 62-jarige PvdA'er gaf eerder dit jaar aan de ambitie te hebben om door te gaan. Een speciale vertrouwenscommissie van Statenleden heeft de afgelopen maanden gesprekken gevoerd met mensen die betrokken zijn bij het werk van Oosters. Mede op basis van die gesprekken heeft zij een positief advies geschreven, dat door Provinciale Staten wordt gesteund.
"We zijn ontzettend blij dat de Provinciale Staten ons advies hebben overgenomen", zegt Marlies Welschen, voorzitter van de vertrouwenscommissie. "We hebben in ons advies verwerkt hoe wij vinden dat de commissaris van de Koning sinds zijn aantreden zijn werk heeft gedaan en wat we hem mee willen geven in de komende periode."
Ambitie
Zelf zei Oosters het heel fijn te vinden dat hij het vertrouwen krijgt om door te gaan met iets wat hij "nog heel leuk vindt om te doen". "Ik heb van harte de ambitie, de inspiratie en de energie om in een volgende ambtstermijn samen met Provinciale Staten en vele anderen in onze mooie provincie te blijven werken aan het welzijn van onze inwoners."
De positieve aanbeveling wordt naar de minister van Binnenlandse Zaken gestuurd. Die legt het besluit over de herbenoeming aan de koning voor.
Oosters werd op 1 februari 2019 geïnstalleerd in Utrecht, als opvolger van Willibrord van Beek. Daarvoor was hij dijkgraaf van het Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard (2005-2019) en voorzitter van de Unie van Waterschappen, de koepelorganisatie van de waterschappen.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Spoorwegen vinden het zorgelijk dat er dit jaar al meer impactvolle storingen op het spoor zijn geweest dan de toegestane 520. Die hebben vaak "grote impact" op reizigers, stelt NS. "Dat is erg vervelend."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Eén op de vijf kinderen in de groepen vijf tot en met acht van de basisschool voelde zich in de afgelopen maand onveilig online. Dat meldt UNICEF op basis van antwoorden van ruim 218.000 leerlingen die meespeelden met de landelijke wedstrijd van de serious game MediaMasters. In totaal deden 290.000 leerlingen in 13.000 schoolklassen mee.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De administratieve werkdruk van zorgmedewerkers is in de afgelopen vijf jaar nauwelijks veranderd, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Werknemers in de gezondheids- en welzijnszorg besteedden gemiddeld ruim een derde van hun tijd aan administratie, zoals verslagen maken en het registreren van informatie. Dit is het hoogst in de jeugdzorg.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail voldoet dit jaar niet aan de prestatieafspraken die het heeft gemaakt met het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat wat betreft impactvolle storingen op het spoor. Dit jaar vonden er al 530 grote incidenten plaats. Daarmee zijn er dit jaar voor het eerst meer storingen dan de toegestane 520.
6 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Bij een mogelijke steekpartij in Leeuwarden is een persoon zwaargewond geraakt. Volgens de politie is het nog zeer onduidelijk wat er is gebeurd. Op X meldt de politie dat een voertuig is aangehouden dat mogelijk betrokken zou kunnen zijn bij het incident. De drie inzittenden zijn aangehouden.
9 uur geledenBARNEVELD (ANP) - In het Gelderse dorp Terschuur (gemeente Barneveld) is vogelgriep vastgesteld op een bedrijf met leghennen. Alle 62.000 kippen op de boerderij worden gedood. Dat moet voorkomen dat het virus zich verder kan verspreiden.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het besluit van de Verenigde Naties om in te stemmen met een plan om een internationale troepenmacht naar de Gazastrook te sturen, is volgens demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) "een belangrijke stap naar de volgende fases" in het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat liet Van Weel maandagavond weten op X.
11 uur geleden