Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Start vermoedelijk laatste voorronde liquidatieproces Taghi

Start vermoedelijk laatste voorronde liquidatieproces Taghi

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse rechtbank begint woensdag aan de vermoedelijk laatste inleidende zittingsronde in het omvangrijke liquidatieproces Marengo. Zeventien mannen staan terecht op verdenking van deelname aan een criminele organisatie en - in wisselende samenstelling - van betrokkenheid bij zes moorden, vier pogingen daartoe en van het voorbereiden van liquidaties. Justitie beschouwt Ridouan Taghi (43) als de onbetwiste leider van de veronderstelde moordbende.

Taghi werd in december 2019 op zijn onderduikadres in Dubai aangehouden en verblijft sindsdien in voorarrest in de extra beveiligde gevangenis in Vught. Taghi’s vermoedelijke rechterhand, Saïd R., zit nog steeds in uitleveringsdetentie in Colombia, waar hij begin februari vorig jaar werd aangehouden.

Achtergrond van de huurmoorden zou de internationale cocaïnehandel zijn geweest, waarin grof en dodelijk geweld niet wordt geschuwd. Taghi zou ook moordopdrachten hebben gegeven aan de vermoedelijke bende van Delano R., voorman van motorclub Caloh Wagoh. R. en een groep medeverdachten staan later dit jaar terecht in een andere groot liquidatieproces.

Voor het bewijs in Marengo beschikt het Openbaar Ministerie onder meer over tientallen verklaringen van kroongetuige Nabil B.

De zittingen vinden behalve woensdag plaats op 14, 15 en 20 januari, in de gerechtsbunker in Amsterdam-Osdorp. De rechtbank hoopt in februari inhoudelijk aan het monsterproces te kunnen beginnen.

Meer uit Binnenland

VU koppelt systemen los na hack, mogelijk gevolgen voor onderwijs

AMSTERDAM (ANP) - De Vrije Universiteit Amsterdam heeft alle systemen die in verbinding staan met onderwijssoftware Canvas losgekoppeld. Dat liet de onderwijsinstelling weten nadat hackersgroep ShinyHunters donderdagavond de Canvas-sites van meerdere Nederlandse universiteiten had weten over te nemen.

2 uur geleden
Uithoorn plaatst tijdelijk camera's in straat waar azc moet komen

UITHOORN (ANP) - De Noord-Hollandse gemeente Uithoorn plaatst cameratoezicht in een straat waar dit jaar een asielzoekerscentrum moet komen. De camera's zijn voor een periode van twee weken en zijn bedoeld "ter bescherming van de openbare orde en veiligheid aan de Wiegerbruinlaan", aldus de gemeente.

5 uur geleden
Jetten na aanval op D66-kantoor: laten ons niet zwijgen opleggen

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten noemt de aanval met een vuurwerkbom op het partijkantoor van zijn eigen partij D66 "een laffe daad van intimidatie".

7 uur geleden
Minister Heerma noemt aanval op D66-partijkantoor 'laffe daad'

DEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) noemt de aanval met een vuurwerkbom donderdagavond op het partijkantoor van D66 een "laffe daad". Dat doet de CDA-bewindsman in een reactie op X. "Laat het duidelijk zijn: geweld hoort niet thuis in onze democratie."

7 uur geleden
Verdachte aangehouden voor explosie bij partijkantoor van D66

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden voor de explosie die donderdagavond plaatsvond bij het partijkantoor van D66 in Den Haag. De explosie aan de Lange Houtstraat was even na 21.00 uur, meldt de politie. Niemand raakte gewond.

7 uur geleden
Explosie bij partijkantoor D66 in Den Haag, geen gewonden

DEN HAAG (ANP) - Bij het partijkantoor van D66 in Den Haag is donderdagavond iets na 21.00 uur een explosie geweest, bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. Het pand aan de Lange Houtstraat in de Haagse binnenstad is daardoor beschadigd. Niemand raakte gewond, zegt een politiewoordvoerder.

8 uur geleden
Talpa: voorlopig geen nieuwe opnames realityserie Peter Gillis

HILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.

10 uur geleden