Staten Utrecht akkoord met tweede termijn Hans Oosters als CdK
UTRECHT (ANP) - De Provinciale Staten van Utrecht bevelen Hans Oosters aan voor een tweede termijn als commissaris van de Koning. Dat is de uitkomst van een besloten deel van de Statenvergadering woensdagavond.
De eerste termijn van Oosters loopt af op 1 februari 2025. De 62-jarige PvdA'er gaf eerder dit jaar aan de ambitie te hebben om door te gaan. Een speciale vertrouwenscommissie van Statenleden heeft de afgelopen maanden gesprekken gevoerd met mensen die betrokken zijn bij het werk van Oosters. Mede op basis van die gesprekken heeft zij een positief advies geschreven, dat door Provinciale Staten wordt gesteund.
"We zijn ontzettend blij dat de Provinciale Staten ons advies hebben overgenomen", zegt Marlies Welschen, voorzitter van de vertrouwenscommissie. "We hebben in ons advies verwerkt hoe wij vinden dat de commissaris van de Koning sinds zijn aantreden zijn werk heeft gedaan en wat we hem mee willen geven in de komende periode."
Ambitie
Zelf zei Oosters het heel fijn te vinden dat hij het vertrouwen krijgt om door te gaan met iets wat hij "nog heel leuk vindt om te doen". "Ik heb van harte de ambitie, de inspiratie en de energie om in een volgende ambtstermijn samen met Provinciale Staten en vele anderen in onze mooie provincie te blijven werken aan het welzijn van onze inwoners."
De positieve aanbeveling wordt naar de minister van Binnenlandse Zaken gestuurd. Die legt het besluit over de herbenoeming aan de koning voor.
Oosters werd op 1 februari 2019 geïnstalleerd in Utrecht, als opvolger van Willibrord van Beek. Daarvoor was hij dijkgraaf van het Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard (2005-2019) en voorzitter van de Unie van Waterschappen, de koepelorganisatie van de waterschappen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Kappers krijgen handvatten van de overheid om signalen van onveilige relaties beter te herkennen. Mariëtte Hamer, de regeringscommissaris seksueel grensoverschrijdend gedrag en seksueel geweld, stelt dat kappers een belangrijke rol kunnen spelen in "het doorbreken van het zwijgen".
52 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - In het stadhuis van Amsterdam zijn woensdag kort na middernacht drie stellen van hetzelfde geslacht getrouwd door burgemeester Femke Halsema. Met de nachtelijke trouwceremonie werd gevierd dat precies 25 jaar geleden de eerste stellen van hetzelfde geslacht in het huwelijk traden.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Stikstofmaatregelen van het kabinet zijn nodig om Lelystad Airport te openen voor burgerluchtvaart. Dat blijkt uit verklaringen van een ambtenaar van het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur in een gesprek met Tweede Kamerleden, en toelichting van een woordvoerder van dat ministerie achteraf. Het duurt daarmee mogelijk nog jaren voor het vliegveld open kan.
10 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - De burgemeester van Haarlemmermeer, Marianne Schuurmans, zegt dinsdag dat ze diep geschokt is door de gewelddadige dood van een 59-jarige vrouw in Nieuw-Vennep. Het lichaam van het slachtoffer werd maandag aangetroffen op een parkeerplaats bij het station van Nieuw-Vennep in Haarlemmermeer. Een 36-jarige man is dinsdag opgepakt voor haar dood.
11 uur geledenNIEUW-VENNEP (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden voor de dood van een 59-jarige vrouw in Nieuw-Vennep maandag. Het gaat om een 36-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats, die dinsdagmiddag in de Noord-Hollandse plaats is aangehouden.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie onderzoekt een mogelijk verband tussen de dood van de vrouw die vorige week werd gevonden in een woning in Amsterdam en die van de vrouw die maandagavond werd aangetroffen op een parkeerplaats bij het station in het Noord-Hollandse Nieuw-Vennep. De vrouwen waren beiden werkzaam bij ABN AMRO, meldt de bank.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 21-jarige man die afgelopen zaterdag in Eindhoven werd aangehouden in een terrorismeonderzoek blijft veertien dagen langer vast. De Eindhovenaar wordt verdacht van opruiing tot een terroristisch misdrijf en deelname aan een terroristische organisatie, meldt het Openbaar Ministerie.
15 uur geleden