Start vermoedelijk laatste voorronde liquidatieproces Taghi
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse rechtbank begint woensdag aan de vermoedelijk laatste inleidende zittingsronde in het omvangrijke liquidatieproces Marengo. Zeventien mannen staan terecht op verdenking van deelname aan een criminele organisatie en - in wisselende samenstelling - van betrokkenheid bij zes moorden, vier pogingen daartoe en van het voorbereiden van liquidaties. Justitie beschouwt Ridouan Taghi (43) als de onbetwiste leider van de veronderstelde moordbende.
Taghi werd in december 2019 op zijn onderduikadres in Dubai aangehouden en verblijft sindsdien in voorarrest in de extra beveiligde gevangenis in Vught. Taghi’s vermoedelijke rechterhand, Saïd R., zit nog steeds in uitleveringsdetentie in Colombia, waar hij begin februari vorig jaar werd aangehouden.
Achtergrond van de huurmoorden zou de internationale cocaïnehandel zijn geweest, waarin grof en dodelijk geweld niet wordt geschuwd. Taghi zou ook moordopdrachten hebben gegeven aan de vermoedelijke bende van Delano R., voorman van motorclub Caloh Wagoh. R. en een groep medeverdachten staan later dit jaar terecht in een andere groot liquidatieproces.
Voor het bewijs in Marengo beschikt het Openbaar Ministerie onder meer over tientallen verklaringen van kroongetuige Nabil B.
De zittingen vinden behalve woensdag plaats op 14, 15 en 20 januari, in de gerechtsbunker in Amsterdam-Osdorp. De rechtbank hoopt in februari inhoudelijk aan het monsterproces te kunnen beginnen.
Meer uit Binnenland
WENEN (ANP) - De Vlaamse omroep VRT wil dat de omroepen die zijn aangesloten bij de European Broadcasting Union (EBU) gaan stemmen over welke landen mogen meedoen aan het Eurovisie Songfestival. Ook wil de Vlaamse zender een duidelijke stellingname tegen oorlog en geweld. Als dat niet gebeurt, stuurt België volgend jaar geen kandidaat.
4 uur geledenVICTORIA (ANP) - Een Canadese opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt omroep CBC op basis van een Canadese gezondheidsfunctionaris.
5 uur geledenBARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.
12 uur geledenPURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.
12 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.
15 uur geleden