Start verplichte quarantaine voor Nederlanders in VK
LONDEN (ANP) - De verplichte zelfisolatie voor mensen die vanuit Nederland naar het Verenigd Koninkrijk reizen start zaterdag om 05.00 uur. Het aantal besmettingen in Nederland loopt volgens de Britse regering te snel op, waardoor reizigers vanuit Nederland een te groot risico vormen.
De maatregel geldt ook voor mensen die vanuit Frankrijk, Aruba of Malta naar het Verenigd Koninkrijk gaan. Noorwegen heeft vanaf zaterdag een verplichte thuisisolatie voor Nederlanders van tien dagen ingesteld en Finland stelde de maatregel al eerder in.
Britten in Nederland of Nederlanders die naar het Verenigd Koninkrijk willen, moeten dus twee weken in thuisisolatie als ze zijn gearriveerd. Dit heeft mogelijk verstrekkende gevolgen voor toeristen en ondernemers die al een reis hadden geboekt.
Het ministerie van Buitenlandse Zaken in Nederland heeft het reisadvies voor het Verenigd Koninkrijk eveneens aangepast van ‘geel’ (let op: veiligheidsrisico’s) naar ‘oranje’ (alleen noodzakelijke reizen). Mensen die vanuit het Verenigd Koninkrijk terugkeren in Nederland hoeven niet in thuisquarantaine te gaan. Er is geen verhoogd risico op de toename van coronabesmettingen vanuit dit land voor Nederland.
Meer uit Buitenland
DAMASCUS (ANP/AFP/RTR) - Syrië is begonnen met het vernietigen van de overblijfselen van een geheim chemisch wapenprogramma uit het Assad-tijdperk. Dat verklaarden een Syrische gezant en een VN-vertegenwoordiger donderdag bij de Veiligheidsraad.
11 minuten geledenBELGRADO (ANP) - Het lichaam van de voor genocide veroordeelde oud-generaal Ratko Mladić is aangekomen in Servië, meldden Servische media als TV RTS. Zijn kist was bedekt met de Servische vlag.
39 minuten geledenREMBANG (ANP/AFP) - Honderden leerlingen in Indonesië zijn afgelopen week ziek geworden na het eten van een gratis schoollunch. In Rembang op Java waren dat minstens 725 leerlingen en 25 docenten. Het is de tweede keer in een week dat honderden zieken in verband worden gebracht met het maaltijdprogramma dat gefinancierd wordt door de overheid.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Op treinstation Brussel-Zuid is donderdagmiddag een man aangehouden die een wapen bij zich had. Volgens de Belgische autoriteiten zou het gaan om een "oorlogswapen". Belgische media melden dat het gaat om een geladen kalasjnikov, verstopt onder een stapel babykleertjes in een tas.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Ondanks miljardeninvesteringen in defensie is het onzeker dat de EU in 2030 zijn defensieparaatheid op orde heeft. Dat concludeert de Europese Rekenkamer (ERK) in een donderdag verschenen analyse. De coördinatie tussen Europese en nationale financieringsstromen over de inzet van de vele extra vrijgemaakte miljarden euro's moet worden verbeterd, adviseert de ERK. Als dat niet gebeurt, kan dat leiden tot versnipperde investeringen en dubbel werk, waarschuwt de Rekenkamer.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump heeft nieuwe plannen aangekondigd om positieve discriminatie tegen te gaan, schrijft The New York Times. Volgens de nieuwe regels verliezen alle scholen met hulpprogramma's voor minderheden hun belastingvrije status. Die maatregel kan scholen veel geld kosten.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz dreigt met een grootschalige reactie in het geval dat Iran Israël aanvalt.
3 uur geleden